עישון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

עישון

עישוןשאיפת הסיגריה לאחר ארוחת צהריים טובה או עם כוס יין, שווה למעשנים לפעמיים את כל האזהרות והסכנות, שבאות יחד עם הסיגריה.

עישון זה מגעיל, זה מלווה בריח לא נעים, האדם המעשן מריח מסיגריות מהשיער, מהבגדים, מהידיים, הבית שלו, האוטו שלו, כל רכושו מריח מסיגריות, גם שהוא לא מעשן.

הוא יודע שזה מזיק לבריאות, אנשים מתרחקים ממנו במטרה להימנע מעישון פאסיבי, במקרים בהם האדם רווקרווקה, יש קושי במציאת בןבת זוג אשר יסכימו לחלוק את חייהם גם עם קופסת סיגריות, בשמש או בגשם או חייב לעשן בחוץ, ברחוב, לבד עומד רק הוא והסיגריה ולמרות כל זאת, הוא מכור ואין ביכולתו להפסיק לעשן.

סיגריות, עישון ומה שביניהם

כשליש מאוכלוסייה הכללית בעולם, צורכת סיגריות באופן קבוע ויומיומי. בחישוב קליל, אם הכסף לסיגריות היה נשמר בבנק, היה יכול האדם תוך מספר שנים לקנות אוטו ואפילו בית קטן.

אבל למרות כל זאת, ככל שהאדם מנסה, רוצה ומשתכנע עקב לחץ סביבתי ובריאותי, קיים קושי נפשי ופיזיולוגי להפסיק לעשן.

נשאלת השאלה מדוע? הסיגריה מורכבת מחומר הנקרא טבק המכיל ניקוטין. לניקוטין יש השפעה ישירה על המוח, אשר גורמת למעשן להרגיש עירני יותר, מרוכז, רגוע ולעיתים אף גורמת לתחושת עונג, אך כאשר הסיגריה נגמרת, נעלמות יחד עימה גם התופעות הללו והמעשן מרגיש עצבני ומחכה או מדליק כבר את הסיגריה הבאה וכך גלגל התחושות הזה מסתובב לאורך כל היום.

מהם נזקי הסיגריות?

  • קיים קשר מחקרי מוכח בין עישון סיגריות להתפתחות סרטן בכלל וסרטן הריאות בפרט. סוגי סרטן נוספים נפוצים במעשנים כוללים: סרטן הושט, סרטן הפה, סרטן שלפוחית השתן, סרטן הגרון.
  • הפרעות, בעיות ומחלות קשות בריאות, כגון: כיווץ וסתימות עורקי ריאה, מחלת ריאות כרונית חסימתית (COPD), נפחת, דלקת סמפונות ועוד.

כיצד נגמלים מסיגריות?

אנשים שלא מעשנים לא מבינים מה הבעיה פשוט להפסיק לעשן, אך אין אדם מעשן שלא ניסה להיגמל מסיגריות לפחות פעם בחייו. אנשים רבים מצליחים להיגמל לנצח, אך חלקם חוזרים לעשן לאחר מספר שנים.

הגמילה מעישון סיגריות אינה רק גמילה פיזיולוגית אלא גם גמילה נפשית. לעיתים מאוד קרובות הסיגריות עוזרות במצבי לחץ, מתח, עצבנות, חרדה ועוד – עישון סיגריות הינו הרגל וקיימות שיטות התנהגותיות המסייעות לגמילה מעישון – אם יש לכן כח רצון אז תוכלו גם לבד להחליט אם זה הזמן להפסיק לעשן.

קיימות מספר תרופות אשר ניתנות במרשם רופא, אשר יעילות חלקית בגמילת סיגריות. כמו כן, ניתן לרכוש, ללא מרשם בבתי מרקחת, מדבקות, מסטיקים, סיגריות מפלסטיק וכדורים טבעיים, שאמורים להוות תחליף לניקוטין. בנוסף, קבוצות תמיכה, גם כן יעילות. פיתרון אחר הוא הסיגריה אלקטרונית, שידועה בשנים האחרונות כתחליף ראוי, למרות שלאחרונה יצאו פרסומים על כך שסיגריה אלקטרונית גרמה למחלת ריאות מסתורית בארה"ב וכתוצאה מכך מאות אושפזו, ואף שישה מתו.

עוד על הפסקת עישון באתר גמילה

גמילה מעישון – אלטרנטיבה מסוג אחר

קיימות מספר שיטות טבעיות לגמילה מעישון בתחום רפואה אלטרנטיבית, כגון:

דיקור סיני

דיקור סיני עוזר גם במניעת הופעת תופעות הלוואי עלולות להיגרם לאחר הפסקת העישון. שיטת זו נחשבת כיום לאחת המוצלחות בעולם לגמילה מסיגריות.

רפואה הומאופאטית

באמצעות  תרופות הומופאטיות שונות, אשר מטרתם  להקל על תהליך הפסקת עישון, גם בהיבט הפיזי וגם בהיבט הנפשי.

טיפולים הוליסטיים רוחניים

קיימים מגוון של טיפולים בתחום רפואה משלימה שיכולים להועיל, כגון: דמיון מודרך, רייקי, הילינג, יוגה, מדיטציות וכדומה.

חשיבה באופן חיובי ואמירת מנטרותמשפטים יומיומיים, כגון: "העישון מזיק לבריאותי, העישון מזיק למשפחתי…." .

בנוסף, עריכת  טבלה בו נכתב היתרונות והחסרונות, רווח מול הפסד בעישון סיגריות באופן ספציפי לכל אדם, הוכיחה עצמה כמועילה לתהליך.

כמובן, בכדי ששיטות טיפול אלו ואחרות אכן יועילו וישפעו לאורך טווח, האדם המעשן צריך לרצות להפסיק לעשן, להאמין בדרך הטיפול ולהתמיד.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה: