שעורה בעין

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

שעורה בעין

שעורה בעיןשעורה בעין היא מורסה או פצעון הנמצא בעפעף העליון או התחתון. זהו זיהום הנגרם באמצעות חיידקים אשר חיים בדרך כלל על פני השטח של העפעף. חלק מחיידקים אלו נלכדים יחד עם תאי עור מתים לאורך קצה העפעף. בדרך כלל שעורה בולטת לעין, ולעיתים היא עשויה לשכון עמוק בתוך העפעף.

תהליך גדילת שעורה בעין מתחיל כמו פצעון בסמוך לעפעף. הוא הופך לבליטה אדומה וכואבת, אשר עשויה להימשך מספר ימים לפני שהיא פורצת ולאחר מכן נרפאת. שעורה חיצונית היא קצרת מועד ונרפאת בכוחות עצמה, בעוד שסוגי שעורה אחרים דורשים טיפול מקצועי של רופא עיניים.

שעורה פנימית, בחלק התחתון של העפעף, גורמת אף לבליטה אדומה וכואבת, אך מיקומה מונע הופעתה על העפעף עצמו. היא עשויה להיעלם לחלוטין ברגע שהזיהום עובר, או שהיא עשויה להתפתח לציסטה מלאה נוזל.

אם השעורה בעין אינה משתפרת, מתפתחת רקמת צלקת סביב הבלוטה הנפוחה, והכאב נשאר. בדרך כלל השערה אינה מזיקה, ורק לעיתים נדירות היא משפיעה על גלגל העין או על הראיה. אך במקרים מסוימים, עלול להיגרם זיהום חמור של הפנים, אשר יכול להיות רציני מאוד. התופעה עלולה להופיע בכל גיל והיא נוטה לשוב על עצמה מעת לעת.

מה גורם לשעורה בעין?

שעורה בעין נגרמת בדרך כלל באמצעות שילוב בלוטה סתומה וחיידקים, אשר לעיתים קרובות חיים ממש על פני העור. הגוף מוצף מיליארדי חיידקים ידידותיים אשר דרים בכפיפה אחת עם הגוף. כאשר התנאים מתאימים, החיידקים הופכים לנוקשים, וכתוצאה מכך מתפתח פצעון.

גורמים נוספים לשעורה בעין הם חוסר הקפדה על אסתטיקה והעדר הרגלי ניקיון נאותים של הגוף, הידיים והפנים.

מהם התסמינים של שעורה בעין?

התסמינים והסימנים הראשונים של שעורה בעין הם בדרך כלל אדמומיות, רגישות וכאבים באזור הפגוע. העין עלולה להרגיש מגורה או מגרדת. מאוחר יותר התסמינים עלולים לכלול נפיחות, אי נוחות בזמן עפעוף, ורגישות לאור. סימן ברור לשעורה חמורה בעין הוא נקודה קטנה, צהבהבה במרכז הבליטה המייצגת את המוגלה המתפתחת.

כיצד מאובחנת שעורה בעין?

שעורה בעין מאובחנת באמצעות המראה והתסמינים האופייניים לה. אין צורך בבדיקות אחרות על מנת לבסס את האבחנה.

כיצד ניתן לטפל בשעורה בעין?

ברוב מקרי השעורה בעין, ניתן לטפל בתוך מספר ימים באמצעות שיטות טיפול פשוטות, רפואיות או טבעיות:

טיפול רפואי

במקרה חמור של שעורה בעין, או במקרה ששעורה נרפאה אך שבה, הרופא ירשום משחת אנטיביוטיקה, או נטילת אנטיביוטיקה דרך הפה. יש להקפיד על הנחיות השימוש.

על מנת לנקז את השעורה לחלוטין, ובמקרים נדירים, יהיה צורך בניתוח קטן. לאחר הרדמה מקומית, רופא העיניים מסיר את תוכן השעורה, והעפעף מחלים בדרך כלל במהירות.

טיפול טבעי

טיפול טבעי אופייני לשעורה בעין מורכב מהנחת קומפרסים חמים לעין הפגועה במשך עשר עד 15 דקות, ארבע פעמים ביום, במשך מספר ימים. טיפול זה מקל על הכאב והדלקת, ומסייע להרחקת השעורה. יש להקפיד לסגור את העין בזמן הנחת הרטיות, ומומלץ שלא ללחוץ אותן חזק, אלא להניח לפצעון לחלוף מעצמו.

כיצד ניתן למנוע שעורה בעין?

בעוד שלא קיימת אפשרות למנוע לחלוטין התפתחות שעורה בעין, הקפדה על היגיינה נאותה, כולל שטיפת ידיים באופן קבוע, עשויה לסייע במניעת כל צורת זיהום, כולל שעורה. אמצעים אחרים אשר עשויים סייע במניעת שעורה כוללים:

  • לעולם לא להתחלק עם אחרים במוצרי קוסמטיקה בכלל או במוצרי קוסמטיקה לעיניים בפרט, דוגמת איפור עיניים, ריסים מלאכותיות וקרם עיניים.
  •  הקפדה על שטיפת עיניים.
  • הימנעות מאיפור עיניים זול או מזוהם.
  • הקפדה על שמירת הניקיון של מוצרי הקוסמטיקה
  • הימנעות מנגיעות בעיניים לאחר פעילות דוגמת כתיבה, בישול או ניקיון, ללא שטיפת הידיים קודם.

ראו גם:
הרפס בשפתיים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה: