שבוע 7 להריון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

שבוע 7 להריוןאמנם שבוע 7 להריון הוא עדיין שלב התחלתי מאוד בחודשי ההריון, אך בכל זאת ישנה התקדמות משמעותית בהתפתחות העובר.

ההריון נמצא בשלבי התקדמות ואת עדיין מרגישה תחושות לא נעימות של בחילה ואולי אף הקאות, של רגישות לריחות, של כאבים קלים בשדיים ועוד. ההריון עדיין לא ניכר בך מבחינה חיצונית, אבל את כבר מודעת לו ומרגישה אותו היטב.

התופעות הלא נעימות של תחילת ההריון, אלה שהוזכרו קודם לכן, ממשיכות ללוות אותך אך לא לזמן ארוך וממושך. הן תפסקנה במהלך השבועות הקרובים.

שבוע 7 להריון, כמו השבועות שקדמו לו ואלה שעוד יבואו אחריו, נכלל בתקופה הקריטית והחשובה ביותר בהתפתחות העובר, שכן כל האיברים החיוניים ביותר בגופו מתפתחים. כדי לעזור להתפתחות התקינה של עוברך כדאי שתשמרי על תזונה נכונה ובריאה אשר כוללת את מרכיבי המזון הבריאים והחשובים.

מה מתרחש בגוף שלך?

רמת ההורמונים בגוף ממשיכה להיות גבוהה ואת עלולה עדיין לחוות בחילות, שלא תמיד השם שניתן להן- "בחילות בוקר" הוא נכון, כי הן נמשכות פעמים רבות במהלך רוב שעות היום. לתופעת הבחילות ישנם פתרונות אחדים, שלעתים עוזרים ולעתים לא, ולכן כדאי לנסות ולראות מה מתאים לך ומה לא. אפשר לאכול דברים יבשים בכמויות קטנות, אפשר למצוץ פלחי לימון ועוד.

ישנן נשים שעור הפנים שלהן הופך להיות שמנוני ומתמלא פתאום בפצעי אקנה, ממש כמו שהיה בגיל ההתבגרות. זוהי תופעה מוכרת והמקור שלה הוא ההורמונים אשר משתוללים לך בגוף. כדי לזרז את משך הזמן עם הפצעים על הפנים וגם לטפל בהם בו זמנית כדאי לשטוף היטב את הפנים ולהקפיד לשתות הרבה מים.

יכול להיות שכבר בשבוע השביעי להריון את מתחילה להרגיש לחץ בבטן התחתונה- בשלפוחית השתן, וההליכות שלך לשירותים הופכות ונהיות תכופות יותר ויותר. דבר זה נובע מכיוון שבזמן ההריון נפח הנוזלים שבגופך עולה.

מה מתרחש אצל העובר?

העובר מתפתח עוד ועוד וכעת הוא בגודל של סנטימטר אחד ובמשקל של גרם אחד. ממש כמו שעועית בודדה אחת. הראש עדיין גדול באופן יחסי משאר הגוף והמוח ממשיך להתפתח בצורה משמעותית, הפנים מתחילות להיווצר- חלל הפה נוצר, העפעפיים נוצרים וגם האף.

גם בתוך הגוף של העובר מתפתחים דברים- מערכות פנימיות כמו מערכת העיכול, הכבד, הכליות ומערכת כלי הדם. כמו כן, המפרקים שלו מתחילים להיווצר, כפות ידיים וכפות רגליים נוצרות ואפשר להבחין גם באצבעות זעירות שמבצבצות להן. בחלקו האחורי של גוף העובר רואים משהו דמוי זנב שהוא בעצם ההמשך של עצם הזנב שבהמשך הוא ייעלם.

מהן הבדיקות שעלייך לעשות בשבוע 7?

השבוע השביעי להריון הוא הזמן הנכון (אם טרם עשית זאת) ללכת לבדיקה ראשונית אצל רופא נשים ולעשות בדיקת אולטרסאונד לבדיקת דופק. עדיין לא ניתן להבחין במין העובר.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה: