שכחתי גלולה – מה עושים?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

שכחתי גלולה

שכחתי גלולההסיבה השכיחה ביותר לאי מניעת הריון באמצעות גלולות הואהעדר רצף הסדיר בו יש לקחת אותן. רוב הנשים שוכחות לקחת גלולות באופן סדיר, כלומר פעם ביום ועדיפות לשעה קבועה  בכדי שהגוף יתרגל.

ברגע שמפספסים יום אחד או מזיזים את מועד נטילת הגלולה –יורדת מידת ההשפעה של הגלולות ובמקביל עולה מידת הסיכון להיכנס להריון למרות נטילת הגלולות. אם היה ושכחת לקחת גלולה ועדיין לא עברו 12 שעת מהמועד בו היית אמורה ליטול אותה, את יכולה ליטול את הגלולה ולהמשיך כרגיל במועד של הגלולה הבאה.

מתי מתחילים לקחת גלולות?

את הגלולה הראשונה מתחילים ביום הראשון של המחזור (של הדימום). מי שלקחה את הגלולה הראשונה ביום הראשון של המחזור יכולה לשכוח מאמצעי מניעה אחרים כבר בחפיסה הראשונה.

את הגלולה לוקחים בכל יום עד סוף החפיסה, ולאחר שבוע הפסקה, מתחילים חפיסה חדשה. בשבוע ההפסקה אמור להופיע המחזור. ייתכן שבהתחלה לא תהיה סדירות מלאה כי בכל זאת מדובר בשינוי גדול לגוף. בכל מקרה חשוב להתמיד ולדייק במועדי נטילת הגלולות.

מה קורה כששוכחים שתי גלולות ?

אם שכחת לקחת גלולה, אולם לא עבר פרק זמן משמעותי, יש רופאים שממליצים לקחת בכל מקרה ולהמשיך לגלולה הבאה, במועד שלה – שהוא קרוב למועד בו נלקחה הגלולה שנשכחה. יש רופאים שסבורים שיש פה סיכון להריון וממליצים על אמצעי מניעה אחר עד לקבלת המחזור ולהתחיל את הרצף מחדש אחריו.

במידה ובחרת באופציה הראשונה, גם כאן יש שתי גישות. מוטב להתייעץ עם רופא מוסמך. אפשרות ראשונה היא במידה ונשארו פחות משבע גלולות בחפיסה: המשיכי לקחת את כל הגלולות ובסיום החפיסה המשיכי כרגיל ללא הפסקה. אפשרות שיניה במקרה ונותרו יותר משבע גלולות בחפיסה היא להמשיך כרגיל, לסיים את החפיסה, לעשות שבוע הפסקה ולהתחיל חפיסה חדשה.

טיפים לזכור לקחת גלולה בזמן

  • הדרך המומלצת ביותר היא תזכורת קבועה בנייד. כולנו מסתובבים רוב היום עם המכשיר הנייד, על כן יהיה פשוט לשים תזכורת בשעה שאתן יודעות שיש לקחת את הגלולה.
  • אפשרות שנייה היא לשים את הגלולות בארנק, שכן גם הוא נמצא אתכן ברוב שעות היום.
  • אפשרות שלישית הוא לשים את הגלולות ליד מברשת השיניים כך שהשכם בבוקר, תראו את החפיסה ותזכרו ליטול את הגלולה של היום.

אמצעי מניעה נוספים

נטילת גלולות היא אופציה אחת, אולם קיימים היום בשוק מגוון רחב של מוצרי מניעה. לא לכולן זה מסתדר מבחינה הורמונאלית או שיש כאלו שלא מסתדרות עם נטילת הגלולה באופן יומיומי.

אם מדובר באישה שמקיימת יחסי מין קבועים, הרי שיש אפשרות גם להתקן תוך רחמי, אותו מתקינים לכמה שנים והוא מונע הריון. אם מדובר באישה שאינה מקיימת יחסי מין באופן קבוע אלא מדי פעם, אולי כדאי שתשקול שימוש בקונדום או דיאפרגמה והיום גם הותר השימוש בזריקה למניעת הריון.

השיטה הטבעית

לצד אמצעי המניעה שקיימים היום בשוק, בשנים האחרונות מתפתחת בישראל השיטות מניעה טבעיות אשר נלמדות בחוגים שונים. מדובר בשיטות אשר מלמדות את האישה להכיר את גופה, להרגיש מתי היא מבייצת, מתי היא יכולה להיכנס להריון, ובעצם על ידי מודעות לגופה, לפעול בהתאם.

מדובר בשיטה שדורשת הקשבה לגוף, מדידת טמפ' הגוף בכל יום (לפחות בהתחלה), עד שמתחילים להרגיש את הביוץ. הרי התקופה היחידה במהלך החודש בה ניתן להיכנס להריון היא בעת הביוץ – ואולי כמה ימים לפני כן. אם האישה יודעת מתי היא מבייצת או עתידה לבייץ, יש אפשרות גם להשתמש בשיטת "הימים הבטוחים" – מאחרי הביוץ ועד המחזור הקרוב. כמובן שכמו בכל השיטות והגישות למניעת הריון, אין הבטחה של 100%.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה: