שפיכה מוקדמת

שפיכה מוקדמת

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

שפיכה מוקדמת

שפיכה מוקדמתשפיכה מוקדמת נחשבת לבעיית התפקוד המיני הנפוצה ביותר קרב גברים מתחת לגיל 40 ומתאפיינת בשפיכה מהירה לרוב תוך כשתי דקות מרגע החדירה.

קיים קושי בהגדרת טווח הזמן לשפיכה מוקדמת, לכן הגדרה עדכנית יותר, היא פגיעה בשביעות הרצון מיחסי המין למטופל ובן/בת זוגו כתוצאה מחוסר השליטה בתזמון השפיכה, לפחות ב- 50% מהמקרים.

השכיחות נעה בין 25-40% מאוכלוסיית הגברים. בקרב האוכלוסיה הצעירה התופעה נפוצה אף יותר, אך במרבית המקרים תחלוף במהרה ללא צורך בטיפול.

הגורמים לשפיכה מוקדמת

שפיכה מוקדמת מאופיינת לרוב כבעיה פסיכולוגית ולא פיסיולוגית, זאת לאור העובדה כי במרבית המקרים הסיבה נעוצה בגורמים נפשיים כגון:

  • לחץ נפשי (עבודה, בעיות כלכליות)
  • חרדה
  • מחלוקות בזוגיות
  • דיכאון

לעיתים המצב יקרה באופן חד פעמי, אך המבוכה והרצון לפצות את בן/בת על אותו ארוע יעלו במטופל את חרדת הביצוע ויגרמו לבעיה חוזרת. חוסר תמיכה ופרגון מצד הפרטנר יעלו גם כן את שכיחות המצב.

בגברים אשר מעולם לא הצליחו לקיים יחסי מין ללא שפיכה מוקדמת, הסיבה בדרך כלל תהיה בשל גורם נפשי קשה, לרוב עוד בעת הילדות, כגון גילוי עריות, אונס ומערכת יחסים קשה עם ההורים.

מחקרים מסוימים מצאו מספר הבדלים גופניים אצל גברים הסובלים ממצב זה, לדוגמא תיתכן רגישות יתר של איבר המין, מצב היוביל לאורגזמה מהירה יותר, בנוסף יתכנו שינויים ברמות של חומרים מסוימים בגוף, לדוגמא סרטונין.

סרטונין הוא הורמון, בעל תפקידים רבים בגוף, הוא מיוצר במוח ומשוחרר מקצות עצבים בגוף. במערכת המין ההורמון ידוע כמעכב שפיכה. לכן הימצאותו בכמות נמוכה אצל גבר עלולה לגרום לשפיכה מוקדמת.

למרות כי ההגדרה לשפיכה מוקדמת אינה יכולה להיות כתוצאה מגורם רפואי, מספר בעיות עלולות להוביל למצב. בגיל מבוגר היא יכולה להיות הסימן הראשוני להתפתחות סכרת מבוגרים.

למטופלים הסובלים מתעוקת חזה כתוצאה של מחלת לב, תהיה נטייה לפתח תסמינים של כאבי חזה בעת קיום יחסי מין, הרצון להפחית את הכאב לעיתים יוביל לשפיכה מהירה.

אבחון הבעיה לרוב יתחיל בביקור אצל רופא משפחה או אצל מומחה לאורולוגיה, ויכלול בדיקות כלליות לשלילת מצבים רפואיים אחרים. אם סיבה רפואית לא תמצא, לרוב יועבר המשך האבחון והטיפול לסקסולוג.

טיפול בשפיכה מוקדמת

טיפול יכול להתבצע בשני אופנים, טיפול תרופתי אשר יפתור את הבעיה בצורה זמנית וטיפול התנהגותי לפתרון סופי של המצב:

טיפול תרופתי בשפיכה מוקדמת

לרוב יעשה שימוש בתרופות אנטי דכאוניות, בפרט אלו העובדות על מנגנוני העלאת כמות הסרטונין בגוף כמו למשל פרוזק או ציפרלקס, הידועות כמסייעות בשיפור מצב הרוח.

אחת מתופעות הלוואי של תרופות אלו הוא עיכוב בשפיכה עקב עלייה ברמת הסרטונין בגוף. חשוב לציין כי תופעת לוואי נוספת עלולה להיות אין אונות.

אפשרות תרופתית נוספת היא שימוש בחומר אלחוש על איזור הפין כעשרים דקות לפני קיום יחסי מין. חסרונות נוספים של שיטה זו מלבד פתירה זמנית בלבד של הבעיה, הם ירידה בתחושה גם אצל בת הזוג וירידה בספוטאניות של קיום יחסי מין.

טיפול התנהגותי בשפיכה מוקדמת

מספר טכניקות קיימות אשר הוכיחו יעילות רבה בפתרון הבעיה. שיטת "התחל-הפסק" כוללת עלייה הדרגתית של רמת הגירוי אותה מטופל חווה ללא שפיכה. תחילה המטופל מתרגל את השיטה לבדו על ידי אוננות, כאשר בכל פעם בה הוא חש כי תחושת השיא קרבה, הוא מפסיק לאונן לכ-20 שניות.

כל תרגול אמור להימשך כ-20 דקות ולאחר מספר שבועות ניתן לשלב את בן/בת הזוג. שיטה נוספת מערבת לחיצה על הפין בכל פעם כי תחושת השיא מגיעה.

זקוקים לטיפול מיידי? ד"ר דרי מציע טיפול בבעיית שפיכה מוקדמת.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן