קופת חולים – שירותי בריאות האישה

קופת חולים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

קופת חולים

קופת חוליםעד לפני שנת 1995, שנת חקיקת חוק ביטוח בריאות ממלכתי, החברות בקופת חולים לא היתה חובה. לפיכך, מי שלא יכול היה להרשות לעצמו, נותר ללא כיסוי למקרה של הידרדרות במצב הרפואי או כל סיבה אחרת שבגינה יזדקק לשרותי קופות החולים.

למעשה, כל מנגנון תשלום דמי החברות בקופות החולים היה מסורבל, כיוון שחלק מדמי החבר נגבו באמצעות ארגוני העובדים ולעתים נוצרה כפילות תשלומים לקופות.

בנוסף, כל קופת חולים סיפקה שרותי בריאות שונים, כך שנוצר חוסר שוויון בין הקופות האמידות יותר לאלה העממיות, מצב שאותו חוק ביטוח הבריאות תיקן, לפחות באופן חלקי.

מימוש חוק ביטוח בריאות

כיום, בעקבות מימושו של החוק, מחויב כל תושב במדינה להיות חבר באחת מקופות החולים, לפי בחירתו. המוסד לביטוח לאומי הוא שגובה דמי ביטוח בריאות ומעביר אותם לקופות החולים.
מבחינת הזכויות שמעניק החוק לאזרחי המדינה, כל קופות החולים חייבות לספק את התרופות והטיפולים הכלולים בסל הבריאות האחיד, שנקבע על ידי ועדת הסל.

ועדה זו, שממונה על ידי הממשלה, מעדכנת את הסל מדי שנה בשנה. על קופות החולים לקבל כל תושב שמעוניין בכך, בלי קשר למצבו הרפואי ולספק לו שירותים רפואיים ברמה סבירה ובמרחק סביר ממקום מגוריו.

לתושב המדינה שמורה הזכות לעבור לקופת חולים אחרת, לפי רצונו, ובתנאי שלא יהיה חבר ביותר מקופת חולים אחת.

המבוטח זכאי לקבל מקופות החולים את כל המידע אודות נותני השירותים בה – רופאים, מכונים שונים, מעבדות, בתי חולים וכו' – ואודות התשלומים הנהוגים בה. החברים בקופות החולים רשאים לבחור לאיזה מנותני השירותים של הקופה ירצו לפנות.

סל הבריאות

ועדת הסל קובעת מדי שנה מהן התרופות והטיפולים שיהיו כלולים בסל האחיד, שכל קופות החולים מספקות למבוטחיהן. הן קובעות גם מהן ההתוויות לקבלת כל תרופה וכל טיפול. קופות החולים רשאיות לספק שירותים נוספים, מעבר לסל הבסיסי, ומכאן השוני בין שירותי הבריאות בקופות השנות. כמובן שטיפולים נרחבים יותר מוצעים לבעלי ביטוחים משלימים שונים.

קופות החולים השונות

בישראל קיימות 4 קופות חולים: קופת חולים כללית, מכבי, מאוחדת ולאומית. כל קופות החולים כפופות לחוק ביטוח בריאות ומציעות כמובן את התרופות והטיפולים הנקבעים מדי שנה על ידי ועדת סל הבריאות.

מעבר לכך, קיים ויכוח על טיבן ואיכות השירות בהן, כאשר השוני הגלוי ביניהן מתבטא בעיקר בביטוחים המשלימים שהן מציעות. כל ביטוח מציע כיסוי של טיפולים מעט שונים, בכיסוי מלא או חלקי של קופת החולים.

חשוב לזכור, עם זאת, שזכותו של כל תושב לעבור קופת חולים לפי רצונו וכן לדרוש מקופות החולים את כל המידע אודות השירותים המוצעים לו והתשלומים הנהוגים בה.

קופות החולים הקיימות בארץ:

בריאות האישה

שירותי הבריאות בישראל עבור נשים מגוונים ורחבים ועליהם לענות על צרכים רפואיים ואסתטיים כאחד. השירותים הנפוצים והמוכרים ביותר המבדילים את רפואת הנשים מזו של הגברים, הם שירותים מענף הגניקולוגיה:

  • חינוך מיני לנערות, התפתחות תקינה, אמצעי מניעה, מתן מרשם לגלולות
  • בדיקות תקופתיות ובמקרי צורך רפואיים
  • תכנון הריון, ליווי הריון והכנה ללידה – מערך שירותי ההריון והלידה מאגד תחתיו כמה ענפי רפואה שונים – כולם מתמחים במצבים רפואיים ספציפיים לנשים
  • ריפוי מחלות וגינליות – דלקות, פטריות, כאבים, דימומים
  • טיפול בתופעות של גיל המעבר ובמחלות נלוות שונות – בריחת סידן, בריחת שתןו, גלי חום, יובש וגינלי ועוד.

ככלל, כל קופת חולים מציגה היום ללקוחותיה הגברות, מערך רפואי שלם וכולל בתוכו את כל האספקטים של בריאות האישה, ובמרכזים מיוחדים לבריאות האישה מגישה הקופה את מערך השירותים הללו.

מעבר להיבט הרפואי-טיפולי, מציעות קופות החולים שירותים אסתטיים ומשלימים רחבים, המכוונים במרבית המקרים לנשים – טיפולי אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הסרת שיער, המסת צלוליטיס, טיפולי יופי רפואיים – כמו פילינג כימי או העלמת קמטים, טיפולים משלימים כמו עיסויים שונים, רפלקסולוגיה, דיקור סיני, תמציות פרחי באך וכדומה.

קראו עוד: ממוגרפיה דיגיטלית

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן