כדורים להרזיה – האם זה עובד?

כדורים להרזיה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

כדורים להרזיה

כדורים להרזיהכדורי הרזייה המיועדים לאיבוד משקל משווקים כפתרון מהיר להרזייה לטווח הארוך. הפרסומות בטלויזיה ובמגזינים מבטיחות כי הגלולות יגבירו את חילוף החומרים, יגבירו את האנרגיה ויסייעו לרדת במשקל במהירות. אך ככל שמפתה לקוות כי זוהי אכן פעולתן, גלולות אלו אינן מהוות פתרון קסם לירידה במשקל. קיימים אלפי מותגים זמינים אך השאלה היא האם הן אכן עובדות?

לדברי מומחים במרפאת מאיו, גלולות הרזייה עשויות להיות יעילות בשילוב עם תזונה בריאה והתעמלות על בסיס קבוע, והן עשויות לסייע לירידה במשקל יותר מכפי שעושה דיעטה ופעילות גופנית בלבד.

השילוב של השלושה: אכילה מופחתת, התעמלות על בסיס קבוע וגלולות הרזייה, עשוי לסייע להפחתה של בין חמישה לעשרה אחוזים מסך משקל הגוף, בתוך שנה. יחד עם זאת, גלולות הרזייה לבדן, ללא כל שינוי באורח החיים, אינן דרך בריאה או יעילה לרדת במשקל.

גלולות הרזיה שרביטן לירידה במשקל

מנהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) אסר על מכירת גלולות הרזיה שרביטן בשנת 2004, עקב חשש לתופעות לוואי חמורות, הכוללות מוות. ה-FDA טען כי גלולות אלו מעלות את לחץ הדם, ומהוות סיכון בלתי סביר לבריאות אנשים שנוטלים מוצרים המיועדים לירידה במשקל ומכילים אפדרה.

כתוצאה מכך מכירת גלולות הרזיה מסוג שרביטן היא בלתי חוקית, וכתגובה, החלה תעשיית תוספי הירידה במשקל לשווק מוצרים נטולי אפדרה, והחלפתם בחומרים ממריצים אחרים לירידה במשקל, כגון תפוז מריר וקפאין.

יחד עם זאת, מדענים מזהירים כי גם תפוז מריר מכיל כימיקלים הדומים לתכולת גלולות השרביטן, אשר עשויים להאיץ את קצב הלב ולהגביר את לחץ הדם. לכן הם קובעים כי זהו אינו תהליף בטוח לתוספי הרזייה במשקל.

כדורי מרשם לאובדן משקל

גלולות הרזיה במרשם מיועדות לאנשים שסובלים מעודף משקל באופן מסוכן, ולא עבור אנשים המבקשים להשיל מספר קילוגרמים ממשקלם. שתי גלולות הרזייה במרשם שאושרו על ידי ה-FDA ירידה במשקל לטווח הארוך הן 'מרידיה' ו-'קסניקאל'.

לשתי גלולות אלו קיימות תופעות לוואי שאינן נוחות, הכוללות נפיחות, עצירות וכאבי בטן. גלולות הרזייה אחרות, דוגמת Adipex-P, מאושרות לשימוש לטווח הקצר, ונרשמות בדרך כלל לשלושה חודשים או פחות בלבד. 'אלי' היא גלולת הרזייה מעל הדלפק, המאושרת על ידי ה-FDA, המהווה גירסה מופחתת בעוצמתה של גלולת 'קסניקאל'.

כדורי הרזייה מהירה

הרזייה מהירה נשמעת מושכת, במיוחד אם ניתן לרכוש גלולה עבור התהליך. אך במציאות, ירידה מהירה במשקל היא מסוכנת ואינה בריאה. גלולות אלו עלולות להיות בעלות תופעות לוואי חמורות, והתוצאות לעיתים קרובות אינן מחזיקות מעמד.

הדרך הבטוחה והיעילה ביותר לרדת במשקל היא להקפיד על תזונה בריאה ולהתעמל יותר. לכן מומלץ להימנע מגלולות הרזיה, לשנות את הרגלי האכילה ולפתח שגרת פעילות גופנית.

מהן תופעות הלוואי?

חשוב להיות מודעים לסכנות ולתופעות הלוואי של ירידה במשקל וגלולות הרזייה. רוב הגלולות מדכאות את התיאבון ומכילות ממריצים, והן עשויות להיות בעלות השפעה שלילית על קצב הלב, כמו גם להיות מלוות בתופעות לוואי המשפיעות על מערכת העיכול.

היות וחלק מהגלולות מעכבות את ספיגת חלק מהשומנים בגוף, הן עלולות אף למנוע ספיגת חומרים מזינים חיוניים. לכן יש להתייעץ תמיד עם רופא לפני השימוש בכל סוג של גלולות הרזייה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן