ניתוח קיסרי

ניתוח קיסרי

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

ניתוח קיסרי

ניתוח קיסריניתוח קיסרי הוא ניתוח בו מבצעים חתן בבטן אם וברחמה כדי להוציא תינוק אל אוויר העולם, בניתוח זה מוצאים את השלייה לאחר מכן ואז תופרים את החתך.

חשוב לומר על ניתוח קיסרי כי לידה טבעית תמיד עדיפה עליו וזאת משום שתועלתו לא עולה על סיכוניו אך באותה הנשימה יש לומר גם כי המערכת הרפואית מעדיפה אותו בפעמים רבות על פני לידה רגילה משום שהוא יכול להוות פיתרון מושלם לכל תהייה ושאלה שעולים במהלך ההיריון כאשר יש חשש לבעיה בלידה.

בנקודה זו יש לציין כי לא בכל מקרה ניתוח קיסרי עדיף על פני לידה טבעית ופעמים רבות אנו רואים כי ניתוחים קיסריים מבוצעים ללא שתהיה לכך סיבה טובה באמת.

מה ההבדל בין ניתוח קיסרי אלקטיבי ובין ניתוח חירום ?

ניתוח קיסרי אלקטיבי הוא ניתוח קיסרי שתוכנן מראש והוא נעשה מתוך בחירה. קיום הניתוח אינו תלוי בצירים או בשום גורם אחר ויחד עם הרופא קובעים תאריך לניתוח, כמה שיותר קרוב למועד הלידה.

כיום ניתן לראות נשים רבות שמעדיפות לקבוע ניתוח קיסרי מראש וזאת ללא שיש סיבה אמיתית לכך, נשים אלו שוכחות לפעמים את העובדה כי מדובר בניתוח לכל דבר וקיימת האפשרות כי יהיו סיבוכים ויש בו גם סיכונים.

חשוב לציין כי יש רצון לעבור כל לידה בשלום וזאת תוך שמירה על בריאות האם והתינוק וגם כשמדובר על הבחינה הנפשית, זאת אומרת שאם האם חשה כי היא אינה יכולה לעבור לידה רגילה הרופאים נוטים להסכים לניתוח קיסרי הרופאים יעדיפו לשמור גם על בריאותה הנפשית.

ניתוח חירום הוא ניתוח קיסרי שמתבצע כאשר יש סיבוך במהלך לידה שהתחילה כלידה טבעית לכל דבר, הוא מתבצע כאשר יש מצוקה עוברית פתאומית.

כאשר ישנו צורך בניתוח חירום קיסרי הדבר נעשה בהרדמה מלאה והיולדת אינה מודעת ללידה. במצב בו הניתוח יזום מראש יכולה היולדת להיות שותפה להליך.

ניתוח קיסרי – מהי הסבירות?

כשמדובר בניתוחים קיסריים אין מדע מדויק למי שתגיע בסופו של דבר לשולחן הניתוחים.
אך ניתן לומר בוודאות כי ניתוח קיסרי מבוצע  במקרים הבאים:

  • נשים שיולדות בגיל מאוחר יחסית
  • אצל נשים שסובלות מעודף משקל
  • נשים בהריון מרובה עוברים שנושאות תאומים או שלישיות
  • נשים שסובלות מרעלת היריון
  • ונשים שכבר עברו ניתוח קיסרי בעבר

כמו כן ניתוח קיסרי שכיח יותר אצל נשים שלהן עובר גדול במיוחד ואצל נשים שהעובר נמצא בתנוחת עכוז וכל ניסיונות ההיפוך נכשלו. פעם היה נהוג ללדת בלידת עכוז אך עקב ריבוי הסיבוכים בלידות מסוג זה הן הופסקו.

מה עוד חשוב לדעת על ניתוח קיסרי?

מי שבוחרת לעבור ניתוח קיסרי במסגרת הציבורית – בתי חולים מסוימים מאפשרים לאב להיות נוכח בעת ניתוח קיסרי, אך יש להבין שמדובר רק בקומץ מבתי החולים וגם אז מדובר בדרך כלל רק בניתוחים קיסריים אלקטיביים ולא בניתוחי חירום. במקרים של ניתוח קיסרי ברפואה הפרטית בהן היולדת מקבלת הרבה יותר ויחס אישי יותר יש אפשרות להעניק ניתוח מקצועי באווירה נינוחה יותר. מי שתעדיף שיטה זו על פני הציבורית תוכל לדעת זמן רב מראש מתי היא תלד.

כשמדובר בניתוחים קיסריים לטכנולוגיה יתרונות רבים ופעמים רבות הטכנולוגיה מצילה את חיי האם והעובר.

אך יש לטכנולוגיה גם חסרונות:

  •  שלידה בניתוח קיסרי כרוכה בסיכונים של איבוד דם, זיהומים והחלמה איטית.
  • רמת הסיכון של ההריון גבוהה יותר מאחר והרחם מצולק וישנו סיכוי גדול יותר לקריעתו.
  • אובדן חווית הלידה. בעיני נשים רבות אבדן זה דווקא מהווה הקלה, אך בעיניי נשים רבות אחרות הוא מהווה אובדן של חוויה מרגשת וייחודית.
  • מבחינה הלכתית ישנו הבדל בין תינוק שנולד בלידה קיסרית לתינוק שנולד בלידה טבעית.
  • ניתוח קיסרי יכול לסכן את התינוק ולגרום לבעיות במערכת הנשימה או פגמים עקב השליפה הידנית.

 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן