באיזו עונה הסיכוי להריון גדול יותר?

באיזו עונה הסיכוי להריון גדול יותר?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

באיזו עונה הסיכוי להריון גדול יותר?

באיזו עונה הסיכוי להריון גדול יותר?בכל רחבי העולם,  וכמובן שגם בישראל, ידוע כי בכדי להיכנס להריון יש לקחת מספר משתנים בחשבון. לאחרונה, בזכות מחקר ייחודי שנערך בארץ, נודע כי גם מזג האוויר שבחוץ הנו אחד ממשתנים אלו ויכול בהחלט להשפיע על הנעשה בפנים, בתוך גוף האישה.

הסתיו בא, ועמו תינוקות חדשים לעולם

אחד הפרמטרים העיקריים שהמחקר הישראלי, שנערך בבית החולים סורוקה בבאר שבע, בחן הוא העלייה במספר הלידות בחודשי הסתיו. במהלך החודשים ספטמבר, אוקטובר ונובמבר, מצאו החוקרים כי ישנה עלייה תלולה במספר הלידות בבית החולים.

למעשה, בחמש השנים בין 2005 לבין 2010, החוקרים מצאו כי היו יותר מ-22,000 לידות, זאת בניגוד למספר הלידות בחודשים מרץ, אפריל ומאי. בטווח בין אותן שנים, החוקרים תיעדו מספר נמוך יותר של לידות, העומד על סך של קצת יותר מ-17,000 לידות.

דבר זה, ופרמטרים אחרים, הוביל את החוקרים לבחון את ההיפותזה כי אכן מזג האוויר בחוץ, ובפרט העונה בה מקיימים יחסי מין, יכולים להשפיע על סיכויי ההתעברות. לשם כך, טובי המוחות הגניקולוגיים בבית החולים הדרומי התכנסו יחדיו וביצעו את המחקר, שתוצאותיו מתפרסמות בימים אלו במגזין אמריקאי מקצועי בתחום הרפואה הגניקולוגית.

אודות המחקר

המחקר, שנערך תחת הנהגתו של ד"ר לויטס, נערך ביחידה לפוריות בבית החולים סורוקה. במהלך המחקר, ד"ר לויטס וצוות החוקרים בחנו דגימות זרע מגברים שונים, 6,455 דגימות זרע ליתר דיוק. לאחר בחינה מדוקדקת אודות איכות הזרע בכל אחת מן הדגימות, ובדיקה באיזו עונה ובאיזה חודש נלקחה דגימת הזרע, צוות החוקרים הצליח לברור את הדגימות הטובות ביותר ולהתאים אותן לעונה המסוימת.

העונה המועדפת

תוצאות המחקר הוכיחו באופן גורף כי איכות הזרע הטובה ביותר נמצאה דווקא בעונת החורף. מסקנה זו נתמכה בסך הלידות הגבוה בחודשי הסתיו, דבר המוכיח את ההתעברות בחודשי החורף. הרופאים מסבירים כי על אף שנמצאה תנודת זרע גבוהה בחודשי הקיץ, איכות הזרע הייתה טובה יותר בחודשי החורף.

ניתן להסביר מסקנה זאת בכך שהטמפרטורות הנמוכות בחוץ, משפיעות באופן ישיר על איכות הזרע ומטיבות עמו. כמו כן, הטמפרטורות הגבוהות בקיץ, פוגמות בטיב הזרע, דבר הגורם לסיכויי התעברות נמוכים יותר.

איך לשפר את הסיכויים להרות?

בזכות המחקר, זוגות בכל רחבי העולם יכולים לשפר את הסיכוי להרות, באמצעות קיום יחסי המין בעונת החורף. עם זאת, לא רק מזג האוויר בחוץ יכול להשפיע על הסיכויים להרות. בין היתר, ניתן להטיב  את הסיכויים באמצעות בחינה מדוקדקת של זמני הביוץ.  בנוסף, פרמטרים נוספים, כגון רמת החומציות של הואגינה, טמפרטורת הגוף של בני הזוג והתזונה היומית, בהחלט יכולים להשפיע על סיכויים אלו.

מניעת בייבי בום סתווי

על אף הממצאים במחקר הישראלי, ולמרות העובדה כי הם בהחלט יכולים לתרום לשדה הרפואה הגניקולוגית בארץ ובעולם, אין להשליך את המסקנות לכדי מעשים גורפים בשטח ויש לקחת אלמנטים נוספים בחשבון. במילים אחרות, יש להימנע מהתעברות רק בחודשי החורף, דבר אשר עלול להוביל לקריסת מערכות הילודה בחודשים אלו, אלא לנסות להיכנס להריון בכל עונות השנה.

כמו כן, זוגות צעירים צריכים לקחת בחשבון כי אצל כל זוג המתקשה להביא ילדים לעולם, בעיית הפוריות הנה אחרת. לכן, טיפולי הפוריות ואופן ההתעברות צריכים להיות שונים מזוג לזוג, ולהיות מותאמים באופן מדויק למערכות הפיזיולוגיות של בני הזוג, כמו גם לאופי ולהעדפות האישיות. אם לוקחים זאת בחשבון, ניתן להיעזר  בתוצאות המחקר, להטיב את הסיכויים ולנסות להתעבר בחורף, אולם לא להסתמך רק על משתנה זה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן