שבוע 5 להריון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

שבוע 5 להריוןשבוע 5 להריון דומה מאוד לשבוע 4, כאשר העובר ממשיך להתפתח עוד ועוד. כרגע הוא בגודל של חמישה מילימטרים בדומה לגודלם של חמישה גרגירי שומשום. העובר מתפתח מבחינה חיצונית ומבחינת המערכות בגוף- איברים חיוניים לו.

בשבוע החמישי להריון כבר ניתן לזהות בוודאות שאת בהריון באמצעות בדיקה ביתית ובאמצעות בדיקת דם. במידה ואינך חושבת על הריון ועובדה זו מגיעה אלייך בהפתעה גמורה, את תבחיני באיחור בקבלת הווסת.

מה קורה בגוף שלך?

בשבוע החמישי להריון הבטן עדיין אינה גדלה והיא נראית כמו תמיד. נשים בהריון שני, שלישי וכן הלאה, מעידות על כך שהן מרגישות בנפיחות.

סביר להניח שהתחושות הפיזיות שהתחלת להרגיש בשבוע הרביעי ימשיכו להיות מורגשות כמו בחילות, הקאות, עייפות, כאבי ראש, רגישות בשדיים, חוסר תיאבון, רעב מוגבר, רגישות לריחות וכדומה. ההריון עשוי לגרום לך לשנות הרגלים שלא יכולת בלעדיהם קודם לכן, כמו למשל אישה שמכורה לקפאין ובזמן ההריון היא לא מסוגלת אפילו להריח את ריח הקפה.

מה קורה עם העובר?

כאמור, גודל העובר הוא כעת חמישה מילימטרים והוא נמצא שכוב ומעוגל בתוך הרחם. עיקר ההתפתחות והגדילה במהלך שבוע 5 להריון היא בראש. התאים אשר מרכיבים את גופו של העובר מקבלים את התפקידים השונים שלהם, והעובר כבר איננו הצטברות של תאים זהים.

בשבוע זה מערכת הלב מתפקדת בצורה כמעט מושלמת וכלי הדם זורמים בגוף העובר באופן עצמאי. דבר נוסף אשר מאפיין את השבוע החמישי להריון הוא האפשרות לזהות את הניצנים של הגפיים של העובר. בשבוע זה של ההריון כבר אפשר לראות כמה עוברים יש ברחם, עובר אחד, שניים או שלושה (לעתים נדירות יהיו יותר).

בדיקות ואמצעי זהירות

כאשר תבצעי בדיקת דם ושתן להריון, הרופא כבר יוכל לדעת בוודאות שאת אכן בהריון מכיוון שכמות הורמוני HCG בגוף הם מספיק גבוהים. הכמויות של ההורמונים משתנות בצורה משמעותית בתחילת ההריון כאשר הן גבוהות מאוד בהתחלה ולאחר זמן הן מתחילות לרדת.

כדאי לך מאוד לבדוק על ידי בדיקת דם פשוטה את מצב הנוגדנים שלך לצהבת, אדמת, CMV וטוקסופלזמוזיס (מחלה אשר נגרמת כתוצאה מטפיל חד תאי בשם "פרוטוזואה" אשר נמצא לרוב במעיים של חתולים. המחלה מסוכנת במיוחד לנשים הרות), והאם את מחוסנת בפניהם. במידה ואת אינך מחוסנת או שאת חשופה לאחת מן המחלות הללו רצוי שתיבדקי בצורה רציפה ויסודית במהלך ההריון.

רצוי מאוד להימנע ממגע עם חול של חתולים (שם הם מפרישים צואה) בגלל הסכנה להידבקות בטוקסופלזמוזיס, על אחת כמה וכמה במידה ואת לא מחוסנת. עוד כדאי לשים לב לתזונה ולהימנע מאכילה של בשר לא מבושל (בשר נא, פירות ים ודגים), לאכול פירות וירקות שטופים היטב, לא לאכול ביצים עלומות או ביצים רכות ולהימנע ממוצרי חלב לא מפוסטרים.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן