תוספי תזונה

תוספי תזונה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

תוספי תזונה

תרים אחרים: תוספי מזוןתוספי תזונהתוספי תזונה זוכים בשנים האחרונות לפופולריות רבה ותמיכה ממקורות שונים: ספורטאים, שוחרי בריאות, צמחונים וטבעונים ועוד רבים אחרים שנוטלים תוספי תזונה כחלק משגרת היום יום.

הסיבה העיקרית היא כנראה המודעות הגוברת לחשיבות התזונה בין היתר בעקבות העליה בתוחלת החיים, שגורמת לנו לראות את עתידנו לטווח רחוק יותר ולקחת בחשבון את מצב הבריאות בגיל השלישי.

גם העלייה באיכות החיים של שכבות רבות באוכלוסיה תורמת לעליה בצריכת תוספי תזונה, שבהחלט לא היו חלק מהתפריט בשנות משטר הצנע.

צריך לזכור שהעליה באיכות החיים בעולם המערבי היא גם זו שמביאה לצריכה מרובה של מזון "אינסטנט" – מזון מהיר, אוכל קפוא או ארוז – מזונות שמכילים חומרים מזיקים ומשפיעים לרעה על בריאות הגוף.

מהם תוספי תזונה?

"תוספי תזונה" הם כדורים המכילים מרכיבים מזינים שונים, הניטלים במטרה להעלות את רמות מרכיבים אלה בגוף. תוספי תזונה כוללים מינרלים, ויטמינים, חומצות אמינו, צמחי מרפא ועוד.

  • מינרלים – תוצרי שריפת המזון בגופנו, חילוף חומרים תקין, מניעת מחלות ומסייעים באיזון הנוזלים בגוף ורמות החומצה והבסיס. בין המינרלים: ברזל, אבץ, נתרן, סידן ועוד.
  • ויטמינים – רכיבים אורגנים שמצויים בכמויות קטנות מאוד בגופנו, אך מסייעים למספר רב של מערכות, בין היתר: מערכת הראיה, מערכת החיסון, מערכת העיכול והמוח.
  • חומצות אמינו – מרכיבות את החלבונים, המצויים כמעט בכל מערכות הגוף בתפקידים שונים. מיוצרות בכבד ונצרכות עם המזון.

למי כדאי ליטול תוספי תזונה?

אף על פי שתוספי תזונה נמכרים בבתי המרקחת ללא מרשם, כדאי להתייעץ עם רופא או עם תזונאי לפני נטילת תוספי תזונה. מומחה לתחום יוכל להמליץ על תוספי התזונה המתאימים לכם, בהתאם לבעיות הבריאותיות מהן אתם סובלים ולחוסרים בגופכם, כפי שהם משתקפים מבדיקות דם ושתן.

שוק תוספי התזונה הוא כיום שוק רווי במיוחד, שמציע מגוון של אפשרויות. מומחה יוכל להמליץ עבורכם על תוסף ספציפי שמסייע למספר בעיות מהן אתם סובלים, או לשילוב של תוספים שיסייע לבעיה מסוימת.

תוספי תזונה נחלקים לפי אוכלוסיית היעד ( תזונה לנשים, ילדים, גיל הזהב, ספורטאים…) וכן לפי התחום בו הם מטפלים. ישנם תוספי תזונה לבעיות מערכת העיכול, להסדרת לחץ הדם, להרגעה והפחתת חרדה, לשיפור הפעילות המוחית, לחיזוק מערכת החיסון ועוד תחומים רבים.

תוספי תזונה לנשים

ישנן נשים הזקוקות לתוספי תזונה ליצירת איזון הורמונלי בשלבים שונים של החיים וכמובן לצורך מניעת בעיות בריאותיות שונות. החברות השונות מציעות תוספים ספציפיים לטיפול בתופעות גיל המעבר, להסדרת המחזור החודשי או להקלה בכאבי מחזור ועוד. הנה כמה רכיבים שניתן להשלים בתוספי תזונה:

  • קוהוש שחור – צמח מרפא שמסייע לפעילות תקינה של המערכת ההורמונלית הנשית. מסייע להקלת תופעות גיל המעבר וכן לתסמונת קדם וסתית.
  • שמן זיפן – מכיל חומצת אומגה 6, אשר יש לה תפקיד ביצירת הורמונים ובשמירה על לחץ הדם. שמן הזיפן ידוע כמקל כאבי מחזור וסימפטומים של גיל המעבר והוא גם מסייע לשמירה על לחות העור.
  • ג'ינקו בילובה – צמח מרפא המשפר את הפעילות המוחית – יכולת הזכרון, הריכוז וההתמצאות. מסייע למניעת אלצהיימר ומחלות נוספות הקשורות בזקנה כמו אבדן התמצאות וצלצולים באוזניים.

נשים לקראת הריון, נשים בהריון או נשים מניקות, נוטלות לעתים תוספי תזונה, היות ואלו תקופות רגישות במיוחד לבריאות האם והתינוק. בין היתר כדאי לקחת את תוספי התזונה הבאים, באם הגוף חסר אותם במידה מספקת: אומגה 3, חומצה פולית, ברזל, סידן ואבץ.

מידע באתרים נוספים: תוספי תזונה

 

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

רפורמת סימון מוצרי המזון: המאבק הלאומי במשקל עודף עולה מדרגה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן