מכוני שיזוף – להיות שזופים כל השנה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מכוני שיזוף - להיות שזופים כל השנה

מכוני שיזוף - להיות שזופים כל השנה האם המשוואה "שזוף זה יפה" עדיין תקפה בעיניכם?

למרות הידע הרב שנצבר ופורסם במשך השנים בנוגע לנזקים קצרי וארוכי טווח של חשיפה מוגזמת לשמש, בייחוד בארץ חמה כמו ישראל, עדיין רבים מאיתנו מזהים עור חיוור ובהיר עם רפיסות וחולי ועור שזוף עם בריאות ואקטיביות.

סיור קצר בחוף הקרוב אליכם בקיץ יגלה המוני מתרחצים המתענגים על קרני השמש וחושפים עוד טפח ועוד טפחיים על מנת לשזף את האיברים הלבנבנים לאחר החורף.

למי שלא אוהבים את הרביצה בחוף או רוצים להיות שזופים גם בחודשי החורף הסגריריים, מוצעת בימינו האפשרות להשתזף באופן מלאכותי, בעזרת תרסיס או משחה הנמרחים בבית או באחד ממכוני השיזוף הרבים הנמצאים כמעט בכל עיר.

שיטות שיזוף -מיטה או התזה?

בכל רשתות הפארמים תוכלו למצוא תכשירי שיזוף לשימוש ביתי. אנחנו נתמקד דווקא באפשרויות העומדות בפניכם במכוני השיזוף.

אלו מתחלקות לשתיים: שיזוף בהתזה או שיזוף במיטת שיזוף.

שיזוף בהתזה

בשיטת השיזוף בהתזה, נכנס המטופל למין מקלחון, עירום או בבגדים תחתונים. אז מותזת עליו תמיסה, המורכבת בעיקר מהחומר DHA (המאושר על ידי משרד הבריאות) וממייקאפ.

ההתזה יכולה להתבצע אוטומטית על ידי מכשיר מיוחד או ידנית על ידי עובד של המכון, תלוי עד כמה גדול שטח העור שאותו אתם רוצים לשזף.

ההתזה אורכת כמה דקות מעטות ולאחריה ממתינים עוד כמה דקות לייבוש. החיסרון של השיטה היא בעיקר בתוקפו הקצר של הצבע, המצריך סדרה של ביקורים במכון וביקורי תחזוקה אינטנסיביים.

הצבע מתחיל להיעלם לאחר כ-10 ימים בלבד. עם זאת, שיזוף בהתזה נחשב לטיפול בטיחותי מבחינה בריאותית, ולמעט מקרים נדירים של אלרגיה לתמיסת הצבע, אתם לא צפויים להיתקל בתופעות לוואי מיוחדות.

מיטת שיזוף

שיטה אחרת היא שימוש במיטת שיזוף. זהו מתקן בעל כיפה שנסגר על השוכב, ובתוכו נורות השולחות קרניים אולטרה-סגוליות משזפות לעור.

השהייה במיטת השיזוף אמורה להתבצע בהדרגה, מכמה דקות בודדות בטיפול הראשון עד 20 דקות בהמשך. התמקדות הקרניים בגופו של המטופל במתקן הסגור מביאה לתוצאות מהירות ביותר, וזהו סוד משיכתו של הטיפול. אך מבחינה בריאותית, הוא נחשב בקרב רופאי העור ללא פחות מסוכן ואפילו מסוכן יותר מחשיפה לשמש.

קרני ה-UVB (קרניים אולטרה-סגוליות קצרות) הפוגעות בעור עלולות ליצור אודם וכוויות – תופעה מוכרת למי שנחשף לשמש בצורה לא מבוקרת. לאחרונה החלו מכונים רבים להציע מיטות שיזוף בעלות נורות של קרני UVA (קרניים אולטרה-סגוליות ארוכות), שלטענתם מונעות את נזקי הקרניים הקצרות. עם זאת, מומחי העור (יחד עם משרד הבריאות והאגודה למלחמה בסרטן) מזהירים כי משום שהקרניים הארוכות חודרות לעומק העור, הן דווקא מגבירות את הסיכוי להזדקנות העור במקרה הטוב ולסרטן העור במקרה הרע.

בכלל, טוענים הרופאים, הקרינה הממוקדת במיטת השיזוף מסוכנת בהרבה מהקרינה ה"מפוזרת" של השמש, ואין לשכוח גם סכנות של גרימת נזק לקרנית ולרשתית העינית.

אם בכל זאת החלטתם שאתם רוצים לנסות להשתזף במכון שיזוף, בדקו שהמכון שבחרתם פועל ברישיון. הפיקוח והאכיפה בתחום רופפים מאוד, וכדאי לברר ולבדוק שוב ושוב.

שימו לב לאמצעי מיגון כמו חבישת משקפי מגן במקרה של שימוש במיטת שיזוף, מריחה או הימנעות ממריחה של תכשירים קוסמטיים וכד' – מכון רציני יספק לכם הסברים מדויקים בנושא. כאמור, מומחי העור ימליצו לכם לבחור בשיזוף בהתזה, הבטוח יותר מבחינה בריאותית, והכי בטוח – להימנע משיזוף בכלל.

ואם עדיין חשקה נפשכם בעור בגוון ברונזה או מוקה, אנחנו ממליצים לכם בכל מקרה לא להשתולל ולהקפיד קודם כל בריאותכם ורק אחר כך על האופנה. שיהיה לכולנו קיץ נעים ובטוח.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה: