סרט לידה – מזכרת מרגע האמת

סרט לידה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

סרט לידה

סרט לידהלידה היא החוויה שמעצבת את החיים. זהו רגע מכונן עבור האם והתינוק כאחד.
מבחינה פסיכולוגית, זהו הרגע בו התינוק נפרד מהמעטה המוגן של הרחם ושל הנוזל בו שחה במשך תשעה חודשים ויוצא לאוויר העולם.

מאותו רגע הוא יצטרך להבין שהוא ואמו הם שתי ישויות נפרדות, ללמוד את סביבתו החדשה ולהסתגל אליה לאט לאט, בתהליך ממושך של התנסות ולמידה. מרגע יציאתו לעולם, התינוק עומד ברשות עצמו.

גם האם, לא פחות מהעובר, מתרגלת במשך תשעה חודשים למצב המוזר הזה, של חיים כפולים- שלה ושל פרי בטנה. הפרידה ממנו היא מכאיבה וטראומטית אך גם מרגשת בו בזמן. זהו סופה של תקופה מיוחדת והתחלה של חיים חדשים- עבור התינוק ועבור כל המשפחה.

חוויות בדרך ללידה

הלידה היא הרגע שמצפים לו תשעה חודשים. עם כל ההכנות שעושים, הטיפים מאימא, החברות והשכנות, עם כל קורסי ההכנה, הדולה, המיילדות, הלידות הטבעיות, העצות באינטרנט והשיחות עם הרופא- בכל זאת הלידה היא אירוע מפתיע וכל אחת חווה אותו באופן שונה.

הצירים, הנסיעה לבית החולים, הציפייה, משך הלידה, הכאב, הפעם הראשונה בה את אוחזת בתינוק- כל אלו הן החוויות הייחודיות שלך.

כל אם מחזיקה בסיפור לידה משעשע, שאולי נראה יותר טראומטי ממשעשע ברגע שהוא קרה, אבל במבט לאחור מקבל טעם מתוק ונוסטלגי. יום אחד היא תספר אותו לילד או לילדה, וסיפור הלידה יהפוך מהסיפור הפרטי של האם לחלק מסיפור החיים שלו או שלה.

מזכרות מהלידה

למי שלא רוצה להסתפק בזיכרונות מטושטשים ממשככי כאבים, ישנם סוגים שונים של מזכרות מהלידה. מזכרות ממשיות שאפשר לגעת בהן או לצפות בהן, המעוררות בהורים במשך השנים החולפות רגשות שנשכחו.

הן מאפשרות קשר מיידי לעבר, לאותו רגע מכונן וגדול מהחיים. הן מאפשרות למי מבני המשפחה שלא היה נוכח בלידה להיות חלק מהחוויה המרגשת ואולי חשוב מכך- מאפשרות לילד החדש להתוודע לרגעים הראשונים של חייו. יום אחד הוא עוד יצרף אותן לעבודת השורשים בבית הספר.

יש זוגות ששומרים את הצמיד שהתינוק קיבל בבית החולים. יש זוגות שכותבים יומן זיכרונות מחדר הלידה ויש זוגות שמפיקים סרט לידה.

סרט לידה

בתוך ים הסידורים לקראת הלידה הצפויה, אפשר לעשות עוד מאמץ קטן ולהפיק סרטון לידה- סרט קצר שיכול להיות מצולם על ידי הבעל, על ידי אדם קרוב או על ידי צלם או צלמת שאתם מרגישים נוח איתם וסומכים עליהם.

בסרט תוכלו לתעד את השהייה בחדר הלידה ולהפיג את המתח ואת הכאב בכמה חיוכים "פוטוגניים" למצלמה. תוכלו לספר על הרגשות שאתם חווים לקראת הרגע הגדול וכמובן- תוכלו לתעד את פלא הלידה עצמו.

בפורומים העוסקים בהריון ובלידה באינטרנט תוכלו למצוא סרטוני לידה שעוברים מאם אחת לשניה. הדיון סביב הסרטונים מעניין לא פחות: ישנן נשים הרות שמתפעלות מסרטונים של אחרות ומתרגשות עד דמעות, אחרות נחרדות ומתמלאות חששות.

אבל סרט הלידה שלכן הוא חוויה אחרת לגמרי: סרט אישי, מרגש ומעלה נשכחות. סרט שתצפו בו כל החיים ואולי תראו גם למשפחה הקרובה ולכל מי שתראו לנכון לשתף ברגע הכי משמעותי בחייכן.

אם תבחרו לתעד את הלידה בסרט ואם תרצו לשמור את החוויה בזיכרון בלבד, אתם יכולים להיות בטוחים שהרגע הזה ילך אתכן כל חייכם. מי שהיה בחדר לידה יודע אילו עוצמות פוגשים במקום הזה וכמה התרגשות טמונה בתוך חדר אחד בבית החולים. ובעצם- כמה התרגשות טמונה בתוך גוף אימהי אחד.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן