האם אני בהריון?

האם אני בהריון?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

האם אני בהריון?

האם אני בהריון?בדיקת הריון נותנת מענה לשאלה – "האם אני בהריון?".
בדיקת הריון ביתית נותנת מענה ראשוני לשאלה – כן או לא, לעומת בדיקת הריון באמצעות בדיקת דם אשר קובעת הימצאות הריון והתפתחותו מבחינה כמותית וסופית.

בכל מקרה, בדיקת הריון ביתית אינה מחליפה בדיקת הריון באמצעות דם. במאמר הבא תוכלו לקבל  מידע על שתי השיטות ומהותן.

בדיקת הריון ביתית

בדיקת הריון ביתית ניתנת לרכישה בכל רשתות הפארם. לפני שאת ממהרת לעבור בדיקת דם לאיתור הריון, כדאי לעבור בדיקת הריון ביתית אשר מאשרת באופן ראשוני קיום הריון.

מדובר בבדיקת שתן פשוטה, אמינה ואפקטיבית שאת תוצאותיה אפשר יהיה לראות כעבור דקות ספורות (עד חמש דקות). פס אחד – אין הריון. שני פסים – יש הריון.

בדיקת הריון ביתית ניתן לבצע בשלב מוקדם מאוד, החל מ–10 ימים לאחר הפריית הביצית, כלומר 2-3 ימים לפני היום שבו את אמורה לקבל מחזור. עם זאת, עדיף לחכות לאיחור של יומיים-שלושה במחזור ורק אז לעבור בדיקת הריון ביתית, זאת כדי שתוצאותיה של הבדיקה יהיו מדויקות יותר.

אם ביצעת בדיקת הריון ביתית וקיבלת תוצאה חיובית בבדיקה (שני פסים) – מדובר בהריון בלי ספק. במידה וקיבלת תוצאה ששוללת הימצאות הריון – אין ערובה שבעוד כמה ימים הבדיקה תראה אחרת. בגלל זה כדאי לחכות עם בדיקת הריון עד אחרי שיש איחור במחזור.

בדיקת הריון – בדיקת דם לגילוי הריון

אחרי שביצעת בדיקת הריון ביתית וקיבלת תשובה חיובית יש לאשר את הימצאות ההיריון והתפתחותו באמצעות בדיקת דם לגילוי הריון. בבדיקת דם לגילוי הריון מאתרים נוכחותו של הורמון Beta-hCG שנוכחותו בדם מצביעה על הריון.

תוצאות בדיקת הריון נמדדות ביחס לנוכחותו ולריכוזו של החלבון בדם.
ריכוז החלבון בדם מצביע על שלב ההיריון בו נמצאת האישה, אם כי באופן לא מדויק. במהלך היריון תקין מכפיל עצמו ריכוז החלבון בדם בשבועות הראשונים כל יומיים-שלושה.

תוצאה חיובית של בדיקת הריון היא כאשר רמת החלבון Beta-hCG שנמצאה בדם של הנבדקת היא מעל 10mIU/ml . ככול שההיריון מתקדם רמת החלבון בדם עולה.

 • שבוע 3 – 5 – 50 mIU/ml
 • שבוע 4 – 10 – 425 mIU/ml
 • שבוע 5 – 19 – 7,340 mIU/ml
 • שבוע 6 – 1,080 – 56,500 mIU/ml
 • שבוע 7-8 – 7,650 – 229,000 mIU/ml
 • שבוע 9-12 – 25,700 – 288,000 mIU/ml
 • שבוע 13-16 – 13,300 – 254,000 mIU/ml
 • שבוע 17-24 – 4,060 – 165,000 mIU/ml
 • שבוע 25-40 – 3,640 – 117,000 mIU/ml

לעיתים קורה שמגלים במהלך בדיקת דם לגילוי הריון כמות חלבון נמוכה שמצד אחד אינה מוגדרת כתוצאה שלילית, אבל מצד שני עדיין איננה גבוהה מספיק בהתאם לשבוע המוערך.

מצב כזה יכול להצביע על סיבה אחת מתוך שלוש האפשרויות:

 • הריון התחלתי מאד שנובע מביוץ מאוחר (שכיח ביותר).
 • הריון שלא מתפתח באופן תקין.
 • הריון חוץ רחמי (נדיר).

במקרה בו רמת ה-hCG שנמצאה בבדיקת הדם לא תואמת את שלב ההיריון הצפוי, מומלץ לפנות לרופא המטפל לביצוע בדיקת אולטרסאונד. יתכן שהרופא ימליץ על בדיקות דם חוזרות בעוד ימים ספורים כדי לראות אם כמות החלבון גדלה באופן משמעותי ומתפתח הריון תקין.

החל מהשבוע ה-6 להריון תקינות ההיריון לא מתבססת על בדיקת דם לממצאי חלבון ה-hCG, אלא על פי בדיקת אולטרה סאונד שמלמדת על הימצאות שק הריון ברחם, שק חלמון, עובר ודופק עוברי, בהתאם לשבועות ההיריון.

בבדיקת האולטרה-סאונד ניתן לבדוק גורמים רבים הקשורים בהיריון: הימצאותו של עובר זעיר, קיומו של שק היריון ברחם, קיומו של שק חלמון, דופק עוברי תקין וגורמים נוספים.

ראו גם:

כאבי ראש כסימן להריון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן