שבוע 28 להריון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

שבוע 28 להריוןהעלייה במשקל והשינויים שחלים אצלך בגוף משפיעים בצורה לא חיובית על יציבות הגוף בעת עמידה או הליכה ולכן כאשר את הולכת, הליכתך נראית כמו הליכת ברווז. הבטן שלך בולטת החוצה והאגן מוטה קדימה. בשבוע 28 להריון את מתחילה להרגיש שמרכז הכובד שלך עובר קדימה.

מה מתרחש אצלך בגוף?

שבוע 28 להריון עדיין מלווה בכאבי גב שעשויים ללוות אותך עוד שבועות אחדים. אם תעשי צילום של עמוד השדרה ניתן יהיה להבחין בגב התחתון וסביבו כיפוף עמוק קרוב לישבן, וסמוך לראש ניתן להבחין נטייה קדימה. אלה השינויים שעוברים על עמוד השדרה.

בנוסף לשינויים בעמוד השדרה את ממשיכה להרגיש תחושות של חוסר מנוחה ברגליים והתכווצויות בשרירים, במיוחד בשעות הלילה כאשר הגוף נח בשכיבה. מפרקי הגוף השונים מתחילים גם הם לעבור שינויים החל משבוע זה. במפרקי אגן הירכיים חלה תנועתיות גדולה בצורה משמעותית מזו שהייתה בגופך לפני ההריון. השינוי בתנועתיות יסייע מאוד בהגדלת הממדים של אגן הירכיים, מה שעשוי להקל על כל מהלך הלידה.

מה מתרחש אצל העובר?

בשבוע 28 להריון משקלו של העובר גדל משבוע שעבר והוא נע בין 1 קילו ל- 1,100 קילו. לעומת זאת, האורך שלו לא משתנה בצורה משמעותית- בין 37-35 ס"מ. החל משבוע זה מתפתחת על גוף העובר שכבת שומן חשובה מאוד שתפקידה להגן עליו אחרי הלידה.

המוח של העובר ממשיך להתפתח יותר ויותר והופך להיות מורכב ובעל הסתעפויות רבות. במידה והעובר הוא ממין זכר, השבוע בא אל סיומו תהליך ירידת האשכים אל שק האשכים. שינויים נוספים שחלים אצל העובר הם גדילה נוספת של שיער הראש ושל הריסים.

בשבוע 28 להריון רוב העוברים ממוקמים ברחם במנח בו הם יהיו בעת הלידה. בדרך כלל העובר יהיה במנח ראש, כלומר ראשו יהיה כלפי מטה לכיוון היציאה ורגליו כלפי מעלה. יש פעמים שהעובר ממוקם כאשר ראשו למעלה ורגליו למטה. זהו מנח עכוז. בשבוע זה אין עוד סיבה לדאגה מכיוון שהעובר יכול עוד להתהפך ולהיות במנח ראש.

מה עלייך לעשות כעת?

משבוע 28 להריון ואילך את אמורה ללכת לביקורות אצל הרופא כל שבועיים לצורך מעקב. מיד אחרי הכניסה להריון, אחת הבדיקות שעשית הייתה בדיקת דם לגילוי סוג הדם שלך. במידה והדם הוא מסוג Rh את אמורה לקבל בקרוב זריקת אנטי- די במטרה למנוע מהגוף שלך את הייצור של נוגדנים לדם של העובר, אם הוא Rh+. ברוב הפעמים לאחר הלידה ניתנת שוב אותה זריקה.

שבוע 28 להריון הוא זמן טוב להתחיל לחשוב על הלידה המתקרבת, באיזה בית חולים תלדי, האם את מעוניינת בלידה טבעית או בלידה עם אפידורל ועוד.

מכיוון שההליכה שלך היא כעת "הליכת ברווז" והיציבה היא לא נכונה ולכן מסוכנת לעתיד הגב שלך, מומלץ לנעול נעליים נוחות שמתאימות למבנה הרגל- נעליים רחבות ושטוחות.

כמו שנכתב בתחילת המאמר, את ממשיכה לסבול מהתכווצויות שרירים ברגליים. מסיבה זו מומלץ מאוד להימנע משתיית משקאות שמכילים קפאין על מנת שלא תהיה החמרה בתחושות ההתכווצות.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה: