יובש בעור

יובש בעור

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

יובש בעור

יובש בעורבעיית היובש בעור הינה די שכיחה באוכלוסיה. אנשים בכל שכבות הגילאים סובלים ממנה במיוחד בתקופת החורף. במהלך חודשי הקור האוויר מאבד מלחותו ומתייבש וכתוצאה מכך הוא סופג את הלחות מעור הגוף ומייבש אותו.

מצד שני יובש בעור עלול להיווצר כתוצאה ממחלות עור שונות כמו אקזמה או פטריות לסוגיהן וכן מפגם מולד. לעיתים, הדבר יכול להעיד על בעיה חמורה  או מחלה המקננת בגוף. בכל מקרה שקיים חשד יש לפנות לקבלת ייעוץ רפואי.

הגורמים לעור יבש

עור הגוף מורכב מתאים חיים המכילים נוזלים החיוניים לקיומם. כמות הנוזלים בו נעה בין עשרה לשלושים אחוז. כאשר כמות הנוזלים בעור מספקת, העור יהיה לח וגמיש ומגעו רך ועדין. ומאידך גיסא, מחסור בנוזלים יהפוך אותו ליבש, אדמומי, מחוספס ומגרד. הדרך בה הגוף שומר על הנוזלים המצויים בעור היא באמצעות ציפוי של שומן טבעי (סבום) המופרש ממנו.

אם מדובר בגורמים חיצוניים שהביאו להתייבשות העור, הם נובעים בדרך כלל מאורח חיים לא נכון, כמו חשיפה מרובה לשמש ללא הגנה, הרגלים מזיקים כמו עישון וצריכת אלכוהול מוגברת וכדומה. סיבות אחרות נובעות מגנים פגומים שהועברו בתורשה או ממחלות המקננות בגוף ומתבטאות ביובש בעור.

הגיל מהווה גורם נוסף. ככל שהשנים חולפות יכולת הגוף ליצור את השומן המגן על העור ושומר על לחותו, קטנה. ובנוסף, קצב התחלפות העור מואט. סיבות אלו גורמות להתייבשות העור המאופיינת בגילאים מתקדמים.

תנאי אקלים גורמים גם כן ליובש בעור. חשיפה לשמש או אוויר קר ויבש בחורף. חימום מוגזם באמצעות מזגן ועוד. גם מחלות שונות עלולות להתבטא ביובש בעור וכן נטילת תרופות מסויימות

נשים בגיל המעבר

סקרים שנערכו בנושא הראו כי נשים סובלות מהבעיה יותר מגברים. אצל בנות המין היפה התופעה של התייבשות העור נפוצה יותר כאשר הן מתקרבות לגיל המעבר.

בנוסף להזדקנות העור שהוזכרה לעיל, חשיפה מרובה לשמש ועישון במשך שנים רבות, קיים גם ההיבט ההורמונלי. השינויים ההורמונלים בגוף האישה, המופיעים עקב הפסקת המחזור החודשי, מתבטאים, בין היתר, במחסור באסטרוגן.

הדבר גורר התחדשות תאים איטית יותר ועקב כך גם ירידה באספקת הדם והמים. בנוסף, כמות בלוטות החלב פוחתת וכתוצאה מכך שכבות השומן הת עורי הופכות דקות יותר. כתוצאה משינויים אלו העור מאבד את הגמישות והרכות והופך ליבש.

טיפול הורמונלי באסטרוגן המתווסף לאמצעים החיצוניים לשמירת לחות העור עוזר רבות במצבים אלו.  נשים רבות שטופלו בדרך זו דיווחו על שיפור עצום במראה העור ובמגעו.

אמצעי המניעה והטיפול

כאשר מדובר בבעיית עור יבש המופיעה בדרך כלל בחודשי החורף יש להערך בהתאם. יש למרוח קרם לחות  על כל חלקי הגוף באורח קבע. חשוב לשים את הדגש על האיברים החשופים יותר לאוויר היבש והקר כמו הפנים וכפות הידיים.

טיפול זה נחוץ לכל הסובלים מעור יבש ורגיש במהלך שאר חודשי השנה גם כן. אולם, בחורף יש להערך בהתאם ולמנוע את החמרת המצב. מומלץ למרוח קרם לחות על הידיים לאחר כל מגע עם מים.

מגע רצוף של העור עם מים גורמים ליובש, במיוחד מים חמים. רצוי לקצר בזמני הרחצה ולהעדיף שימוש במים חמימים ולא רותחים. שימוש תכוף בסבון מחמיר את היובש ומומלץ להמעיט בו. לאחר המקלחת לא לשכוח למרוח קרם לחות.

כאשר העור כבר יבש ומגרד נוצרים בו סדקים העלולים להוות פתח לחדירת וירוסים ומזהמים שונים. במצב זה רצוי להשתמש במשחות מיוחדות המכילות אוראה בשילוב עם אמוניום לקטאט. מדובר בקרמים טיפוליים המעניקים לחות לטווח ארוך.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן