דיאטת סירטפוד – בזכותה הזמרת אדל השילה 20 קילו

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דיאטת סירטפוד – בזכותה הזמרת אדל השילה 20 קילו

מפעם לפעם, אנחנו שומעים על דיאטה שסוחפת אחריה לא מעט אנשים – כולל סלבריטאים מכל רחבי העולם. הדיאטה שהיא ככל הנראה החמה ביותר בחודשים האחרונים היא דיאטת סירטפוד (דיאטת מזון הסירט), בעיקר בשל העובדה שהזמרת אדל הצליחה באמצעותה להפחית כ-20 קילוגרמים ממשקל הגוף שלה.

מהם העקרונות של דיאטת סירטפוד?דיאטת סירטפוד – בזכותה הזמרת אדל השילה 20 קילו

דיאטת סירטפוד נהגתה בבריטניה, על ידי איידן גוגינס וגלן מאטן, ונחשבת למחמירה באופן יחסי. על פי המפתחים, המטרה העיקרית של הדיאטה היא להכניס לתמונה את הגנים ה"רזים" (Skinny Genes). המדובר הוא בחלבונים בשם סירטואינים, אשר תפקידיהם כוללים ויסות של המטבוליזם בגוף, הפעלת מנגנוני דלקת ולקיחת חלק בתהליך ההזדקנות של מערכות הגוף. הטענה היא שהחלבונים האלה משפיעים על ניצול השומן לצורך הפקות אנרגיה על ידי הגוף, מאיצים את קצב חילוף החומרים ועשויים לכן לתרום לירידה במשקל. המזונות השונים העומדים בבסיס הדיאטה עשויים להגביר את רמות החלבונים האמורים בגוף, ובכך להביא לתוצאות המצופות.

כאשר נכנסים בעובי הקורה, אפשר להבחין בכמה וכמה סוגי מזונות שעשויים לתרום לתהליכים שתוארו מעלה, ביניהם:

  •  עלים ירוקים דוגמת רוקט או פטרוזיליה
  • תותים
  • אוכמניות
  • אגוזי מלך
  • כורכום
  • יין אדום
  • ועוד

ההנחה היא שתפריט מותאם אישית הכוללת את הרכיבים האלו, תוך המסגרת הנוקשה של מגבלת הקלוריות היומית ובהינתן העובדה שהאדם מבצע פעילות גופנית כנדרש, עשויים לחולל את השינוי.

הכירי מקרוב את עיקרון ההדרגתיות

למרות שדיאטת סירטפוד היא מקיפה, יש שיאמרו קיצונית, גם היא מבוססת על שינויים הדרגתיים במזון שמכניסים לגוף ובפעילות הגופנית שמבצעים עם הזמן. בימים הראשונים של הדיאטה, נדרש צמצום של הארוחות ביום לכדי ארוחה אחת גדולה בלבד (המבוססת על המזונות שחלקם הוזכרו מעלה), מגבלה של כ-1,500-1,000 קלוריות בלבד ביום וגם ביצוע פעילות גופנית, בעצימות גבוהה יחסית, פעמיים או שלוש פעמים בשבוע לפחות. כל אלו אמורים להיות מתורגמים לכדי הפחתה במשקל של כשלושה קילוגרמים בשבוע.

ככל שמתקדמים עם הדיאטה, כמות הקלוריות היומית אמורה לעלות וכך גם מספר הארוחות מדי יום. בכל מקרה, נראה שהדיאטה מראש מיועדת לפרקי זמן קצרים באופן יחסי. לא תמצאו כאן תכנית תזונתית לתקופה של חודשים או אפילו שנים, וגם לא הרגלים בריאים שעשויים ללוות את האדם לתקופה ארוכה. אם הוא מעוניין לבצע שינויים בתפריט התזונתי תוך כדי גריפת תוצאות תוך פרק זמן קצר יחסית, ייתכן שהשיטה הזו תתאים לו בדיוק.

ויש גם מי שמבקר את דיאטת סירטפוד

דיאטת סירטפוד אמנם הראתה הצלחה מרשימה במקרה של אדל, סלבריטאים אחרים ואנשים מן השורה, אולם היא לא חפה מביקורת. הראשונה שבהן נוגעת לכך שהרציונל בבסיס הדיאטה אינו מוכח מספיק מבחינה מחקרית. הרעיון התאורטי שהעלו צמד המפתחים אמנם נשמע מסקרן, אולם יש הטוענים שאין לו אחיזה גדולה מדי במציאות ושישנם משתנים רבים שיכולים להיכנס למשוואה ולשנות אותה לחלוטין. כך למשל לא ידוע עוד עבור מי הדיאטה עשויה להיות מועילה במיוחד, ומנגד האם יש קבוצות אצלן היא עלולה להיות בלתי יעילה במקרה הרע או להסב נזקים שונים לגוף במקרה החמור.

חיסרון אחר קשור לכך שמדובר בדיאטה קיצונית באופן יחסי. כלל האצבע בהרבה מאוד דיאטות הוא שדווקא הדיאטות המבוססות על ירידה הדרגתית יותר במשקל, תוך פיתוח הדרגתי ומבוקר של הרגלי תזונה ופעילות גופנית נכונים, הן שמצליחות יותר לפרק זמן ארוך. גם אם אפשר להשיג באמצעות דיאטת סירטפוד יעדים משביעי רצון תוך פרק זמן קצר, עולה חשש שהתוצאות לא תישמרנה. כך שהאדם שהפחית ממשקל גופו יעלה במשקל תוך כמה חודשים.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה: