כמות הסידן היומית המומלצת לילדים

כמות הסידן היומית המומלצת לילדים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

כמות הסידן היומית המומלצת לילדים

כמות הסידן היומית המומלצת לילדיםהסידן הוא אחד ממרכיבי המזון החשובים והחיוניים ביותר לגוף האדם. הסידן הוא מינרל והוא אחראי לחלק גדול מהפעולות החיוניות והחשובות של הגוף. מכיוון שלסידן תפקיד משמעותי בבניית תאי הגוף ובהעברת המסרים מתא לתא, הרי שיש לו תפקיד חיוני ביותר בפעילותם התקינה של איברי הגוף המרכזיים כמו הלב, פעולת השרירים, מערכת העצבים וקרישת הדם.

התפקיד הידוע והמפורסם ביותר של הסידן קשור לבניית העצמות. לכמות הסידן בגוף יש חלק חשוב בבניית העצמות, חיזוקן, אופן הגדילה וההתפתחות שלהן ועל איכות צפיפות העצם. תפקידו המרכזי של הסידן בבניית העצמות הופך אותו למרכיב חשוב וחיוני בילדות, בתקופה בה הגוף גדל ומתפתח, ולצמיחת העצמות יש חלק משמעותי.

הסידן אינו נמצא בגוף באופן טבעי, והדרך היחידה להחדירו לגוף הינה באמצעות המזון. עקב כך ישנה חשיבות רבה לאכילת מזון עשיר בסידן בגיל הילדות.

הורים רבים שואלים את עצמם אילו מזונות הם עשירים בסידן, ואילו מזונות מומלצים לילדים לשם העשרת הסידן בגופם? כמו כן תוהים הורים רבים מהי כמות הסידן המומלצת ליום לילדים ואיך ניתן לדעת כי הילד מקבל מספיק סידן באמצעות התזונה שלו? על שאלות אלה ואחרות ינסה לענות מאמר זה.

אילו סוגי מזון עשירים בסידן?

ישנם סוגי מזון רבים העשירים בסידן. המפורסם והעשיר מביניהם בסידן הוא החלב ומוצריו. חלב, גבינות, יוגורט ומוצרי חלב אחרים, אחראים לכ- 70% מצריכת הסידן שלנו.

בנוסף לחלב ומוצריו, ניתן למצוא סידן גם במוצרי מזון כמו ירקות ירוקים (חסה, ברוקולי, סלרי, כרוב), פירות טריים ופירות יבשים, שקדים, טחינה ומוצרי סויה. אלא שכמות הסידן במוצרי המזון שאינם עשויים מחלב הינה קטנה, ועל מנת להגיע למנת הסידן היומית המומלצת יש לאכול כמות מאד גדולה מהם.

בנוסף, אם דובר על חשיבות הסידן בתזונתם של ילדים, הרי שמוצרי המזון שפורטו ברשימה זו אינם נמנים על מוצרי המזון האהובים על ילדים, ולכן יהיה קשה מאד לבסס את תזונת הסידן של הילד רק על מוצרים אלה.

כמויות הסידן המומלצות בגיל הילדות

  • עד גיל 6 חודשים: מנת הסידן המומלצת הינה 210 מ"ג ליום. תינוקות ניזונים מחלב אם או פורמולה לתינוקות המספקים את מנת תצרוכת הסידן היומית.
  • גילאי 7-12 חודשים: מנת הסידן המומלצת הינה 270 מ"ג ליום. בחודשים אלה התינוק מתחיל לאכול דברים נוספים מעבר לחלב האם. עד גיל שנה לא מומלץ לתת לתינוק לשתות חלב פרה, אך אפשר להעשיר את התזונה שלו בגבינה (קוטג' או גבינה לבנה) ויוגורט (רצוי מוצרים לא ממותקים גם עקב צמיחת השיניים וגם כדי לא להרגיל את התינוק למתוק).
  • גילאי 1-8 : מנת הסידן המומלצת לגילאי 1-3 הינה 500 מ"ג ליום. מנת הסידן המומלצת ליום הינה 800 מ"ג ליום. גיל זה הינו גיל חשוב ביותר לגדילה וההתפתחות של העצמות. כמו כן בגיל זה יש להורים שליטה על תזונתו של הילד ויכולת השפעה רבה על תזונתו של הילד בעתיד. חשוב שהתפריט היומי ייבנה על ידי ההורים בקפידה. מומלץ שחצי מהכמות, 400 מ"ג יגיעו מחלב ומוצריו: גבינות, חלב יוגורט, פשטידות ומאכלים נוספים עשירים בחלב. שאר התצרוכת היומית יכולה להגיע מירקות ירוקים, פירות ופירות יבשים וטחינה.
  • גילאי 9-18 : מנת הסידן המומלצת: 1300 מ"ג ליום. בין גילאים אלה מתרחש גיל ההתבגרות. בגילאים אלה מתרחשת עיקר הגדילה של הנער או הנערה. הגוף מתפתח הן מבחינת העצמות והן מבחינת האיברים הפנימיים. מומלץ לאכול לפחות 3 מוצרי חלב ביום, טוסטים עם גבינה, כריכי גבינה, פשטידות ואפילו פיצות.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן