נטורופתיה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

נטורופתיה

נטורופתיהנטורופתיה היא שיטה של ריפוי טבעי רב- תחומי, שהתפתחה מתוך שיטות שונות של רפואה משלימה שהיו נפוצות במאות ה- 18-19. השיטה חותרת לחיזוק מנגנוני החלמה וריפוי פנימיים ולריפוי עצמי באמצעות תחזוק מתמיד.

נטורופתיה מתייחסת אל האדם כמכלול- נפש וגוף, ושואבת משיטות ריפוי טבעי רבות. הרפואה הנטורופית מדגישה הרגלי חיים כגון תזונה ואורח חיים בריא, עבודה על בריאות נפשית ועוד, ושמה דגש על מניעה לצד הטיפול בבעיות גופניות ומחלות.

השיטה מספקת לכל אדם כלים להפעלת כוחות הריפוי הטבעיים שלו- הנטורופתיה מתבססת על ההנחה כי בתוך כל אחד מאיתנו יש רופא. אנו מסוגלים לרפא את עצמנו וכאשר נפגע האיזון המובנה בנו, אנו יכולים להשיב את עצמנו לאיזון ולשפר את איכות החיים שלנו. תפקידו של הנטורופת הוא רק לסייע לגוף למצוא בתוכו את כוחות הריפוי ולהשתמש בהם.

נטורופתיה ורפואה

הנטורופתיה נחשבת לגישה מבוססת מדעית והיא משולבת במערכי רפואה משלימה, הצוברים תאוצה בארץ ובעולם בשנים האחרונות. השיטה אמורה לסייע כמעט בכל בעיה נפשית ורפואית: דכאון, עייפות, שפעת, אלצהיימר, אלרגיות, היפראקטיביות והפרעות קשב, נשירת שיער נשים, אקנה ועוד רבות.

הכל מתוך אותה גישה הוליסטית כלפי הגוף והנפש, שכוללת אמונה בתזונה נכונה, בפעילות גופנית, בחתירה לבריאות ורגיעה נפשית ועוד.

תפקיד הנטורופת אינו לדכא תסמינים, אלא לסייע במניעת מחלות ובריפוי מקור המחלות.

הטיפול נעשה במספר דרכים. בין היתר הוא כולל:

הנטורופתיה נחשבת למסייעת במיוחד למחלות כרוניות כגון מחלות לב, סכרת, תשישות, אלרגיות, אסטמה, השמנת יתר וכו'.

מהלך הטיפול הנטורופתי

הטיפול מתחיל בפגישת היכרות, שבו המטופל נשאל על אורח החיים שלו ועל הבעיות שבגינן הגיע לטיפול. האבחון הנטורופתי מבוסס גם על בדיקות קונבנציונליות- בדיקות דם, שתן, צואה וריר.

באמצעות בדיקות אלה הנטורופת מקבל תמונת מצב לגבי הורמונים, מלחים, שומנים, גורמי קרישה, סוכרים, ויטמינים ועוד. בנוסף, הנטורופת מודד לחץ דם, משקל וגובה, ומאבחן לשון, עיניים, שיער ועוד איברים שיכולים להעיד על המצב הפיסי הכללי.

בסיום פגישת ההיכרות המטפל ימליץ על תוכנית ויוכל לשער כמה פגישות נדרשות ובאיזו תדירות. באופן כללי, ככל שהבעיה ממושכת ומורכבת יותר, כך הטיפול יהיה ממושך יותר. לא ניתן לומר בבירור בתוך כמה זמן ייראו תוצאות, אך אם מטופל חש שלא חל שינוי לאחר מספר שבועות, ניתן לשנות את התכנית הטיפולית.

לעתים מגיעים למפגש עם נטורופת רק לשם ייעוץ והכוונה חד-פעמית, במטרה לשפר את אורח החיים ואת הרגלי התזונה, ולהסדיר את טמפרטורת הגוף של נשים.

הטיפול הנטורופתי מתבסס על הקשבה למטופל וזיהוי הצרכים הספציפיים לו מתוך ראיית המטופל כשלם. גם הטיפול נעשה בהתאמה אישית לכל אחד ואחד, הוא עמוק, יסודי וחותר לריפוי כללי ושינוי הרגלים לא נכונים.

לימודי נטורופתיה

נטורופתיה נלמדת במסגרת לימודי תעודה במכללות שונות לרפואה משלימה ברחבי הארץ. משך הלימודים כ-2-4 שנים והם מקנים ידע באבחון נטורופתי ובשיטות הטיפול הנטורופתיות השונות.
הלימודים מעניקים תעודת נטורופת מוסמך N.D, ולעתים גם תעודות נוספות כגון תזונאי קלינאי או מטפל מוסמך ברפלקסולוגיה (או בשיטת טיפול במגע אחרת).

לימודי הנטורופתיה כוללים יסודות של מגוון תחומים רלוונטים, בין היתר: רפואה קונבנציונלית, פיזיולוגיה ואנטומיה, תוספי מזון, צמחי מרפא ופרחי באך, תזונה- כימיה וביוכימיה, התפתחות אישית, פסיכולוגיה ופילוסופיה, ארומתרפיה, הומאופטיה ועוד.

המטרה היא כי כל תלמיד יאמץ חלק מהתחומים ומשיטות הטיפול הנלמדות בהמשך הדרך.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה: