השתלת שיער

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

השתלת שיער

השתלת שיערכשישים אחוז מהגברים מועדים לפתח קרחת בשלב כלשהו של חייהם. גם אצל נשים המספרים עומדים על ארבעים אחוז, אך אצלן הקרחת מתבטאת בשיער דליל ודק, היוצר שביל אמצע שהולך ומתרחב, ולא באזורים חפים לחלוטין משערות כמו אצל הגברים.

לפי מה שידוע היום הסיבות לקרחת הן גם גנטיות וגם תוצאה של אורח חיים: מתח נפשי ותזונה לקויה ישפיעו לא מעט על מצב השערות שלכם ועל קצב נשירת השיער.

בנוסף מוצאים היום פתרונות תרופתיים המיועדים להילחם בקרחת, אך ישנם רבים הבוחרים בפתרון הקוסמטי של השתלת שיער, ועל שיטה זו נרחיב כאן.

למי כדאי להשתיל שיער ואיך עושים את זה?

למי שכבר עבר את גיל 25 לפחות (ורצוי גם מאוחר יותר. שיאה של הקרחת מופיע בסביבות גילי ה-40), ולמי שהקרחת שלו כבר במצב מתקדם מאוד.

אם תתבצע השתלה בגיל צעיר או כאשר הקרחת עדיין בתחילתה, אולי תקנו כמה שנים ספורות של חסד אך בסופו של דבר ינשרו השערות באזורים שלא עברו השתלה.

חשוב לשלול עזרת בדיקות רפואיות ושיחה עם רופא גורמים הקשורים באורח חייכם, שהזכרנו מקודם. למשל, מחסור באבץ או בברזל יכול גם הוא לגרום לנשירת שיער בקרב נשים. לנעשה, המושתל האידיאלי יהיה זה שהתקרחותו נובעת מסיבה גנטית בלבד, שהיא רגישות של זקיקי השיער להורמון גברי הנקרא DHT.

כיצד מבצעים השתלת שיער?

השתלת השיער מתבצעת בדרך כלל בעל ידי הסרת פיסות עור שתוכן זקיקי שיער רבים ככל האפשר, בידודם של זקיקי השיער הללו והשתלתם מחדש בקרקפת.

זהו הליך שנעשה בהרדמה מקומית בלבד והצלקות שנוצרות כתוצאה ממנו אינן נראות כמעט. את הזקיקים לוקחים מאזורים הצפופים בשיער, שאצל גברים הם בעיקר אזור הצדעים והעורף.

לאחר שהזקיקים הופרדו מהעור שהוסר מבצע המטפל נקבים זעירים בעזרת מחט דקה בקרקפת באזור הקירח ומחדיר בחזרה את הזקיקים. רובם של הזקיקים, כ-95 אחוז, ייקלט ויתחיל הצמיח שערות חדשות לאחר מספר חודשים.

לעתים נדרש מספר חזרות על הטיפול, הכול תלוי כמובן בגודל האזורים הקירחים ובתגובתם להשתלה, אך נהוג לחכות כמה חודשים לפחות בין טיפול לטיפול על מנת לאפשר לאזור להחלים.

השתלת חלקי זקיקים

בשנים האחרונות עולה קרנה של השתלת שיער חדשנית, שבה לא מוציאים ומשתילים זקיקים שלמים אלא חלקי זקיקים. בדיקות מעבדתיות הראו שהוצאת חלקי זקיקים בלבד גורמת גם היא לזקיקים לפתח שורש ולהיקלט, ואף מעודדת צמיחת זקיקים חדשים בקרבתם. כך בעצם השתלה במקום קירח לא באה על חשבון צפיפות השיער באזור אחר.

לאחר ההשתלה יש להימנע עד כמה שאפשרת מפעילות גופנית מאומצת, ומצריכת אלכוהול ועישון.
השערות החדשות לא יישארו הרבה זמן על הראש – הן ינשרו, וזו תופעה טבעית בהחלט שאיננה סיבה לדאגה.

מה שקובע הוא כמה מהשורשים של שערות אלה ייקלטו בקרקפת ויתחילו לצמח שערות חדשות. כדאי לעשות תיאום ציפיות עם הרופא המטפל.

מעטים המקרים בהם השתלת שיער תשיב את המצב לזה שקדם לתחילת הנשירה, אך השיער המושתל בהחלט יתנהג כמו שיער "נורמלי" וישפר מאוד את המראה.

בין שהחלטתם על סוג השתלה כזה או אחר, יש להתייעץ בשיחה מקדימה עם המטפל לגבי התוצאות הצפויות, הסיכויים להצלחה ומספר הטיפולים שיידרש. הצלחת הטיפול תלויה בהרבה במיומנותו ובמומחיותו של הרופא, בגלל הסיכון לפתח צלקות באזורים התורמים והנתרמים. אם תבחרו מישהו המורשה לעסקו בהשתלת שיער ובעל ניסיון, יגדלו הסיכויים לתוצאות טובות ללא נזקים אסתטיים או רפואיים. מידע נוסף על אפשרויות להשתלת שיער לנשים באתר elishamedical

אז האם לנסות להילחם בקרחת או להשלים עם המצב? זה כבר תלוי בכם. אבל לפחות היום, כדאי שתדעו, יש לכם ברירה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה: