רפואה משלימה – רפואה אלטרנטיבית

רפואה משלימה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

רפואה משלימה

רפואה משלימה או בשמה השני רפואה אלטרנטיבית, מבוססת על מכלול רחב של שיטות טיפול. חלק מהשיטות מבוססות על ידע  מדעי מוכח וחלק מבוססות על ידע שאינו הוכח מדעית, אך נצבר על-פני ניסיון ארוך טווח ונמצא יעיל במקרים רבים.

גוף ונפש כאחדרפואה משלימה

בבסיס הרפואה המשלימה עומדת הגישה ההוליסטית, לפיה לא ניתן להפריד בין גוף האדם לנפשו ולכן למצב הנפשי יש השפעה ישירה על המצב הבריאותי.

לעומת זאת הרפואה הקונבנציונאלית לא תמיד רואה קשר בין הגוף לנפש ושיטת הטיפול מתמקדת בתופעה הפיזית ולא במקורה הנפשי. הרפואה הקונבנציונאלית אם כן, מטפלת במחלה עצמה ואילו הרפואה המשלימה מטפלת בחולה.

חשוב לציין כי הרפואה המשלימה אינה באה להחליף את הרפואה הקונבנציונלית ומכאן גם נובע שמה, היא משלימה את הרפואה הקונבנציונלית והן עובדות בשיתוף פעולה.

הרפואה המשלימה לא יכולה לתת מענה במקרים הדורשים התערבות כירורגית, מחלות קשות ומצבים של סכנת חיים. מקרים אלה דורשים פתרונות שמציעה הרפואה הקונבנציונאלית, אך הרפואה המשלימה יכולה "להשלים" את העבודה על ידי זירוז תהליכי החלמה וריפוי.

בבעיות כרוניות, לעומת זאת, נותנת הרפואה המשלימה מגוון פתרונות הולמים שלרפואה הקונבנציונלית לא תמיד יש פתרון עבורם. בעיות כרוניות אלה כוללות אלרגיה למזון ואלרגיות נוספות, בעיות עור (אטופיק דרמטיטיס, פסוריאזיס וכו'), בעיות נשימה, בעיות במערכת העיכול (אולקוס, גסטריטיס) כאבי גב, כאבי ראש, הפרעות שינה ועוד.

שיטות אבחון

האבחון ברפואה משלימה מבוסס גם הוא על הגישה ההוליסטית לפיה יש קשר ישיר בין הגוף לנפש. לגוף יש מערכת איתותים מפותחת המספקת לנו מידע רב על המצב הנפשי בו שרוי האדם.

שיטות האבחון לדוגמא:

 • רפלקסולוגיה – אבחון על פי כף הרגל
 • כירולוגיה – אבחון על פי כף היד
 • אירידיולוגיה – אבחון על פי גלגל העין
 • מתח שרירים תוך כדי עיסוי מעיד אף הוא על מצב רפואי ומעסה מיומן יוכל לתת אבחנה על פי מתח השרירים אצל המטופל שלו

שיטות הטיפול ברפואה משלימה

שיטות הטיפול ברפואה משלימה כוללות שיטות פיזיות המבוססות על מגע וכן שיטות המבוססות על תוספי מזון טבעיים ושיטות לשינוי זרימת האנרגיה והמחשבה.

שיטות מגע

 • עיסוי רפואי – מבוסס על ידע מערבי.
 • עיסוי תאילנדי – עיסוי בעוצמה חזקה שמטרתו המרצת מחזור הדם.
 • עיסוי הוליסטי – עיסוי בעוצמה נמוכה יותר שמטרתו הרפייה ושחרור.
 • רפלקסולוגיה – טיפול דרך עיסוי כף הרגל.
 • אוסטיאופתיה – עיסוי עדין של מערכת השרירים והשלד.

שיטות מבוססות תוספי מזון

 • שיטות לשינוי המחשבה והאנרגיה
 • דמיון מודרך – באמצעות שיטה זו האדם לומד להתחבר לכוחותיו הפנימיים.
 • הילינג ורייקי – שיטות טיפול ללא מגע ישיר למיקוד האנרגיה.

כעיקרון בכל השיטות ברפואה המשלימה המטרה היא ריפוי טבעי כתוצאה משינוי המצב הנפשי של המטופל. טיפול בתסמינים בלבד יעלים את התסמין שייצר הגוף עקב מצבו הנפשי ללא טיפול במקור ההתחלתי של הבעיה.

מקור הבעיה יישאר ובמהרה עלול לצוץ כתסמין אחר. מכאן שחשוב לטפל בשורש הבעיה. עם זאת, בחלק מהמקרים יש לרפואה המשלימה יכולת לטפל גם בתסמינים ללא ירידה לשורש הבעיה. הרפואה המשלימה יכולה לטפל גם בכאבים נקודתיים ללא ניסיון לקשור בין הגוף לנפש.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן