דיאטה נכונה

דיאטה נכונה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דיאטה נכונה

דיאטה נכונההמילה דיאטה מקורה בשפה הלטינית ומשמעותה היא תזונה!

התרבות המודרנית הוסיפה למילה משמעויות כמו: "ירידה במשקל", מעבר לתזונה נכונה ועוד. דיאטה אינה מדברת תמיד על תקופת זמן מוגדרת, אלא יכולה להיות אורח חיים תמידי.

אנשים המכניסים עצמם לתקופה של דיאטה, כופים על עצמם נאמנות לסגנון אכילה מוקפד. כמויות האוכל נמדדות בקפידה, סוגי המזונות נבחרים על-פי קריטריונים של רמות שומן, ערכים תזונתיים, הם  אינסופי ויש להתאימם למטרות השונות.

דיאטה להורדה במשקל כוללת שמירה על כמויות המזון, תשומת לב לערכים קלוריים של מזונות, וכמובן התמדה.

ישנן דיאטות המכוונות ליצירת הרגלי אכילה מאוזנים ואז הדגשים הם על סוגי האוכל- אוכל מזין, טבעי, המכיל די סיבים הנחוצים למערכת העיכול, מזון הכולל את כל הויטמינים החיוניים ועוד.

סוג נוסף של דיאטות נועד לעזור לאנשים עם בעיות רפואיות: דיאטות אלו יכללו מוצרים ללא סוכר, מזונות שאינם מכילים גלוטן או לקטוז (לבעלי רגישות ללקטוז), סוגי שתייה ללא קפאין ומזונות ללא ערכים גבוהים של כולסטרול.

דיאטה מתאימה לך?

דיאטה היא תהליך לא טבעי ולכן מלווה בקשיים רבים- הקושי הראשון הוא לעזוב את אורח החיים הרגיל שלנו, אנו נאלצים להשקיע מחשבה בדברים שנהגנו לעשות באופן אוטומאטי. אנו נאלצים לסגף את עצמנו באכילת מזונות שאינם טעימים לנו או שאינם מספקים אותנו מבחינת כמויות .

חוסר סיפוק הוא אולי האלמנט הדומיננטי ביותר בכניסה לדיאטה חדשה. לא משנה באיזו דיאטה בחרתם, היא תמיד תכלול שינויים שתוצאתם היא תחושת חוסר סיפוק. על מנת שלא לחוש בחוסר סיפוק לאורך זמן יש לארגן את חיינו כך שהם יתמכו בשינויים.

אמונה אמיתית בדיאטה שבחרנו היא תנאי ראשון להצלחתה, תנאי נוסף הוא אורח חיים מאוזן שיש בו עשייה שגורמת לנו סיפוקים אחרים המאפילים על החוסר בטעמים וכמויות של מזון.

דיאטה ופעילות ספורטיבית

פעילות ספורטיבית למשל היא אפשרות מצוינת להיכנס לדיאטה אפקטיבית גופנית ונפשית . הפעילות הגופנית מאפשרת לנו לרדת במשקל באופן מהיר יחסית, היא עוזרת לנו להרגיש כי אנו מסוגלים לשלוט בגופינו ואף משפיעה על מצב הרוח שלנו. מצב הרוח הוא עניין קריטי וחשוב במיוחד שכן עד כה נהגנו לאכול מזונות שספקו לנו תחושות חיוביות ונחמות שונות.

אם בעבר נהגנו להבחין במעט באנשים שמנים, הרי שכיום קיימת ממש מגיפה של שומן. אנשים סובלים מעודף משקל ומתופעות מסוכנות הנלוות לכך. אך גם דיאטה יכולה להיות מסוכנת אם לא מקפידים לעשותה באופן נכון. יש להקפיד ולשמור בה על ערכים תזונתיים נכונים ולאורך זמן.

דיאטנים  מיומנים ביצירת דיאטות מאוזנות שגם תעזורנה לכם לרדת במשקל וגם לא תצלחנה לפגוע ברמות ויטמינים נחוצות. כיום תודות להתפתחות טכנולוגית בכל הנוגע לתהליכי ייצור מזון, אתם נהנים ממזונות בריאים ממלאים וטעימים. תחליפי סוכר ושמנים יעניקו לכם חווית אכילה מספקת ללא גרימת נזקים.

השוק מציע לכם סוגים שונים של דיאטות (דיאטת הזון, דיאטה דלת פחמימות, דיאטת גלוטן, דיאטת שנגרי-לה, דיאטת HCG , דיאטות כסאח כדוגמת דיאטת צום השומן, ולאחרונה מחקר חדש גילה כי גם פולי קפה מסייעים להורדה במשקל) ומפרסם אותן בדרכים מפתות במיוחד. מומלץ לכולם להיוועץ עם רופא משפחה או דיאטן לפני שבוחרים בסוג הדיאטה. הדבר הכרחי לנוכח העובדה כי לכל אחד מאיתנו תנאי התחלה שונים מבחינת תמונת דם ומטרה סופית.

יש לבדוק את לחץ הדם ולהתאים את המזונות כך שלא נחווה עלייה משמעותית או ירידה חדה בלחץ הדם שיכולה לגרום לעילפון.  בנוסף יש לבדוק את רמות הסוכר ואת ערכי הכולסטרול הרע בדמינו. רק לאחר שיש לפניכם את כל הנתונים הללו, ניתן להתחיל בתהליך בחירת הדיאטה הנכונה והאפקטיבית ביותר.

תעשיות רבות תומכות בעולם הדיאטה: תעשיית תוספי המזון והויטמינים, תעשיית הספורט, אנשים מקצוע כמו פסיכולוגים ומאמנים אישיים ועוד. בהחלט מומלץ לפחות בשלבי הדיאטה הראשונים להכניס את עצמכם למסגרת שתומכת בתהליך ויוצרת סביבו תשתית איתנה שתחזיק מעמד לאורך זמן.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן