קיום יחסי מין לאחר הלידה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

קיום יחסי מין לאחר הלידה

קיום יחסי מין לאחר הלידהרוב הרופאים ממליצים להמתין כחודש לאחר הלידה לפני חידוש קיום יחסי המין, שכן אין זה בטוח לקיים יחסי מין לפני תקופה זו, בה אישה בדרך כלל עדיין מדממת ונמצאת בסיכון לדימום או זיהום ברחם.

אם לאישה יש תפרים, הרופא ימליץ לה להמתין עד לאחר הבדיקה המתבצעת כחודש לאחר הלידה. כאשר ניתן האור הירוק, אפשר להתחיל לקיים שוב יחסי מין, אך רק אם האישה מרגישה מוכנה, גם מבחינה נפשית, ולא לפני כן.

חידוש הרצון ביחסי מין לאחר לידה

ליבידו נמוך הוא תופעה נפוצה במהלך מספר שבועות או אף חודשים לאחר הלידה. במשך חודש וחצי לאחר הלידה אישה עשויה להיות מותשת, ולסבול מכאבים ותחושת הלם. הגוף זקוק לזמן על מנת להחלים, ובנוסף היא עסוקה בטיפול מסביב לשעון בתינוק.

לעיתים קיים חשש מכאב בעת קיום יחסי המין, אם הייתה קריעה בנרתיק במהלך הלידה, האזור עשוי להיות רגיש במיוחד. אצל חלק מהנשים, בעיה זו נפתרת במהירות יחסית, בעוד שאחרות חוות חוסר נוחות במהלך קיום יחסי מין במשך מספר חודשים לאחר הלידה.

בנוסף, הנרתיק פחות משומן באופן טבעי במשך חודש עד חודש וחצי לאחר הלידה, בשל הירידה ברמות האסטרוגן בגוף בתקופה זו. אם אישה מיניקה, היובש עלול להימשך כל תקופת ההנקה, או שהוא עשוי לשוב באיטיות ככל שתדירות ההנקה פוחתת.

קיימים גורמים רבים נוספים לחוסר נוחות במהלך קיום יחסי מין. ההסתגלות לאימהות עשויה להיות מלחיצה או לתבוע מתח רגשי רב. אישה עשויה לחוש פחות מושכת או פחות בטוחה בשינויים שחלו בגוף. לעיתים קיים החשש להיכנס שוב להריון, במיוחד אם אישה משתמשת בסוג חדש של אמצעי מניעה, או שהיא נאבקת עם דיכאון שלאחר הלידה.

אם אישה עדיין אינה מוכנה לחדש את חיי המין שלה, עליה לתת לעצמה הפסקה, על מנת להסתגל מבחינה פיסית ורגשית לדרישות הטיפול בתינוק, ואין צורך למהר לקיים יחסי מין עד שהיא חשה מוכנה. עם הזמן, יחסי מין ישובו להיות מספקים כפי שהיו טרם הלידה.

בעיות בנרתיק

לאחר הלידה הנרתיק מאבד את גמישותו, אך הוא ישוב להתכווץ ולהחזיר את טונוס השרירים בתוך מספר ימים. הוא תמיד יהיה מעט גדול מכפי שהיה לפני הלידה הראשונה, אך ניתן חזק ולהדק את השרירים באמצעות ביצוע תרגילים יומיים.

השפעות ההנקה על חיי המין

אישה חווה מצב של פחות שימון בנרתיק כפי שהיה לה טרם ההיריון, בשל רמות נמוכות יותר של אסטרוגן בזמן ההנקה. שימוש בחומרי סיכה יסייע להפחתת חוסר הנוחות המתלווה ליובש בנרתיק.

יש להקפיד להשתמש בחומר סיכה על בסיס מים, במיוחד אם אישה משתמשת באמצעים למניעת הריון, שכן חומר סיכה על בסיס שומן עשוי להחליש לטקס ולגרום לקריעת הקונדום. הנקה גורמת להגברת הורמון פרולקטין, המגרה את ייצור החלב, ועלול אף לדכא את החשק המיני.

השדיים עלולים לכאוב ולהיות רגישים, ולהפריע לגירוי המיני. לכן מומלץ להמתין עד לסוף תקופת ההנקה, או עד לתקופה בה התדירות מופחתת, לפני חידוש יחסי המין, או שבן הזוג יהיה מודע לרגישות הקיימת ויקיים מגע עדין באזור זה.

חששות מפני כאב בקיום יחסי מין

יש להתחיל לאט ובעדינות, וליהנות מהמגע ללא ציפיות פרטניות לאן יתקדם האקט. אם אישה אינה מוכנה עדיין לקיום יחסי מין, ניתן לשקול גירוי ידני או אוראלי סביב הדגדגן. ברגע שאישה מוכנה לנסות קיום יחסי מין, ניתן לנסות עוצמות חדירה שונות.

אם האישה עברה ניתוח קיסרי, מומלץ לשקול תנוחות צד מסוימות, על מנת שלא ללחוץ על הפצע. שימוש בחומר סיכה יפחית את חוסר הנוחות המתלווה ליובש בנרתיק.

השפעת הלידה על הזוגיות

אישה, או בן זוגה, עשויים לחוש כי עוצמת הקשר של האם עם התינוק באה על חשבון מעט רגש עבור בן הזוג. מצד שני, תינוק חדש מביא שמחה רבה לחיים, עד כי האינטימיות המינית משתפרת.

אם בן הזוג חש קנאה או איום על מערכת היחסים הזוגית, על האישה להרגיע אותו ולהבטיח לו שהוא עדיין נאהב ושהיא זקוקה לו. שיתוף היבטי השמחות והתסכולים של ההורות יכולים מתגמלים מאוד, ואף להעצים את תחושת הרומנטיות ההדדית.

מציאת זמן ליחסי מין לאחר הלידה

אם הדבר אפשרי, מומלץ להקדיש זמן פרטי לקיום יחסי מין, ללא נוכחות התינוק בבית, על מנת למנוע הסחות דעת הקשורות לתינוק. אם לא קיימת אפשרות לצאת מהבית לחופשה קצרה או להניח להורים לטפל בתינוק, ניתן למצוא את הזמן כאשר התינוק ישן.

ללא ספק, התינוק יתעורר בזמן שאינו נוח, ולכן מומלץ לשמור על חוש הומור ולהיות סבלניים. המצב יהיה קל בהרבה אשר התינוק יתחיל לישון במשך כל הלילה, והאישה תהיה פחות עייפה, ויותר מוכנה.

שמירה על האינטימיות גם ללא יחסי מין

קיימות דרכים רבות לשמור על האינטימיות, גם בטרם השיבה לקיום יחסי מין מלאים. נשיקות וחיבוקים לפני השינה הם דרך אחת, עיסויים וליטופים הם דרך אחרת. גם האישה וגם הגבר צריכים לדעת שהם עדיין מוערכים ואהובים ללא קשר לקיום יחסי מין. הניצוץ עדיין קיים והאינטימיות יכולה להתבטא באמצעות מחוות קטנות.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה: