פעילות גופנית

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פעילות גופנית

פעילות גופניתלמה חשוב לנשים לעסוק בפעילות גופנית סדירה? איך משלבים כושר וספורט לנשים בסדר היום העמוס? אילו אימוני כושר מומלצים לנשים? מה בין פעילות גופנית לבריאות הגוף והנפש? כל התשובות במאמר הבא.

כל אישה מפנטזת על גוף חטוב, מוצק, מושך ובריא. אין ספק כי מדובר במטרה מרכזית עבור נשים רבות, אך כדי להשיג את המטרה יש להתמקד בדרך שעושים כדי להגיע אליה.

הדרך הנכספת להשגת גוף חטוב ונחשק מסתכמת במילה אחת: התמדה. כדי להשיג גוף חטוב ונחשק ולשמור על התוצאות באופן קבוע יש לאמץ אורח חיים בריא ולהקשיב לגוף וליכולות הטבעיות שלו.

כאשר מדברים על פעילות גופנית לנשים מדברים על חבילה כוללת הקשורה למספר גורמים: תזונה בריאה, שמירה על משקל גוף בריא ושיפור הכושר הגופני שמהווה חלק בסדר היום הכללי.

פעילות גופנית לנשים – למה זה חשוב?

לעומת מה שמקובל לחשוב, דווקא אצל הנשים נושא הפעילות הגופנית משמעותי יותר מאשר אצל גברים, מכיוון שאחוז השומן אצלן בגוף גבוה יותר מאצל הגברים.

כמו-כן, פעילות גופנית בזמן היריון יכולה להיות מכרעת מאחר שבהריון האישה נוטה באופן טבעי למצבים של השמנת יתר, מה שמוביל לתחושת מעמסה וסכנה בריאותית.

כושר וספורט לנשים מקנה לנשים שיווי משקל, בטחון עצמי ויציבות פיזית ונפשית. נשים אשר מתאמנות ושומרות על כושר לאורך זמן יודעות לספר על שיפור ניכר בהרגשה הכללית כמו גם במראה החיצוני.

לא מעט נשים אומרות כי היו רוצות להתאמן באופן קבוע מדי יום, אך לא מוצאות זמן לכך בגלל המטלות הרבות בחיי היומיום. מבחן המציאות מלמד כי נשים אשר מקצות 45 דקות מדי יום לפעילות גופנית מתמודדות הרבה יותר טוב עם כל המטלות והדאגות היומיומיות.

יש להתייחס לפעילות גופנית כאל פעולה טבעית כמו צחצוח שיניים ומקלחת ולפנות זמן לאימון מדי יום כפי שמפנים זמן לדברים אחרים.

פעילות גופנית – אילו אימונים מומלצים לנשים?

כדי להתמיד בפעילות ספורטיבית מוטב לבחור באימון שנוח להתחבר אליו. הרבה פעמים נשים מחליטות לשנות גישה ולהתחיל "לעשות ספורט".

ההחלטה מלווה לרוב בהתלהבות התחלתית אשר מביאה אותן לשלם ממיטב כספן על מנוי לשנה בחדר כושר, כאשר בפועל הן מנצלות רק את החודשיים הראשונים מהמנוי, וגם זה במקרה הטוב.

האכזבה הספציפית עלולה לגרום נזק מבחינה תפיסתית – הפעילות הגופנית כמעמסה. הבעיה נעוצה בכך שלא כל סוגי האימון מתאימים לכל סוגי הנשים. לא כל הנשים בנויות למערכת יחסים צמודה עם הליכון וסטפר.

כאשר רוצים לאמץ פעילות גופנית קבועה, כל אחת צריכה להתמיד בספורט מהנה עבורה ומתאים ליכולות שלה – שחייה, ריקוד ומחול, הליכה מהירה, ספורט אתגרי, יוגה, קיקבוקסינג, טאי צ'י, פילאטיס ועוד.

נשים רבות אוהבות את הריצה בשטח – החיבור בין פעילות גופנית, החיבור לטבע והשקט מספקים כמה רגעים של שלווה בסדר היום העמוס. ניתן לרוץ לבד, עם חברה או במסגרת קבוצתית – עוד על ריצות בשטח באתר trail.co.il

כושר וספורט לנשים – מה בין פעילות גופנית קבועה לבריאות גוף-נפש?

פעילות גופנית ותזונה בריאה מהוות את התרופה הטבעית הטובה והאפקטיבית ביותר.

פעילות ספורטיבית עוזרת בשלל אספקטים, ביניהם:

 • מסייעת בתהליך דיאטה.
 • עוזרת להעלות את הדימוי העצמי.
 • עוזרת להתמודד עם תחושות מתח ולחץ.
 • מחזקת את השרירים ומונעת התנוונות איברים בגוף.
 • מחזקת את המערכת החיסונית.
 • מגדילה את נפח ותפוקת לב ריאה.
 • עוזרת לשפר סיבולת לב-ריאה.
 • מעבה ומרחיבה את כלי דם.
 • מעלה את מסת השריר בגוף (מסת שריר גבוהה בגוף מסייעת בשריפת קלוריות אפילו במצב מנוחה).
 • מחזקת את העצמות ותורמת לעליה במסת העצם – (מונעת אוסטאופורוזיס).
 • משפרת את זרימת הדם בגוף ומסייעת בהעברת חמצן לכל הרקמות בגוף.
 • מונעת עצירות ומשפרת את חילוף החומרים בגוף.
 • עוזרת להפחית כולסטרול רע (LDL) ועוזרת להעלות את הכולסטרול הטוב (ה-HDL).
 • מונעת דליות וורידים בולטים ברגליים ובכפות הרגליים.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה: