להמיס את תאי השומן – המסת שומן

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

המסת שומן

המסת שומןהמסת שומן היא אחת הדרכים להעלים לנצח תאי שומן מיותרים בגוף, אך אינה באה להחליף את מקומם של דיאטה מאוזנת בשילוב פעילות גופנית קבועה.

הגנטיקה ומבנה הגוף קובעים את כמות תאי השומן שבגופנו, הנשארת קבועה כל חיינו בין שעלינו או ירדנו במשקל.
אצל אנשים מסוימים, גם בעלי משקל גוף תקין, ישנם מצבורי שומן שאינם פרופורציוניים לגוף ומפריעים להם מבחינה אסתטית.

השיטה של המסת שומן באה בעצם לענות על חסרונותיה של השיטה הידועה (והבדוקה) יותר – שאיבת שומן, שמצריכה ניתוח פולשני, הרדמה מקומית או כללית והחלמה אטית יחסית, כואבת ובעלת סיכונים.

על היתרונות והחסרונות של השיטות להמסת שומן

ראשית – לחיסרון הראשי של השיטות להמסת שומן: הטיפול בהמסת שומן הוא חדש יחסית וקיים שנים ספורות בלבד. משמעות הדבר היא שאין עדיין ידע מצטבר ומוכח באשר לתופעות הלוואי ולסיכונים לטווח ארוך.

יש לדעת כי בכל הטיפולים בהמסת שומן לא מוצאים את תאי השומן החוצה, אלא גורמים להם להישבר ולהתפרק וכך להיעלם מן הגוף.

שלוש השיטות שקיימות היום בשוק הן המסה בעזרת קרני לייזר, המסה בעזרת קרני אולטרה-סאונד המסה בהזרקה, וכן טיפולי בודי טייט המשלבים המסת שומן ושאיבת שומן יחד ללא הליך פולשני.

המסת שומן בעזרת קרני לייזר – אולטרה-סאונד

בהמסה בעזרת קרני לייזר או אולטרה-סאונד משתמשים במכשירים השולחים קרינה למצבורי השומן ומפרקים את תאי השומן לחלקיקים קטנטנים. השומן עצמו פורץ מהתאים, נספג בדם ואמור לצאת מהגוף בעזרת מערכת חילוף החומרים.

זריקה להמסת שומן

בהמסה בזריקה מזריק הרופא לאזורים המטופלים זריקות קטנות המחדירות חומר בשם פוספטידיל כולין, חומר שמשתמשים בו ברחבי העולם לטיפול באנשים בעלי תסחיפי שומן ואפילו, תתפלאו, באנשים בעלי בעיות נפשיות וקוגניטיביות כמו מאניה-דפרסיה, דיכאון ואלצהיימר.

גם כאן נשברים ומתפרקים תאי השומן עד להיעלמם כליל.
עם זאת, הטיפול הזה אינו מיועד לבעלי סוכרת, הפרעות בקרישת הדם, כבד שומני ובעיות נוספות בכבד ובכליות או לנשים בהיריון או מניקות. לאחר הטיפול ייתכנו הרגשת צריבה, אודם או נפיחות אך אלא אמורים להיות זמניים בלבד.

למידע נוסף ולקבלת הצעה לחצו כאן: המסת שומן

המסת שומן – האם אין תופעות לוואי?

בנוסף ליתרונות שכבר הזכרנו, אפשר גם לציין כי טיפולים בהמסת שומן אינם מונעים מהמטופל להמשיך בפעילות רגילה מיד לאחר הטיפול ואינם משפיעים על שגרת יומו.

כמו כן הם אינם מצריכים חבישת לחץ מיוחדת שנזקקים לה אנשים המטופלים בשאיבת שומן. אך כאמור, חדשנותו של הטיפול בהמסת שומן אחראית למיעוט הידע בנוגע להשלכותיו.

למשל, ישנה טענה כי הקרינה בטיפולי האולטרה-סאונד והלייזר עלולה לעודד התפתחות של תאים סרטניים בגוף. כמו כן, אם מדובר במטפל לא-זהיר, עלולות להיווצר כוויות חום מהקרינה.

עוד טענה כנגד גורסת שהטיפול לא אפקטיבי ללא דיאטת הרזייה, שבלעדיה השומן שהשתחרר מהתאים ייספג במצבורי שומן אחרים. מלבד זאת יש לזכור כי המסת שומן לא מתבצעת בפעם אחת אלא בסדרה של טיפולים, ושהיא מיועדת בעיקר לאזורים קטנים בגוף.

עם זאת, רבים מבכרים את השיטות להמסת השומן על פני ההליך הרפואי של שאיבת השומן, בעיקר על רקע פרסומים על סיבוכים רפואיים ואפילו על מקרי מוות (גם אם נדירים ביותר) כתוצאה ממנה.

חשוב לציין כי המסת שומן אינה מיועדת לאנשים בעלי עודף משקל גדול אלא מיועדת לטיפול במצבורי שומן קטנים שאינם יורדים בדרכים של שינוי תזונה, דיאטה או חיטוב הגוף על ידי ספורט. ומה קורה אם משמינים לאחר הטיפול?

ההערכה היא כי כמו במקרה של שאיבת שומן, השומן לא יחזור למקומות שטופלו בהמסה אלא יצטבר במקומות אחרים בגוף.

בכל מקרה, את התוצאות תוכלו לראות בצמצום ההיקפים תוך זמן קצר מאוד. ויחד עם תזונה נכונה וספורט תוכלו גם להיות בריאים יותר בדרך אל הגוף המחוטב.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה: