מהו החלון הפורה?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מהו החלון הפורה?נשים רבות אשר רוצות להרות שואלות את עצמן אם העובדה שהן נטלו גלולות למניעת הריון (בטרם החליטו להיכנס להריון) עלולה להשפיע לרעה על יכולת הגוף להרות, או במילים אחרות: במשך כמה זמן הגוף צריך להיות נטול גלולות כדי להצליח בניסיונות להרות.

בדרך כלל לוקחים כמה חודשים מסיום הגלולות עד שהגוף חוזר לתפקודו הרגיל מבחינת ביוץ טבעי, מה שמפחית במעט את הסיכויים להיכנס להריון מיד עם הפסקת הגלולות, אך אין כל בעיה או סכנה להרות מיד אחרי ואין סיבה להמתין כמה חודשים מאז סיום נטילת הגלולות ועד לניסיונות להרות.

כדי שגוף האישה יקלוט הריון חייב להיות קודם לכן תהליך של ביוץ. בתהליך זה ביצית בשלה יוצאת מזקיק מאחת השחלות ונקלטת על ידי החצוצרה. הביצית שורדת בחצוצרה רק יממה אחת וכדי שהיא תופרה, הזרע הגברי חייב להתמזג עמה בתוך החצוצרה בזמן קצר מאוד מהמועד שבו חדר אל הנרתיק. על מנת שנוכל לשפר את הסיכויים לכניסה להריון האישה צריכה לדעת באופן מדויק מתי מתרחש הביוץ ולקיים יחסי מין בסמוך מאוד למועד.

החלון הפורה הוא הזמן שבו העובדה כי בני זוג מקיימים יחסי מין יכולה להגדיל מאוד את הסיכוי להיווצרות הריון. במידה והאישה מזהה במדויק את החלון הפורה שלה, הזמן שבו היא עשויה לחכות עד הכניסה להריון מתקצר באופן משמעותי. גם נשים שלא מצליחות להרות באופן טבעי והן נאלצות לפנות לטיפולי פוריות, לרוב יכנסו להריון בזכות העובדה שקיימו יחסי מין עם בני זוגן בתקופת החלון הפורה.

מהם הסיכויים להיכנס להריון?

אנחנו רוצים לחשוב שהריון הוא דבר שקורה מהר מאוד, אבל מה לעשות שישנם נתונים פיזיולוגיים שמעכבים את התהליך? אצל מרבית הזוגות אשר מנסים להיכנס להריון בחודש אחד תהיה הצלחה של 15% עד 25%. הסיכויים להרות במשך שלושה חודשים ראשונים נעים בין 40% ל-50%, הסיכויים להצלחה בשישה חודשים ראשונים לניסיון עומד על 70% ובמשך השנה הראשונה מרביתם של הזוגות יצליחו להרות- בין 85% ל-90%.

אם אנחנו מעוניינים להרות בתוך זמן קצר, יש צורך לברר מתי הוא מועד הביוץ של האישה ולפי זה לדעת מהו זמן החלון הפורה שבו יגדלו מאוד הסיכויים להצלחה.

מתי כדאי לי לקיים יחסי מין כדי להרות?

הסיכוי הגבוה ביותר להיכנס להריון הוא בעת קיום יחסי מין ביומיים שלפני הביוץ, באותו יום של הביוץ וביום שאחריו. הסיבה לכך היא שהזרע הגברי שורד בתוך רירית צוואר הרחם עד שישה ימים מרגע החדירה.

הזמן הטוב ביותר שבו הזרע יכול להפרות את הביצית הוא שעתיים עד שש שעות אחרי הביוץ. מכיוון שהשגת הריון אינה דבר קל ולא תמיד זה מצליח בפעם הראשונה, חשוב מאוד לבדוק מתי הביוץ צריך התרחש.

כיצד לפעול בימי החלון הפורה?

כל יום שבו מקיימים יחסי מין מעלה את הסיכוי להיווצרות הריון. מי שיודעים כמעט בוודאות מהו המועד שבו האישה אמורה לבייץ, יודעים שזוהי התקופה של החלון הפורה ולכן כדאי לקיים יחסי מין מדי יום בדיוק באותה תקופה.

אמנם הריכוז של הזרע הגברי יורד ככל שמקיימים יחסי מין בתדירות גבוהה אבל לרוב הירידה בריכוז לא פוגעת בתועלת שמביא עמו קיום יחסי מין על בסיס יומי, כלומר ספירת הזרע לא נפגעת.

עבור זוגות שלא יודעים מתי הביוץ אמור להתרחש, יכולים לעשות בדיקת ביוץ, או כדאי שיקיימו יחסי מין באופן סדיר בכל יומיים או שלושה וכך ירבו הסיכויים שיהיה מפגש בין הביצית לזרע מכיוון שהחשיפה בין השניים היא גדולה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה: