אסתמה של העור

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

אסתמה של העור

אסתמה של העוראסתמה של העור הידועה גם בשם אטופיק דרמטיטיס שייכת למשפחת המחלות האוטואימוניות. קרי, מחלה בה מערכת החיסון תוקפת מסיבה כלשהי את הגוף.

מחלת עור זו באה לידי ביטוי בשטחים עור אדומים ומגורים אשר יוצרים גירוד רב ומציק. השטחים האדומים מופיעים בעיקר בחלק שבין האמה לזרוע באזור המרפק, מאחורי הברכיים ומסביב לעיניים.

המחלה יכולה להיות יחסית קלה אך גם לתקוף בצורה חזקה מאוד שתבטא בגרד טורדני במיוחד ושטחי עור אדומים גם בגב, בעור הידיים ובקרקפת. תופעת לוואי של הגירודים היא התפתחות של זיהומים מקומיים אשר מחמירים את הסימפטומים.

אטופיק – דרמטיטיס, את מי היא אוהבת?

מי שהוריו סובלים מאסתמה, מנזלת כרונית או מאקזמה יש נטייה גדולה יותר לפתח את המחלה. מקור המחלה כמו במחלות אוטואימוניות אחרות אינו ברור אך ידוע כי עורם של החולים רגיש לגירויים שונים ומגיב בצורה חריפה במקרים הבאים:

  • שינויי מזג האויר
  • אבקנים
  • אבק
  • בדים
  • תזונה: מוצרי חלב, דגים וביצים
  • מצב נפשי כגון לחץ, מתח וחרדה מובילים להתפרצות של התקפים.

אסתמה של העור נפוצה בקרב תינוקות וילדים ועשויה לחלוף עם הזמן, אך לעיתים היא ממשיכה גם לגיל העשרה ואף לבגרות.

הגורמים לאסתמה בעור –  אטופיק דרמטיטיס

רוב החולים במחלה סובלים מרמת חומציות נמוכה בקיבה שנגרמת עקב מחסור באבץ. חוסר בחומציות גורם לעיקול לקוי כאשר חלבוני המזון במקום להתפרק דולפים לדפנות המעי וחודרים אל הדם, מה שמעורר את מערכת החיסון שמזהה את הגורם הפולשני ותוקפת דבר המביא לגרד בעור.

נמצא כי רוב החולים סובלים ממחסור באבץ שמתבטא לא רק בתת חומציות הקיבה אלא בחוסר בחומצות שומן חיוניות.

אטופיק דרמטיטיס אצל תינוקות

תינוקות שיונקים עלולים לפתח אלרגיה בעקבות המאכלים שהאם אוכלת. לכן על האם להפחית במאכלים הידועים כמחריפים את המחלה ביניהם חלב ודגים. אמבטיות יכולות לסייע להקלה על הגירודים.

יש שטוענים כי אמבטיות עם חלב סויה מסייעות לכך אך יש תינוקות שזה רק יחריף להם את הגרד.

הביגוד עצמו יכול לעשות הבדל משמעותי, עליו להיות נעים ומאוורר ולא להיות צמוד לגוף. יש להימנע מלחשוף את התינוק למגע עם חומרים כגון בשמים וחומרי ניקוי.

אסתמה של העור – טיפול תרופתי

הטיפולים הקונבנציונאליים הם טיפולים שמקלים על הסימפטומים ולא פותרים את הבעיה. במקרים הקלים ניתנת משחה להקלה על הגירוד אך במקרים קשים יותר יתקבלו סטרואידים לסובלים מאסתמת העור.

אסתמה של העור –  טיפול אלטרנטיבי

גם רפואה אלטרנטיבית יכולה להוות פתרון מצויין לסובלים ממחלת אטופיק דרמטיטיס. הטיפול האלטרנטיבי גורם להקלה משמעותית בסימפטומים ואף באמצעותו ניתן לרפא את המחלה כליל.

יש לקחת בחשבון: הגורם המרכזי של מחלת אסטמה של העור נובע מאלרגיות ובעיקר מצריכת תזונה לא מתאימה.

תזונה נכונה לחולי אסתמה של העור

לא מעט מחלות ובעיות רפואיות נובעות מאלרגיה למזון ולמאכלים מסוימים. המון אנשים לא מודעים לכך משום שלצערנו הקשר אינו נחווה כישיר. אנו יכולים לאכול פיצה ולהרגיש מצוין, כלומר, לא לחוש כאבי בטן או כל מכאוב או מחושים אחרים אך בעצם הגוף שלנו דוחה מרכיב מסוים ומפתח בעיות שונות ורבות.

חשיפה חוזרת ונשנית לרכיב זה מגבירה ומחריפה את האלרגיה ועקב כך את הסימפטומים והבעיות של הגוף עד שאנו לא יכולים להתעלם מכך. הימנעות ממאכלים שגורמים לנו לאלרגיה מסייעת לגוף לאזן את עצמו ואף ברבות הימים להיפטר מהרגישות שלו לגורם האלרגיה.

דהיינו, אלרגיה לא חייבת להימשך כך החיים. במקרים מסוימים נאלץ להתנזר ממזון מסוים כל החיים אך במקרים רבים לאחר התנזרות מגורם האלרגיה, הגוף מבריא ואנו יכולים לחזור וליהנות ממאכלים אלו.

שינוי תזונתי חייב להיעשות על ידי אדם מקצועי, כגון תזונאית או דיאטנית להתאמת דיאטה למניעת אלרגיות, כמו כן יש להתייחס להשלמת תוספי מזון ומינרלים.

שיטות נוספות:

טיפול בעור באמצעות משחות טבעיות, צמחי מרפא, נטורפתיה, רפואה סינית (דיקור סיני בעיקר)  ואף יוגה לאיזון גוף נפש.

מידע נוסף:

אסטמה של העור באתר אלרגיה

אטופיק דרמטיטיס באתר מחלות אוטואימוניות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה: