הידרותרפיה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריכות השחייה באשר הן כוללות מכנה משותף מרכזי אחד, והוא הפופולאריות שלהן בקרב בני כל הגילאים. ידוע כי מדובר באתר להרגעת הגוף והנפש, במיוחד בימי הקיץ החמים. אולם, בשנים האחרונות הולך וגובר שימוש אחר של הבריכות השונות, והוא היותן מקום למגוון טיפולים רפואיים.

ההידרותרפיה היא תחום ברפואה המשלימה האלטרנטיבית (ויש שיגידו גם הקונבנציונלית), אשר כולל בתוכו טיפולים פיזיותרפיים בתוך בריכות מים המותאמות במיוחד לצורך זה. עם הגיל, ככל שמתבגרים, יותר ויותר אנשים פונים לסיוע בדרך זו, כשחלק גדול מההפניות מגיע מקופות החולים עצמן.

הידרותרפיה – עקרונות ומאפיינים

הידרותרפיה (ביוונית: "הידרו"=מים, "תרפיה"=טיפול) מאפשרת שלל טיפולים רפואיים תוך ניצול הסגולות הייחודיות של המים. בין היתרונות הללו, ניתן למנות את הקלת משקל המטופל בתוך המים, הלחץ ההידרוסטטי שהם מפעילים עליו, הטמפרטורה (הגבוהה יחסית) שלהם והתחושה שהם משרים על מי ששוהה בהם.

כל אלה, שהם מונעים על ידי מטפל מוסמך, פועלים בדרכים מופלאות על גוף האדם. המים החמים משמשים להרפיית השרירים של המטופל, דבר אשר מעלים כמעט לחלוטין את הכאבים שהוא חווה.

מעבר לכך, כאשר המטופל שוכב לו על פני המים, לא מופעל לחץ על עמוד השדרה, העצמות והמפרקים- דבר אשר מקל על הטיפול. דוגמא נוספת: התנאים הנוחים של המים מאפשרים פעילות גופנית הדרגתית, נטולת כאבים, ולכן אידיאלית לאנשים אשר זקוקים לשיקום פיזי.

אגב, כשמדברים על הידרותרפיה מתכוונים לתורה רחבה מאד, אשר כוללת בתוכה מגוון שיטות עבודה- בהתאם למאפייני המטופל ולבעיה עימה הוא מתמודד. הליוויק, הידרותרפיה קונבצניונלית, באד ראגאז וואטסו הם רק חלק מהמילים שמושמעות לא פעם במהלכו של טיפולי הידרותרפי באחת מהבריכות המיועדות לכך.

לא כל בריכה מתאימה להידרותרפיה

חשוב להדגיש כי גם אם הרצון לטיפולים הידרותרפיים עומד בראש מעיינכם, עדיין עליכם להשקיע אי אילו מאמצים במציאת מקום מתאים לביצוע ההליך. בריכת השחייה השכונתית, לדוגמא, לא תהיה בדרך כלל קרקע פוריה לטיפולים מסוג זה, מאחר והיא חסרה לרוב את מאפייני הבריכה ההידרותרפית.

באילו מאפיינים מדובר? ובכן, על הטמפרטורה של המים כבר דיברנו: לרוב, נדרש כי זו תהיה בין 26 ל-32 מעלות, טמפרטורה אשר אינן מאפיינות לרוב בריכות שחייה "רגילות", שמטרתן העיקרית היא צינון הגוף ביום קיץ לוהט.

מלבד זאת, נדרש כי גובה הבריכה יהיה אחיד לכל אורכה, מאחר ועובדה זו מקלה מאד על עבודתו של המטפל. גם גודל הבריכה, כמובן, מותאם לצרכי הטיפול ומשפיע על האפשרויות הגלומות בו.

בעיות רפואיות המצריכות טיפול הידרותרפי

כיום, הידרותרפיה נותנת מענה למגוון רחב של בעיות רפואיות נפוצות בהחלט. ביניהן, ניתן למנות את מחלת פרקינסון, פריצות דיסק, בעיות מפרקים, כאבי גב, דליות בכפות הרגליים וברגליים, נכות חלקית או בעיות בגפיים, אוטיזם, תסמונת דאון, הפרעות קשב וריכוז, בעיות בתקשורת והרשימה עוד עצומה.

באשר לאוכלוסיית הטיפול של ההידרותרפיה, הרי שגם היא רחבה בהחלט. היא כוללת אנשים עם בעיות אורתופדיות, נוירולוגיות, קוגנטיביות, כאבים כרוניים ועוד. יש להדגיש כי חלק נכבד מהטיפולים השונים מוענק לילדים, בעיקר לאלה המוגדרים כזקוקים לחינוך מיוחד.

הידרותרפיה – היכן מתבצעים הטיפולים

כאמור, שיטת ההידרותרפיה הופכת למקובלת יותר ויותר בעולם הרפואה המודרני, כך שמרבית קופות החולים הקיימות בארץ פועלות עם מרכזים הידרותרפיים שונים. כאשר מוחלט על ידי רופאי קופת החולים כי הבריכה הטיפולית יכולה לסייע לאדם כלשהו, הוא מופנה לאחת מהבריכות הללו (ולרוב זוכה להחזר חלקי או מלא מקופת החולים שלו במסגרת הביטוחים השונים).

אתר הידרותרפיה מאפשר איתור מרכז טיפולי מתאים ומציע מידע נוסף רב בנושא.

מעבר לכך, קיימת אפשרות גם לפנות באופן עצמאי אל אחד מעשרות המרכזים המתמחים בהידרותרפי, ובמידה והאבחון הראשוני עמד על הבעיה והאפשרות לפתרונה באמצעות המים- להתחיל בטיפול.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן