גלולות דיאנה

גלולות דיאנה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

גלולות דיאנה

גלולות דיאנהגלולות דיאנה הינם גלולות משולבות למניעת הריון, כלומר, גלולה המכילה שילוב של אסטרוגן ופרוגסטרון.

דיאנה מכילה 35 מיקרוגרם של אסטרוגן ומרכיב מיוחד של פרוגסטרון, הסותר הורמונים גבריים.

הרכב זה הופך אותה לתרופה מוצלחת לטיפול באקנה ובשיעור יתר בנשים.

מנגנון פעילות למניעת הריון

דיאנה מונעת הריון בעיקר על ידי מניעת ביוץ. כאשר נמנע תהליך הביוץ, בו ביצית יוצאת מהשחלה אל הרחם אחת לחודש, הסיכוי להפריה ולהריון יורד דרמטית. ובכל זאת, זהו אינו המנגנון היחיד בו דיאנה מסייעת למניעת הריון.

שני מנגנונים נוספים מקנים לגלולה יתר יעילות: המנגנון המסייע הראשון הוא עיבוי הריר החוסם את צוואר הרחם. הריר הופך פחות חדיר לזרע, מה שמונע מזרע להכנס מהנרתיק אל הרחם דרך צוואר הרחם המחבר ביניהם.

בנוסף, דיאנה הופכת את רירית הרחם עצמה לדקה יותר, כך שאינה מתאימה לקליטת והשרשת ביצית מופרית, במידה והפריה הצליחה בכל זאת להתרחש.

יתרונות הגלולה למניעת הריון דיאנה

לדיאנה יעילות גבוהה במניעת הריון, העומדת על 99.7%. אך מעבר לכך, לדיאנה יתרונות קוסמטיים רבים: כיום, דיאנה היא אחת התרופות הראשונות לטיפול באקנה (פצעי בגרות) ובשיעור יתר בנשים.

בשל מרכיב הפרוגסטרון הייחודי שלה, המשמש גם כסותר הורמונים גבריים, היא בעלת יעילות טובה בניקוי עור הפנים מפצעים ושיעור יתר, דבר שהפך אותה למומלצת ושכיחה בשימוש בקרב נשים בתקופת פוריות.

בנוסף, בשל מינון האסטרוגן בה, הגבוה יחסית לגלולות אחרות, דיאנה היא תרופה טובה לנשים אשר חוו דימום נרתיקי בין וסתי עם גלולות במינון נמוך יותר. שכיחות דימום בין וסתי או הכתמות בין וסתיות פוחתת משמעותית בשימוש בדיאנה.

כמו כל הגלולות למניעת הריון, גם דיאנה מסייעת בסידור מחזור הוסת, בהקלת עומס הדימום הוסתי ומשכו, ובהפחתת כאב בזמן קבלת הוסת והביוץ. הגלולה למניעת הריון דיאנה אף מפחיתה בצורה משמעותית את הסיכון לחלות בסרטן השחלה.

כיצד נוטלים את הגלולה?

חפיסה אחת של גלולה למניעת הריון דיאנה מכילה 21 גלולות, הנלקחות מדי יום דרך הפה. אין חשיבות לנטילה עם אוכל או על קיבה ריקה, ואין עדיפות לנטילה בשעה מסויימת של היום.

כדאי להקפיד על נטילה בשעה קבועה יחסית. עם תום שלושת השבועות של נטילת הגלולה, יש לעשות שבוע הפסקה, במהלכו יופיע הדימום החודשי. עם זאת חשוב לזכור שנטילת גלולה לא תמיד מונעת הריון, ואינה מגנה בפני מחלות מין אחרות.

בטיחות ותופעות לוואי

כמו גלולות רבות למניעת הריון, גם בנטילת דיאנה יש סיכון של היווצרות קרישי דם וסיבוכיהם, בנשים שלהן מחלת קרישתיות יתר ידועה. הסיכון לקרישי דם עולה גם בנשים מעשנות בנות 35 ומעלה, ובנשים הסובלות ממצב של השמנת יתר ועודף שומנים בדם.

מסיבה זו יש לדווח לרופא טרם כתיבת המרשם על מחלות בעבר ומחלות במשפחה, ועל הרגלי בריאות. תופעות לוואי של דיאנה כוללות גודש בחזה ועליה במשקל בשל אגירת נוזלים, החולפים לאחר מספר חודשי שימוש בגלולה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן