ניתוח פלסטי למתיחת בטן

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

ניתוח פלסטי למתיחת בטן

ניתוח פלסטי למתיחת בטןניתוח פלסטי למתיחת בטן משטח את הבטן, וכרוך בהסרת שומן ועור עודפים, והידוק השרירים בדופן הבטן. יש לזכור כי זהו ניתוח מורכב ולכן אין להתייחס אליו בקלילות. בהתאם לקנה המידה של ההליך, יתכן שבסופו של דבר תיוותר צלקת גלויה.

למי מתאים הליך ניתוח מתיחת בטן?

נשים שעברו מספר הריונות, מוצאות בדרך כלל הליך זה כיעיל להידוק שרירי הבטן שלהן והפחתת העור המיותר והרפוי. בנוסף, מתיחת בטן היא אופציה לגברים או לנשים שהיו בעבר שמנים, ועדיין נושאים משקעי שומן עודפים על בטנם או עור רפוי סביב הבטן.

מתי מתבצע הניתוח?

ניתוח מתיחת בטן צריך להיות מוצא אחרון לאחר שמוצו כל הניסיונות לרדת במשקל, כולל דיאטה ופעילות גופנית. אין להשתמש בהליך זה כחלופה לירידה במשקל.

 בנוסף, אם אישה המבצעת את הניתוח מתכננת להיכנס להריון, עדיף להמתין עד לאחר הלידה לפני מתיחת הבטן. לעיתים קרובות מבוצע שילוב של הליך שאיבת שומן עם הניתוח על מנת להסיר את השומן העודף.

כיצד להתכונן לניתוח מתיחת בטן?

הצעד הראשון הוא לבחור מנתח פלסטי מיומן ומקצועי ולהיפגש איתו לשם ייעוץ. בפגישה זו ניתן לפרט את המטרות ולהתכונן לאפשרויות הכרוכות בניתוח. אם אישה מעשנת, הרופא יבקש אותה להפסיק לעשן לפחות שבועיים לפני הניתוח, ובמשך שבועיים לאחריו. אין די בהפחתת העישון, וחובה להפסיק לעשן לחלוטין היות והעישון גורם לסיבוכים ומאט את תהליך הריפוי.

אין לנסות דיאטה דרסטית לפני הניתוח. יש לאכול ארוחות מלאות ומאוזנות היטב. תזונה בריאה מסייעת לתהליך הריפוי. בנוסף, יש ליידע את הרופא לגבי צריכת תרופות בהווה, כולל תרופות מרשם, תרופות צמחיות ותוספי מזון אחרים. המנתח עשוי להורות על הפסקת נטילת התרופות לתקופה מסוימת לפני ואחרי הניתוח.

אופן הניתוח

הניתוח מבוצע בהרדמה מלאה, במשך כחמש שעות, וכרוך בחתך גדול על פני הבטן, מעצם הירך, דרך הרקמות והשרירים, לשם הסרת משקעי שומן מתחת לטבור והידוק שרירי הבטן, עד סביב הטבור.

החתך מבוצע על מנת לאפשר למנתח לתפעל את העור, הרקמות והשרירים. בנוסף, ועל פי הצורך מוסר הטבור ומוצב מחדש במקום גבוה ואסתטי יותר. יתכן שיהיה צורך בהצבת צינורות ניקוז מתחת לעור למשך מספר ימים. מתיחת בטן מתבצעת במסגרת אשפוז יום או הליך אשפוז מלא, בהתאם למורכבות הניתוח ומצב המטופלת.

התאוששות מהניתוח

האזור בו בוצע החתך יהיה תפור וחבוש, ועל המטופלת לעקוב אחר כל הוראות המנתח הפלסטי בנוגע לטיפול בתחבושות ביומיים שלאחר הניתוח. בדרך כלל התחבושות נשארו לתקופה של עד שבועיים.

התפרים מוסרים בדרך כלל לאחר שלושה שבועות, ויש להגביל פעילות גופנית מאומצת לפחות במשך חודש וחצי. יתכן שיהיה צורך לקחת חופשה של עד חודש מהעבודה לאחר הניתוח על מנת להבטיח התאוששות נאותה. אנשים מסוימים חשים כי הם שבים לעצמם באופן מלא רק לאחר מספר חודשים.

ההנחיות לתקופת ההתאוששות הן החלת שקיות קרח על האזור המנותח על מנת להפחית את הכאבים, לבישת בגדים משוחררים, נוחים וקלים, ומריחת וזלין על אזור הצלקת.

חשוב לבצע את כל הוראות המנתח על אופן הטיפול בתחבושות בימים שלאחר הניתוח. התחבושות משמשות למיצוק העור והאלסטיות שלו המבטיחה ריפוי תקין. המנתח ייתן אף הוראות למיצוב נאות בזמן ישיבה או שכיבה על מנת להקל על הכאב.

ההשפעות הקוסמטיות של מתיחת בטן נותרות בדרך כלל לטווח הארוך, כל עוד האישה מקפידה על תזונה מאוזנת ופעילות גופנית לאחר הניתוח. במקרים נדירים, יתכן שיהיה צורך להסיר עור מיותר על עצמות הירך, באמצעות הליך נוסף.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה: