שבוע 34 להריון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

ככל שההריון מתקדם את נעשית עייפה יותר ויותר. את מתקשה לישון בלילה מפאת אי הנוחות עם הבטן הגדולה ועם כל הכריות שמסביבך, את סובלת מכאבים בחלקים שונים של הגוף ואת עסוקה במחשבות טורדניות על הלידה הצפויה.

כל אלה גורמים לעייפות גדולה עוד יותר. המלצה חמה- תנסי לנוח כמה שאת יכולה כדי לאגור כוחות נפשיים להתמודדות עם השלבים האחרונים של ההריון.

מה מתרחש אצלך בגוף?

הגוף שלך מכין את עצמו לקראת הלידה המיוחלת והרחם מתכווץ בעוצמה ובתדירות גבוהות יותר ממה שהיה קודם לכן בשבועות הקודמים. בעוד שישה שבועות את צפויה ללדת וכדאי שתכירי את כל מהלך הלידה, החל מהצירים ועד יציאת השלייה שבאה אחרי הלידה.

חשוב שתדעי להבדיל בין צירים מדומים לצירי לידה על מנת שלא תרוצי לחינם בכל פעם למחלקת יולדות ותשובי הביתה עם תינוק שעדיין בבטן. צירי לידה אלו הם צירים שבאים בעוצמות מסוימות ובתדירויות מסוימות. באמצעות המדידה של הזמן שעובר בין ציר אחד לציר שני (הצירים אמורים להיות סמוכים זה לזה יותר ויותר ככל שחולף הזמן).

בשבוע 34 להריון יכולים להופיע על הבטן שלך ועל הירכיים פצעונים קטנים- מן נקודות אדומות באותם אזורים אשר מגרדות עד כדי כך שהגירוד יכול להוציא אותך משלוותך. זוהי תופעה שנקראת  PUPP והיא מופיעה לרוב בסוף ההריון. תופעה זאת לא מזיקה לעור גופך וגם לא לעובר אבל היא מציקה מאוד. אם את סובלת מהגרד הזה וגם כאשר לא מתלווה אליו פריחה, גשי לרופא ותקבלי טיפול שישפר את המצב.

בנוסף לגירודים שעלולים לצוץ, בשבוע 34 להריון את ממשיכה להרגיש עייפות גדולה מאוד כמו שחווית בתחילת ההריון, וגם כאשר את ישנה שנתך אינה שנת ישרים. הבטן הגדולה גורמת לך לאי נוחות, העובר מתנועע לו דווקא כאשר את במצב מנוחה וגם העובדה שאת קמה מספר פעמים בלילה לגשת לשירותים לא תורמת כאן.

מה מתרחש אצל העובר?

העובר הקטן שלך כבר לא כל כך קטן. משבוע לשבוע הוא הולך ומשמין, הולך ונהיה גדול יותר. בשבוע 34 להריון הוא שוקל בין 2,000 ל-2,200 קילו. עתה כל פלומת השיער אשר עטפה אותו קודם לכן יורדת וניתן לראות את עור גופו.

השכבה השומנית שנקראת vernix (מגינה על העור) הופכת להיות עבה יותר ומגינה יותר. המוח, המערכת העצבית והריאות ממשיכים עדיין בהתפתחותם האדירה וגם העצמות מתחזקות. אם התינוק היה נולד בשבוע 34 להריון הוא יכול לשרוד אבל הכי בטוח שהוא יישאר עוד כמה שבועות בתוך הרחם כדי להיות מוכן לגמרי ללידה.

מה עלייך לעשות כעת?

כדי שעצמות הגוף של העובר ימשיכו להתחזק עלייך לצרוך כמה שיותר סידן ולהימנע מקפה, תה ושאר המשקאות שמכילים קפאין.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה: