זכויות רפואיות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

זכויות רפואיות

מהן זכויות רפואיות?

זכויות רפואיותעל פי חוקי מדינת ישראל, במסגרת התשלום לביטוח לאומי, אדם זכאי לכספי סיוע אם כושר ההשתכרות שלו נפגע כתוצאה מפגיעה או פציעה במקום עבודתו או במהלך שירותו הצבאי. זאת בין אם כושר ההשתכרות שלו נפגע לפרק זמן מסוים ובין אם לצמיתות.

בנוסף, פגיעה אשר לא התרחשה במסגרת העבודה או הצבא, אך גרמה לנכות ולאובדן כושר העבודה יכולה לזכות את הנפגע בסיוע לצורך טיפולים רפואיים והטבות כלכליות שונות.

גובה כספי הסיוע וההטבות נקבע ע"פ גודל הפגיעה בכושר ההשתכרות. כאשר כושר ההשתכרות מוגדר כיכולת של אדם לפרנס את עצמו ובני משפחתו כשמצבו הבריאותי תקין. אתר הזכויות שלי מציע מידע מקיף בנושא מיצוי וקבלת זכויות – לחצו כאן: זכויות

נושא מימוש זכויות רפואיות מתבסס על הוראות בחוק ובפסיקה. למעשה אלה הן הזכויות להן זכאי כל אזרח במדינה, בהתאם לסוגי הזכאות השונים:

זכאות לפטור מס – החזר מס על רקע רפואי ממס הכנסה

ניתן לקבל פטור מס עקב מצב רפואי ממס הכנסה וכן סיוע לצורך טיפולים רפואיים במקרה של מחלה כרונית המקשה על תפקוד היום יום, לדוגמא: פוליו – שיתוק ילדים, מחלות לב, פרקינסון, טרשת נפוצה, סכרת שהסתבכה, אנשים העוברים טיפולי דיאליזה, מחלות כבד, אלצהיימר, סרטן, מחלות נוירולוגיות שונות, אירוע מוחי, דלקת מפרקים, מחלות ניווניות, איידס, עיוורון, חירשות ועוד.

למידע נוסף על קבלת החזרי מס באתר הגנה פיננסית hagana.co.il

זכאות בקצבת נכות כללית – המוסד לביטוח לאומי

במקרה של נכות מעל חמישים אחוזים ניתן לקבל קצבת נכות כללית וכן סיוע בשיקום רפואי, הנחות בתשלומי הארנונה, בזק וקבלת תו נכה. במקרה בו קיימת תלות של בני המשפחה במקבל הקצבה, ניתן להגדילה בהתאם.

זכאות בזכויות רפואיות בשל תאונה או מחלת מקצוע – אובדן כושר עבודה

ניתן לקבל דמי פגיעה, מענק נכות או קצבת נכות בעקבות תאונה או פציעה שמתרחשת במקום העבודה או בדרך לעבודה וממנה. כמו כן, ניתן לקבל הטבות נוספות במסגרת חוק נפגעי העבודה – ובנוסף – תביעה בגין אובדן כושר עבודה.

פגיעה במקום העבודה כוללת בתוכה גם את מחלת המקצוע. מחלת מקצוע הינה מחלה או פגיעה הנגרמת עקב התנאים במקום העבודה. לדוגמא: ליקויי שמיעה כתוצאה מחשיפה ממושכת לרעש, צרידות כרונית בקרב מרצים ומורים, פגיעה במפרקים ובעמוד השדרה עקב מאמץ פיזי בעבודה, מחלות סרטן ונשימה כתוצאה מחשיפה מרובה לחומרים כימיים מסוכנים. גם במקרה של מחלת מקצוע ניתן לקבל סיוע כספי בטיפולים רפואיים או פיצויים עקב הנזק באופן חד פעמי או כקצבה.

זכאות עקב נכות בניידות

במקרה של פגיעה בניידות ניתן להגדיל את גודל קצבת הנכות וכן לקבל גמלת ניידות המכסה הוצאות הכוללות: נסיעה במוניות שירות, רכישת כסא גלגלים ואביזרים תומכי הליכה וכן הנחות במס עבור רכבים מותאמים לנכים.

זכאות לנפגעי פעולות איבה

במקרה של פגיעה פיזית, נפשית או כלכלית כתוצאה מפעילות טרור ישנה זכאות ספציפית לנפגעי פעולות איבה הכוללת פיצויים כספיים, קרן שיקום והטבות כלכליות נוספות.

פיצוי נפגעי פוליו

פיצוי חד פעמי בסכום גבוה ניתן לנפגעי שיתוק ילדים- פוליו. בנוסף נפגעי פוליו שלהם מעל חמישים אחוזי נכות זכאים לקצבת נכות חודשית.

זכאות בשל מצב רפואי מיוחד

מצב רפואי מיוחד מוגדר כמצב בו חולה זקוק לסיוע בפעילות היומיומית כמו רחיצה ואכילה ולכן זקוק לשירות מתאים. במצב זה ניתן לקבל קצבה עד לגיל הפרישה.

פיצוי בשל רשלנות רפואית

כאשר נפגעתם בשל טיפול רפואי רשלני אתם זכאים לתבוע ולקבל פיצויים בשל רשלנות רפואית. תביעות אלו נאמדות לעיתים בסכומים של מיליוני שקלים.

זכאות סיעודית

גמלת סעד עבור מטפלים המעניקים עזרה וסיוע בבית, לאחר גיל הפרישה או כאשר יש צורך בטיפול סיעודי – מטעם המוסד לביטוח לאומי או ביטוח סיעודי פרטי.

מומלץ לפנות לחברות או ליועצים במתמחים בנושא מימוש זכויות רפואיות על מנת לקבל את מלוא זכויותיכם.

מי קובע את הזכאות לזכויות רפואיות?

את גובה הפיצויים, ההחזרים הכספיים וההקלות הכלכליות השונות קובעים בהתאם לסוג הפגיעה וחומרתה – החל מבתי המשפט השונים, ועודות של הגופים הרלוונטים וכן ועדה מטעם המדינה, המורכבת ברובה מצוות רופאים. לוועדה ניתן לגשת פעם אחת ולהציג את המסמכים המתאימים המעידים על מצבך הרפואי.

לשם פנייה לוועדה כדאי לא פעם לפנות קודם לכן לחברות המתמחות במימוש זכויות רפואיות, אשר מכירות היטב את התהליך ועשויות לסייע ולהקל עליכם בהוכחת זכאותכם לכספי סיוע.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה: