דיאטת מיץ גת – טרנד חדש מעולם הדיאטות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דיאטת מיץ גת

דיאטת מיץ גתדיאטת מיץ גת היא הטרנד החדש בישראל לדיאטות אשר תפס תאוצה בשנים האחרנות. אנשים רבים החלו להרזות בזכות דיאטת מיץ הגת, אך לצד ההצלחות קיימים גם סיכונים רבים. מהו הגת? מה היתרונות במשקה מיץ הגת ומהן תופעות הלוואי?

מהו מיץ גת?

המשקה מיוצר מעלי גת צעירים המשמשים בדרך כלל ללעיסה. העלים מכילים בתוכם מרכיבים פעילים בשם קאתין וקאתינון הגורמים לשינויים במצב הרוח ונחשבים לסמים פסיכואקטיביים ברמה בינונית עד קלה. ההשפעה של שתיית מיץ הגת משתנה מאדם לאדם- יתכנו תחושות של עליזות ושמחה, אופוריה, התרגשות, כושר ריכוז גבוה, ביטחון עצמי, פתיחות חברתית, הרגשה כללית טובה ועוד.

היתרונות

עלי הגת אשר במשקה גורמים לשתי תופעות לוואי עיקריות אשר ביחד תורמות רבות להורדה במשקל:

  • תחושת שובע – האדם אשר שותה מיץ גת אינו חש תאבון במשך 4 שעות לפחות. שעות אלו עוברות ללא מחשבה על אוכל, ללא עיסוק בנושא האוכל ולכן תורמות להפחתה במשקל.
  • הרגשה של מרץ ורעננות – עלי הגת גורמים לתחושת עירנות מוגברת ולחוסר עייפות, לכן אדם אשר שותה מיץ גת יכול להתאמן באופן מסיבי יותר, להפוך לפעיל ואנרגטי וכתוצאה מכך לשרוף יותר קלוריות.

יתרון נוסף:

  • נגישות וזמינות – את משקה הגת ניתן לרכוש בכל מקום ללא כל בעיה. אין צורך במרשמי רופא או בנסיעה רחוקה לבתי המרקחת. את צמח הגת ניתן לגדל ללא כל בעיה בגינה או בעציץ בכל בית באופן חוקי לחלוטין וכל עוד צורכים את העלים ללא חומר נוסף הם חוקיים לשימוש.

החסרונות והסכנות

דיאטת מיץ גת לצד יתרונותיה מהווה גורם סיכון לבעיות בריאותיות רבות ואינה מומלצת על ידי רופאים, דיאטנים קלינים, תזונאים או מדריכי כושר. יתרה מכך, טוענים הדיאטנים המוסמכים, כי דיאטה מסוג זה אינה מקנה הרגלי אכילה או הרגלי פעילות גופנית נכונים ולכן מיד עם הפסקת הדיאטה קיים סיכוי גבוה מאוד לחזרה למשקל הקודם.

רשימת חסרונות וסיכונים:

  • השפעה על מערכת העצבים והלב – הקתינון אשר נמצא בעלים הצעירים משפיע על מערכת העצבים, מערכת הלב ועל כלי הדם ולכן עלול לגרום לעלייה חדה בלחץ הדם ולדופק מואץ. החומר מכווץ את כלי הדם ולכן גורם לתחושת השובע אך גם עלול להשפיע באופן שלילי על כלי הדם והלב. אנשים בעלי רקע במחלות לב או ורידים אשר שותים את המשקה עלולים להיות בסכנת מוות בשל תופעות הלוואי ולכן באופן כללי מומלץ, בשביל לרדת במשקל, לשמור על קיום אורח חיים בריא בכולל תזונה נכונה ופעילות ספורטיבית קבועה.
  • חיסרון מחקרי – הגת הינו חוקי למכירה ולגידול בארץ ישראל ואינו דורש מיומנות רבה בגידולו. למעשה בתרבויות רבות נחשב הצמח לבעל סגולות מרפאות וחיוביות ומשמש כאמצעי עישון בטקסים חברתיים. אך, למרות כל זאת, אין מדובר בתרופת פלא הגורמת להרזייה ודאית. חשוב להבין כי לא נעשה אף מחקר רפואי או מדעי על עלי הגת והשפעתם על אפקט ההרזייה.
  • חוסר פיקוח – את משקה הגת ניתן לקנות בכל מקום. מן הקיוסקים השכונתיים ועד לאירועים חברתיים כמו מסיבות וחתונות, אך אין פיקוח על מכירתו, על טריותו ועל נקיונו (שאינו מעורבב עם חומרים אחרים) ולכן עלול להוות סכנה בעת שימוש יום יומי.

לסיכום, יותר ויותר אנשים מוצאים את מיץ הגת כמשקה יעיל וחיובי התורם להורדה במשקלם, אך יחד עם זאת יש לקחת בחשבון את כל הסיכונים ותופעות הלוואי הכרוכות בשתיית משקה זה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה: