דיאטת פטריות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דיאטת פטריות

דיאטת פטריות דיאטת פטריות היא אחת הדיאטות הפופולריות כיום מבין הדיאטות המהירות שקיימות, או כפי שהן נקראות- "דיאטות בזק" או "דיאטות כאסח".

הבסיס העיקרי של הדיאטה הוא כמובן הפטריות, כאשר התפריט מורכב בעיקרו מאכילה של פטריות בכל הסוגים במשך כל היום, רק חשוב שהן תהיינה טריות. בנוסף לפטריות, התפריט מאפשר אכילת מעדן חלב אחד או יוגורט מועשרים בסידן וללא חומרים דיאטטיים.

דיאטת פטריות מבטיחה הצלחה לכל האנשים אשר רוצים לרדת במשקל גופם בעיקר באזורים כמו ירכיים, ישבן וזרועות הידיים, שנחשבים לאזורים הבעייתיים יותר בנושא המשקל. עיקר האנשים שעושים את הדיאטה הזאת הן נשים מכיוון שבאמצעותה הן יכולות לשמור על החזה שלהן שלא ייפגע מן הירידה במשקל.

מה מיוחד בפטריות?

בפטריות ישנם סיבים תזונתיים אשר מקדמים את תפקודם של המעיים ולא משדרים לגוף תחושות של רעב פתאומי. תכונה זו של הפטריות מונעת מהאנשים לספק את רעבונם הפתאומי בחטיפים, במתוקים או במזון מהיר, ולא חשוב מאיזה סוג.

בניגוד לירקות דלי קלוריות אותם אוכלים במסגרת של דיאטות שונות, הפטריות עשירות בחלבון שהוא מקור תזונה חשוב מאוד בעת הירידה במשקל.

פרט לתועלת של הפטריות בנושא הירידה במשקל הגוף, לפטריות יש תכונות נוספות. הן עשירות בברזל ובאבץ ובוויטמינים מקבוצת B, אשר מסייעים יחדיו בחיזוק ובבריאות של העור, השיער והציפורניים.

תפריט מרכזי בדיאטה

בראש ובראשונה חשוב לציין כי דיאטת פטריות תימשך שלושה ימים ולא יותר. כפי שנאמר בפסקה הראשונה בתחילת המאמר, הדיאטה מבוססת על אכילת פטריות טריות בלי שום הגבלה במשך כל היום ויש תפריטים אשר מאפשרים גם אכילה של פטריות מקופסאות שימורים.

המזון הנוסף והיחיד אשר ניתן לאכול אותו במשך היום הוא יוגורט אחד או מעדן חלב מכל סוג, וחשוב שיהיה מועשר בסידן ולא דיאטטי. התפריט כולל שתייה של בין שמונה לעשר כוסות מים לפחות, סודה או תה צמחים בלי סוכר או משקאות דיאטטיים בכל יום, אך חשוב לזכור כי צריך להימנע מצריכת משקאות ממותקים ומשקאות מוגזים.

אנשים אשר בוחרים לאכול על פי תפריטי דיאטת פטריות, כדאי שייוועצו קודם לכן עם רופא בנוגע לנטילה של ויטמינים ומינרלים אשר משלימים את מה שהגוף לא צורך באמצעות המזון בתום שלושת ימי הדיאטה.

בנוסף לשמירה על התפריט המוקפד של דיאטת פטריות, יש לבצע פעילות גופנית מכל סוג שהוא במשך חצי שעה לפחות בכל יום תוך שמירה על היכולות הפיזיות של האדם.

יתרונות הדיאטה

פטריות הן ירק שעשיר מאוד בחלבון שהוא מקור תזונה חשוב מאוד כאשר רוצים לרדת במשקל. הפטריות מגבירות את המרץ ואת האנרגיה של הגוף, מה שחשוב מאוד בתהליך של דיאטה ובמיוחד אם היא קצרת מועד ועם מרכיב עיקרי אחד.

חסרונות הדיאטה

דיאטת פטריות שייכת לסוג של הדיאטות המהירות או כפי שנאמר כבר- "דיאטות בזק", ולכן הן גורמות למשקל הגוף לרדת בצורה משמעותית אולם מוטל ספק גדול בשאלה האם היא יכולה להוריד רק את רקמות השומן.

דיאטת פטריות גורמת לירידה דרסטית ברקמת השריר, שלמעשה זה דבר לא רצוי בתהליך של הרזיה וזה גורם גם לתוצאות לוואי אשר לא מחמיאות לגוף.

במהלך דיאטת פטריות האדם צורך כמויות קטנות מאוד של קלוריות ועובדה זו גורמת לכך שהגוף יפתח מנגנונים אשר יאטו את הקצב של חילוף החומרים על מנת שיוכל לשמור על האנרגיה בגוף. כתוצאה מתהליך זה משקל הגוף לא באמת יורד על אף שהאדם צרך כמות נמוכה של אנרגיה.

ראו גם:
דיאטת שנגרי-לה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה: