שאלות נפוצות וחששות לפני הלידה

שאלות נפוצות וחששות לפני לידה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

שאלות נפוצות וחששות לפני לידה

אחת העובדות המדהימות בנוגע ללידה היא שלידה היא אחד מכישוריה הטבעיים של האישה. שאלות נפוצות וחששות לפני לידהנשים שמועד הלידה שלהן מתקרב נוטות לשכוח את העובדה הזאת. הסיבות לכך רבות והמרכזית שבהן היא התרחקותה של החברה המערבית של שנות ה- 2000 מהראשוני והטבעי.

הורגלנו לתפוס את עצמנו באמצעות סוכני משנה – בעלי תפקידים, מומחים, מערכות וממסדים. אירוע ראשוני של לידה הוא אחד מאותם אירועים מכוננים שסדרה של שאלות ותשובות יכולה לשמש עבורו כסוכנת משנה מרגיעה.

היכן ללדת?

לבחירת מקום הלידה יש חשיבות עצומה, ראשית עלייך לבחור  אם ברצונך ללדת בבית חולים, במרכז לידה או בבית. אם את טיפוס ששואב ביטחון מסמכות, שמאמין בביטחון שמשרה המערך הרפואי, שמעדיף לשקול את אפשרויות הקצה – מצוקה עוברית או אימהית – ולכסות עליו במידת האפשר, כדאי לך לבחור בלידת בית חולים.

אם חשובה לך האינטימיות והמוכרות, את רוצה להכיר לעומק את האישה שתיילד אותך, אינך תופסת את הלידה כהליך רפואי אלא כהליך טבעי ובכל זאת את רוצה להבטיח כמה שניתן את הטיפול בך ובעובר במצב חירום, את יכולה ללדת במרכז לידה עם מיילדת פרטית. המרכזים ממוקמים בדרך כלל בקרבת בתי חולים ובחלקם לוקח חלק בלידה רופא מיילד.

אם את מאמינה שלידה היא אירוע טבעי שייעשה על הצד הטוב ביותר בסביבה מוכרת ועוטפת, ואת סומכת על עצמך, על בן זוגך ועל המיילדת שבחרת – כדאי לך לפנות ללידת בית שיכולה להיות חוויה מעצימה שמבטאת את נקיטת העמדה שלך בנוגע להורות בכלל.

אפידורל – כדאי לקחת?

אפידורל רלוונטי רק בלידת בית חולים. יש לו יתרונות וחסרונות. היתרון המרכזי – הוא מעלים את הכאב ועדיין משאיר אותך ערנית. החסרונות – זוהי זריקה שצריך לדייק במיקום שלה ובמינון החומר הפעיל. לעיתים האפידורל גורם לאיבוד שליטה על שלפוחית השתן מה שמצריך הכנסת קטטר שיכול לגרום לזיהומים.

האפידורל מאט לעיתים את קצב הלידה, ישנן מקרים של פגיעות עצביות המתבטאות בכאבי ראש, כאבי גב ושיתוק של צד אחד לכמה ימים. אם השקטת כאב תרגיע אותך ותאפשר לך להתרכז בלידה, אפידורל יכול לשמש אותך.

איך תדעי שהחל תהליך הלידה?

כמה אירועים מבשרים על תחילת תהליך הלידה:

  • פיקוק הריר שחוסם את צוואר הרחם.
  • ירידת מים – טפטוף או שיטפון של מי השפיר: נוזל צהוב שיורד ללא שליטה.
  • תחילתם של צירים – בדרך כלל מופיעים הצירים במרווחים גדולים וחסרי סדר. כשהם נעשים כואבים מאוד ומתמידים אלו צירי לידה ולא צירי אימון – בריקסטון היקס.

כל התופעות האלו אינם אומרים בהכרח שהלידה מתחילה, אלא שאת מתקרבת לתחילת האירוע. המעבר לבית החולים או הפניה למיילדת הפרטית ייעשו על פי רמת הביטחון העצמי שלך.

מתי באמת מתחיל השלב הלטנטי של הלידה?

השלב הסמוי-הלטנטי מתחיל כשמופיעים צירים, לא בהכרח סדירים ואחידים בחוזקם. הצירים יפתחו את צוואר הרחם כ – 3 ס"מ. השלב עשוי להיות ארוך מאוד וגם אם את עומדת ללדת בבית חולים כדאי לך לעבור אותו בבית.

איך אדע שהגעתי לשלב הפעיל?

כשהצירים מתחזקים ומופיעים בתדירות קבועה שהולכת וגוברת, את נמצאת בשלב הפעיל של הלידה. הוא יוביל לפתיחת צוואר הרחם ברוחב של 10 ס"מ.

האם צריך לשכב במיטה בשלב הפעיל?

כשאת בתנועה את עוזרת להתקדמות תהליך הלידה. בבית חולים לא יאפשרו לך לזוז בשלב הצירים הפעילים משום שאת מחוברת למוניטור ששומע את קצב ליבו של העובר.

איך אדע שתהליך הלידה שלי מוצלח?

אין דבר כזה לידה מוצלחת, או נכונה – מלבד הגעתו לעולם של תינוק בריא ונושם. את היחידה שרשאית להגדיר את תהליך הלידה שלך כטראומטי ומזעזע או כמוצלח ומדהים, מה שבטוח שהלידה שלך אינה דומה לכל לידה אחרת – היא הלידה הייחודית שלך.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן