שבועות 41 ו-42 להריון

שבועות 41 ו-42 להיריון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

שבועות 41 ו-42 להיריון

שבועות 41 ו-42 להיריוןאת עדיין בהריון ואת בטוחה שלנצח תישארי בהריון? אל תדאגי, לאף אישה זה עדיין לא קרה. בסופו של דבר את תלדי. את זה אפשר בהחלט להבטיח לך.

כאשר הגעת לשבוע 41 וההריון שלך תקין והכול בסדר, את תתחילי לבקר בכל יומיים במיון נשים שבבית החולים לבדיקות מעקב של הריון עודף כדי לבדוק האם השלייה עדיין מפקדת, האם היא לא מזדקנת והאם העובר ממשיך לקבל ממנה את כל מה שהוא זקוק לו.

במידה וההריון תקין אין כל סיבה עדיין לעשות לך זירוז בשבוע 41. אם הצירים לא יגיעו בקרוב, יתחילו לתת לך זירוז.

מדוע נותנים זירוז?

אישה שעוברת את שבוע 42 מבלי לקבל צירי לידה באופן טבעי, תגיע למחלקת יולדות לקבל זירוז מפני שבשבוע זה אחוזי התחלואה וגם התמותה בקרב העוברים עולה באופן משמעותי ביחס לשבועות קודמים ולכן אין כל סיבה לקחת סיכון ולהמשיך להחזיק את ההריון. בשבועות כאלה גם יש התמעטות של מי שפיר, מה שעלול לסכן את העובר.

לא רק לעובר נשקפת סכנה לאחר שבוע 41 או 42 להריון, כי אם גם לאישה. למשל רעלת הריון עלולה לגרום לסיבוכים קריטיים ואפילו למוות, והדרך היחידה להוציא את היולדת מכלל סכנה היא לתת זירוז וליילד אותה.

מה מתרחש אצל העובר?

העובר כבר מוכן ובשל לצאת החוצה, אך כנראה שהוא מעדיף להישאר עדיין בתוך הרחם החמים והשקט. במהלך הבדיקות שתעברי הרופאים יבדקו כל הזמן את מצב העובר. אם הכול יהיה בסדר, יתנו לו להישאר עוד קצת בבטן. אם יתגלה חלילה שמצבו כבר לא טוב ויש חשש למצוקה עוברית מיד יתנו לך זירוז ואת תיכנסי לחדר הלידה.

איך מזרזים צירים באופן טבעי?

את בטח מיואשת ואין לך כוח. את רוצה כבר ללדת ועדיף שזה היה קורה אתמול. יש אנשים אשר עוסקים בתחום שיגידו שאין כל סיבה לזירוז, גם לא בדרך טבעית, כדי לסיים את ההריון.

אם זה לא עניין רפואי אלא רק עניין אישי שלך כמו חוסר סבלנות ורצון לסיים את ההריון הכבד, אז תחכי בסבלנות עוד יומיים שלושה. אם את בכל זאת רוצה לנסות זירוז טבעי הנה כמה שיטות שהוכחו כמוצלחות:

  • גירוי של הפטמות- עיסוי של הפטמות שמדומה ליניקה של התינוק, כלומר עיסוי של כל עטרת הפטמה ולא רק של הקצה שלה. מומלץ לעסות אותה עם כל כף היד במשך רבע שעה ולהחליף בין השדיים. כדי להגיע לתוצאה טובה מומלץ לעשות את הפעולה שלוש פעמים ביום עד להופעת הצירים. העיסוי של הפטמות מעורר גירוי שמעודד את שחרור הורמון האוקסיטוצין שאחראי על התחלת צירי הלידה.
  • שמן קיק- השמן שימש כבר בשנים עברו כחומר שמזרז לידה. זהו חומר שגורם לגוף לשלשל. השלשול מגרה את הקיבה שמגרה את עצמות האגן ואת הרחם ומעודד צירים. כל שעלייך לעשות הוא לערבב 120 מיליליטר של שמן קיק בתוך מיץ תפוזים ולשתות את הבלילה בכל 12 שעות.
  • דיקור- החדרת מחטים במסגרת דיקור נעשית לתוך נקודות ספציפיות בעור. הגירוי החיצוני בנקודות כאלה או אחרות בגוף יוצר תגובות שונות בפנים הגוף, באותו אזור כמובן. את הדיקור לא כדאי לעשות בתחילת ההריון. מחקרים הראו שאכן לפעולת הדיקור יש השפעות חיוביות על התקדמות הלידה. כדי לראות תוצאות טובות כדאי לעבור דיקור בכל יום עד לקבלת צירי לידה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן