על דימוי גוף שלילי בנשים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

על דימוי גוף שלילי בנשיםדימוי גוף מתייחס לאופן בו אנשים רואים את עצמם. דימוי גוף מעוות ושלילי בנשים, מתייחס לנוף המציאותי בו אישה רואה את גופה, ומתבטא בהפרעות אכילה, הנתפסות בעיקר אצל נשים. אישה מתחילה להרכיב את התפיסות האטרקטיביות לגבי גופה, באופן המשפיע על בריאותה, במצב המתחיל בילדות המוקדמת.

דימוי גוף זה ממשיך להיווצר ככל שאישה מתבגרת ומקבלת משוב מבני משפחה, חברים, מורים והסביבה הכללית שלה. תכונות אישיות כגון פרפקציוניזם וביקורת עצמית, משפיעות אף הן על התפתחות דימוי גוף מופנם שלילי.

גורמים סביבתיים ופנימיים עשויים להוביל אישה לחוש רע לגבי גופה, עד להתפתחות דימוי גוף שלילי. במצב זה יש להתייעץ עם צוות רפואי ומומחים מתחום הבריאות המסייעים להרכבת תכנית להתמודדות עם המצב.

גורמי דימוי גוף שלילי

לעיתים מושפע דימוי גוף שלילי כתוצאה מאירועים משמעותיים. לדוגמא, נזיפות תכופות של המורה להתעמלות והערות של הסביבה אודות הצורך של ילדה מתבגרת להפחית מעט ממשקלה, עלולים לפתח חוסר שביעות רצון מושרש ועמוק המתבטא ביחס שלה לגופה, לא משנה כמה רזה היא הופכת להיות.

תפיסת יופי מעוותת בנשים קשורה גם לחשיפה לתקשורת המהללת אידיאל גוף נשי דק ביותר, ברמות שאינן מציאותיות עבור רוב הנשים, מבחינה בריאותית. מצב זה מוביל לביקורת עצמית נוקבת וקבועה.

הקשר בין הפרעות אכילה לבין דימוי גוף מעוות

טווח משקל בריא עשוי להיתפס כעודף משקל על ידי אישה הסובלת מדימוי גוף מעוות. אישה צעירה אנורקסית עשויה להתבונן במראה ולראות השתקפות גדולה יותר מכפי שהיא בפועל. לעומת זאת, גם נשים הסובלות מהשמנת יתר מדווחות שאינן מבינות את גודל גופן ותופסות את עצמן קטנות בהרבה מכפי שהן באמת, עד שהן מתבוננות על תצלום או סרטון וידיאו של עצמן, המכה אותם בהלם וגורם להן להבין את התמונה המציאותית לגבי עצמן.

דימוי גוף מעוות והפרעות אכילה קשורים באופן הדוק. לעיתים קרובות, חוסר שביעות רצון מוקדם מהגוף, מוביל אישה צעירה למסקנה לפיה ירידה במשקל תשפר את המראה שלה, ותגרום לה לחוש טוב יותר לגבי עצמה וגופה.

לכן, אכילה מגבילה ביותר ופעילות גופנית מוגזמת, מובילים לעיתים קרובות לדפוסי אכילה שאינם תקינים ואובססיית משקל העשויה לפתח אנורקסיה, בולימיה, אכילת יתר כפייתית או בולמוסי הפרעת אכילה.

מהם התסמינים?

התסמינים של דימוי גוף מעוות עשויים לכלול בדיקה עצמית אובססיבית במראה; חשיבה עצמית במונחים מזלזלים הקשורים לגוף, והשוואה תכופה של צורת וגודל הגוף לאנשים אחרים; וקנאה בגוף של חברה, ידוענית או מישהי מפורסמת אחרת בתקשורת.

טיפול בדימוי גוף שלילי

התחלת הטיפול בדימוי גוף מעוות הוא שלב חיוני להחלמה. הבעיה היא להגיע להכרה בצורך בטיפול. הכרה ברגשות המלווים דימוי גוף מעוות, מסייעת להפחית את הנטייה לרגשות השליליים ולהשיב את הבריאות, במצב נטול השתלחויות פנימיות שליליות.

טיפול קוגניטיבי התנהגותי, גישה שבה מחשבות שאינן הגיוניות מקבלות ביטוי ומנותחות מחדש עד להשגת שיח עצמי הגיוני יותר, יעיל לטיפול בדימוי גוף מעוות. בנוסף, טיפול בתנועה משמש בדרך כל לפיתוח אמון עצמי והערכה מחודשת של הגוף, המבוססת על יצירת חוויות פנימיות, ומובילה לפיתוח דימוי גוף מוערך ואסתטי.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן