נפיחות בבטן

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

נפיחות בבטן

נפיחות בבטןנפיחות בבטן היא תופעה ממנה סובלות נשים רבות. כמחצית מכלל הנשים סובלות מבעיה זו באופן קבוע, חלקן סובלות מהבעיה בתדירות של אחת לשבועיים, וחלקן סובלות מהבעיה בתדירות של אחת לחודש לפחות.

למרבה הצער, נשים רבות חוששות, נבוכות או מתביישות לשתף את הבעיה עם בני זוגן, משפחה או חברים, וחמור מכך, אינן פונות לקבלת הטיפול הרפואי הנדרש. אלא שנפיחות בבטן מצביעה על פעילות טבעית של מערכת העיכול, כתוצאה מהצטברות גזים, והרפואה הטבעית והקונבנציונלית מספקות פתרונות טובים לבעיות אלו.

לכן מומלץ לקבל את הייעוץ המתאים לגבי הטיפול הנכון, בין אם הוא טיפול רפואי, אלטרנטיבי או תרופות סבתא. יש להבין את התזונה הנכונה להקלת תהליכי העיכול ואם הבעיה מתמשכת וקבועה, יש להתייעץ עם הרופא. במקרים מסוימים, יידרשו טיפולים כירורגיים מתקדמים מאוד, הכרוכים במינימום פולשנות.

הגורמים לנפיחות בבטן

נפיחות בבטן נובעת בשל מחסור באנזימי עיכול, או חוסר סבילות למזונות מסוימים, והגורמים משתנים ורבים. יתכן שאישה סובלת מהבעיה בשל הרגלי תזונה גרועים או חוסר הקפדה על אורח חיים תקין, אשר גורם להחמרת התופעה.

כך, למשל, הגורמים עלולים להיות אכילה מופרזת, שתיית משקאות מוגזים, עישון, צריכה מוגזמת של תוספי מזון ותרופות, או צריכה מופרזת של מזונות מעובדים. גורמים אלו מגבירים את הסבירות לתפקוד לקוי של מערכת העיכול, המוביל לבעיות מעיים, ובעיות ספיגה במעי הדק, המתבטאות בנפיחות בבטן.

מהם התסמינים?

רוב הנשים הסובלות מנפיחות בבטן, מדווחות על התסמינים הבאים:

רגישות – מקרים קשים של נפיחות מאופיינים בתחושת כאב בעת מישוש הבטן.

בטן נפוחה – במקרים רבים, הנפיחות גלויה לעין, ומתרחשת בעיקר באזור הבטן התחתונה.

כאבים – ברוב המקרים של הנפיחות, מתלוננת האישה על כאבים עמומים, בעיקר בבטן התחתונה, בדומה לכאבי מחזור חודשי.

בטן מלאה – רוב הנשים מדווחות על תחושה של 'בטן מלאה', המלווה בקשיי שתייה ואכילה.

טיפול והתמודדות בנפיחויות בבטן

רק במקרים קיצוניים וכרוניים של נפיחות בבטן, תקבל האישה טיפול רפואי. ברוב המקרים ניתן לטפל במצב באופן ביתי על מנת לחוות את ההקלה. הטיפול העיקרי הוא שינוי באורח החיים, אשר מתחיל בהכרה כי גזים נובעים כפעולה טבעית של מערכת העיכול.

כאשר הבעיה מתמשכת באופן חריג, יש להיבדק אצל רופא, על מנת לשלול בעיות אחרות במערכת העיכול ולקבל את הטיפול הדרוש באמצעות הימנעות ממזונות שגורמים להפרעה, ותפריט תזונה נכונה.

על פי התסמינים מהם סובלת האישה, היא תקבל טיפול תרופתי או טיפול של צמחי מרפא, בשילוב הקפדה על פעילות גופנית מתונה על מנת להבטיח שיפור ניכר באיכות החיים.

יש להקפיד על תזונה המאופיינת בדגנים עתירי סיבים ומלאים, פירות וירקות ולחלק את זמני הארוחות למספר ארוחות קטנות ביום. מומלץ להבין אלו מזונות גורמים לתחושה רעה, ולהפחית את המאכלים עתירי השומן.

כמו כן, יש להקפיד על לעיסה איטית תוך צמצום בליעת האוויר, המתרחשת בעת מציצת סוכריות, לעיסה מוגזמת של גומי לעיסה, ושתיית משקאות מוגזים קלים. יש להקפיד על צריכה נבונה של תוספי תזונה ותרופות, ולהקפיד על טיפול קבוע בשיניים ובחניכיים.

מצבים ומחלות קשורים

נפיחות בבטן בקרב נשים עלולה להצביע על בעיות או מחלות הקשורות לתפקוד לקוי של מערכת העיכול, המתבטאות בתסמונת מעי רגיז, מחלה קלינית אשר תסמיניה העיקריים הם הפרעה בתפקוד המעיים, ונפיחות כרונית בבטן. זוהי מחלה נפוצה ממנה סובלות בעיקר נשים והיא גורמת להפרעה משמעותית באיכות החיים.

עצירות היא מצב נוסף הגורם לנפיחות והמתבטא בתפקוד נמוך של המעיים, המאופיין בצואה קשה. מצב זה עלול לגרום לנפיחות בבטן, כתוצאה מהצטברות גזים בחלל המעי.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה: