ניתוח פלסטי לשחזור השד

ניתוח פלסטי לשחזור השד

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

ניתוח פלסטי לשחזור השד

ניתוח פלסטי לשחזור השדעבור נשים רבות התמודדות עם מחלת סרטן השד אינה נגמרת ביום המיוחל בו הן זוכות לשמוע כי כל הטיפולים הצליחו והן נרפאו מן המחלה.

חלק שכיח מתהליך הטיפול בנשים שאובחנו כחולות במחלת סרטן השד הינו ניתוח לכריתת השד הפגוע, למרות העובדה שהליך זה נוחל הצלחה רבה ומוביל לריפוי חולות רבות הוא מותיר את המטופלת ללא שד, דבר אשר בתורו יוצר אצל האישה בעיות רבות, החל בתחושות קשות של פגיעה בשלמות הגוף ובנשיות וכלה בתחושת דיכאון, ערך עצמי נמוך וחוסר בטחון.

ניתוח פלסטי לשחזור שד מיועד לסייע לנשים שעברו ניתוח לכריתת שד, או אלו הסובלות מפגמים בשד כתוצאה ממום מולד או טראומה שחוו באזור החזה להתמודד עם הבעיה ולקבל חזרה את גופן כפי שהן רואות אותו.

שחזור שד – אופן הניתוח

ניתוח לשחזור שד מבוצע בנשים אשר מצבן הבריאותי והנפשי מאפשר זאת ולאחר התייעצות עם הרופאים המטפלים, לעיתים לא יתאפשר ניתוח לשחזור שד כאשר עתידות להתבצע הקרנות נוספות באזור הפגוע על מנת למנוע את חזרת המחלה.

קיימות שיטות רבות לביצוע שחזור שד, חלקן מבוססות על שימוש בשתל סיליקון או מי מלח וחלקן מבוססות על שימוש ברקמות גופן של המטופלות (לרוב רקמות מאזור הבטן התחתונה או העכוז).

הבחירה בשיטת הניתוח תעשה תוך התחשבות במצבה הגופני של המטופלת, במטרות הניתוח וכמובן בהעדפה האישית של המטופלת.

הליך הניתוח ישתנה בהתאם לשיטה שנבחרה וכן על פי הנתונים הספציפיים של כל מטופלת.

את הניתוח לשחזור שד ניתן לעבור מיד לאחר ניתוח כריתת השד וכן בכל שלב לאחר מכן – זאת כמובן, בהתאם למצבה הבריאותי של המטופלת והעדפתה האישית.

סיכונים בניתוח לשחזור שדיים

כמו בכל ניתוח פלסטי גם בניתוח שחזור השד מלווים סיכונים שונים, החל מהסיכונים הכרוכים בהליך רפואי תחת הרדמה מלאה וכלה בסיכונים האפשריים אשר כרוכים בכל אחת משיטות שחזור השד.

לאחר ניתוח שחזור שד באמצעות שתלים קיימים הסיכונים הבאים:

  • פגיעה בשתל שמלווה בדליפתו.
  • התבלות השתל עם השנים.
  • התכווצות קופסיתית – תופעה המלווה בהיווצרות רקמה סביב השתל שגורמת להתקשות השתל והשד.
  • שינוי במיקום השתל.
  • זיהומים באזור המנותח.

לאחר ניתוח שחזור שד באמצעות רקמות טבעיות קיימים הסיכונים הבאים:

  • היווצרות צלקות באחד או בשני האזורים המנותחים.
  • פגיעה בחוזק השריר (במידה ונעשתה השאלת שריר מאזור אחר בגוף)
  • אי קליטה של הרקמה החדשה.
  • הבדל בצבע או מרקם השד המשוחזר (במידה ונעשה שימוש ברקמות עור מאזור אחר בגוף)
  • שינוי במידת התחושה באזור המנותח

ההתאוששות מניתוח שחזור שד

לאחר הניתוח תשאר המטופלת באשפוז למספר ימים בהתאם לשיטת הניתוח שנבחרה, זאת על מנת להשגיח על המטופלת והחלמתה וכן על מנת לנקז נוזלי גוף ודם מאזור הניתוח בימים הראשונים להחלמה.

בתום תקופת האשפוז תשחורר המטופלת לביתה להמשך החלמה בבית, תהליך ההחלמה הראשוני נמשך בדרך כלל סביב השישה שבועות אולם זמן ההחלמה עשוי להשתנות ממטופלת למטופלת וכן בהתאם לשיטת הניתוח.

נשים שעברו שחזור שד תוך שימוש ברקמות טבעיות לרוב יחוו תהליך החלמה איטי יותר שכן בגופן שני אזורים מנותחים (אזור החזה והאזור ממנה נלקחה הרקמה).

ההחלמה הסופית נמשכת מספר שבועות עד חודשים ולעיתים יכולה להמשך עד שנה, במהלך תקופת החלמה זו תרד לאיטה הנפיחות המלווה בניתוח, יתנקזו שיטפי דם והשד יקבל אט אט את צורתו.

בתום תהליך ההחלמה תתקבל צורתו הסופית של השד המשוחזר ותוצאות הניתוח ישמרו לאורך שנים רבות ואף למשך כל החיים.

כעבור חודשיים עד שנה לאחר הניתוח תוכל האישה לעבור ניתוח לשחזור הפטמה והעטרה. הליך זה הנו קצר ופשוט ומיועד להעניק לשד מראה סופי וטבעי.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן