דיאטה מהירה

דיאטה מהירה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דיאטה מהירה

השמנת יתר הינה אחת מהתופעות הנפוצות יותר בעולם המערבי, כיום כמחצית מהמבוגרים  וכמעט 25% מהילדים סובלים מהשמנת יותר. אורח החיים הלחוץ והנהנתני גורם לכך כי אנשים אוכלים ארוחות עתירות שומן, דלות במינרלים וויטמינים ולרוב בצורה לא מסודרת.

סיבות עיקריות להשמנת יתר כוללות דיאטה מהירה

  • אכילה בלתי מבוקרת ולא מאוזנת.
  • אכילה רגשית – לצערנו, מזון נהיה תחליף לדברים חסרים בחיים כגון אהבה, סיפוק ועוד.
  • חוסר פעילות גופנית.
  • משקל עודף לאחר לידה.
  • גורמים תורשתיים.
  • הפרעות הורמונאליות.

בעידן בו להיות רזה חרף נטייה להשמנה הוא מושא של רבים ובמקביל הרי שהכל נגיש, זמין ומהיר –  לרזות ובעיקר לרזות בצורה מהירה, הוא צורך ממשי של רבים מאיתנו. דיאטה מהירהאו דיאטת בזק נראת כפתרון הולם. האומנם? האם אפשר להוריד את הק"ג העודפים במהירות ללא השלכות?

מהי דיאטת בזק?

מי לא היה מעוניין להיות חטוב ויפה? אנשים מעונינים לרדת במשקל בצורה מהירה, ללא צורך בסבל או בעבודה קשה.

דיאטה מהירה לרוב כוללת תוכנית הרזיה אשר אינה מערבת פעילות גופנית (אם כן, הפעילות הגופנית אינה מרכזית בתהליך ההרזיה). התפריט בדיאטות מהירות לרוב עושה אלימינציה לסוגי מזונות מסוימים אשר ידועים כ"גורמים להשמנה" כמו דיאטת דלת פחמימות, או לעיתים מתמקד באכילת מזון מסוג מסוים, בשל תכונות מסוימות ההופכות אותו לאטרקטיבי, כגון מגביר את חילוף החומרים בגוף (מטבוליזם)  או שורף שומנים.

קצב ההורדה במשקל בדיאטה מהירה תלוי במספר גורמים, כגון עודף המשקל ההתחלתי ( ככל שעודף המשקל יהיה גבוה יותר כך ההרזיה הראשונית תהיה מהירה יותר), קצב חילוף החומרים, גיל ומין.

בדיאטות רגילות, מומלץ כי במצב בו המשקל העודף נע בין 10-15 קילו, קצב הירידה יהיה חצי קילו לשבוע וכאשר המשקל העודף גבוה יותר, ניתן לרדת עד כקילו בשבוע ללא סכנה. בדיאטות מהירות, הירידה חדה ביותר ויכולה להגיע עד חמישה קילו לשבוע.

הירידה במשקל בדיאטה מהירה:

הסיבה העיקרית לירידה החדה במשקל בדיאטה מהירה היא העובדה כי דיאטות אלו לרוב דלות מאד בקלוריות (לרוב בסביבות 1000 קלוריות ליום), לכן נוצר בגוף גירעון קלורי הגורם לשריפה מהירה של שומנים וחלבונים.

בנוסף לכך, קיים איבוד רב של נוזלים מן הגוף, זאת בשל העובדה כי בכבד ובשרירים יש יכולת לאגור כמות מוגבלת של סוכרים בחומר הנקרא "גליקוגן". גליקוגן אוגר סוכרים ומים ולכן ניצול מאגר זה (המתרחש בצורה מיידית בדיאטה מהירה), גורם לאיבוד של נוזלים בנוסף לסוכר.

למרות ששיטות ה"דיאטה המהירה"  פופולאריות למדי, מבחינה בריאותית הן אינן מומלצות. מעבר לעובדה כי מצב זה גורם למחסור בחומרים חשובים בגוף כגון ויטמינים ומינרלים, הירידה החדה לרוב אינה "מחזיקה מעמד". להרחבה על בעיות נוספות להן גורמת הדיאטה: דיאטה – סכנות וסיכונים

ההשלכות של דיאטה מהירה:

התוצאות של דיאטה מהירה לא נשמרות לאורך זמן, ומחקרים הטכיחו כי אנשים שעשו בעברם דיאטת בזק אף הכפילו או שילשו את המישקל שהורידו בעודם בדיאטה. הסיבה העיקרית לכך כי לרוב קשה למדי לשמור על תוצאות הדיאטות הללו נובעת מהעובדה כי הגוף נכנס לסוג של "הלם" והמוח למעשה חושב כי אנו נמצאים במצב של הרעבה.

ברגע שנחזור לסוג של תזונה רגילה (או אפילו לדיאטה המכילה מעט יותר קלוריות) הגוף יאגור את כל המזון , מחשש שיתכן ושוב ניכנס לתקופה של "רעב".

מתי בכל זאת מומלצת דיאטת בזק?

אחת מהאינדיקציות היחידות בהם רצוי מבחינה רפואית להשתמש בסוג דיאטה זו , היא במצב של השמנת יתר קיצונית המהווה סכנה רפואית ממשית. במצבים אלו הדיאטה נעשית בפיקוח צמוד של רופא או תזונאי מוסמך.

דוגמאות לדיאטות מהירות :

  • דיאטת HCG – דיאטה המשלבת תפריט דל ונוקשה עם שימוש בתרסיס או גלולה המכילים אצות ים. משווקי הדיאטה טוענים כי בזכות דיאטה זו תוכלו להשיל ממשקלכם כ- 15 קילו במשך 40 יום.
  • דיאטת אבטיחים – תפריט הדיאטה מכיל 950 קלוריות ביום ואינו מיועד לחולי סוכרת. כל ארוחה (כולל ארוחות ביניים) משלבת כוס אבטיח המכילה כ-60 קלוריות.
  • דיאטת אורז –  מבוססת על אכילת אורז מבושל ופירות,  מחייבת שתייה 8-10 כוסות מים ליום ופעילות גופנית יומית של כ-30 דקות ביום. יש לבחור פרי אחד אותו ניתן לאכול.
  • דיאטת  כרוב – מבוססת על אכילת מרק כרוב דל קלוריות , ללא הגבלה , בשילוב עם תפריט מפורט וקבוע לכל יום. הדיאטה למשך כשבעה ימים בלבד.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן