שבוע 40 להריון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

שבוע 40 להיריון

40שבוע 40 להיריון שבועות עברו ואת עדיין לא ילדת? אולי התאריך המשוער ללידה שחישבו לך הרופאים לא היה מדויק. אל תדאגי, בשבועיים הקרובים את תלדי בטוח.

בין אם זאת תהיה לידה שהגוף שלך ייזום, עם צירי לידה, ובין אם זאת תהיה לידה עם זירוז על ידי חומרים מזרזי צירים.

העובר מחכה וכנראה שטוב לו שם ברחם בתוך מי השפיר החמימים. עם כל זה שהרפואה מתפתחת ומתקדמת, לא באמת ידוע מה הוא הטריגר שגורם לעובר להיוולד דווקא ביום שבו הוא נולד.

הריון עודף

הריון שעובר את השבוע ה- 40, אפילו ביום אחד, נקרא הריון עודף. אם הגעת לשבוע 40 עלייך לגשת למיון נשים ולהיות שם במעקב צמוד. במיון נשים שבבתי החולים יש את כל הציוד שנדרש כדי לעקוב אחר העובר ולהבטיח את שלומו ואת שלומך כמובן. במידה ובבדיקות מתגלה מצב בו העובר נמצא במצוקה או שמשהו לא תקין, יש במקום אמצעים ללידה עם התערבות רפואית.

ככל שההריון מתקדם, תפקודה של השלייה יורד וכאשר ההריון לא מסתיים בשבוע 40 ישנה ירידה דרסטית בתפקודה. הסכנות שטמונות בירידה בתפקוד השלייה יכולות להיות הפרעות בקצב הלב של העובר, מיעוט של מי השפיר, העובר לא מסוגל להתמודד עם הצירים ואפילו ישנם מקרים קיצוניים שבהם הירידה בתפקוד השלייה גורמת למוות תוך רחמי.

עוד סיבה שבגללה את חייבת במעקב צמוד היא העובדה שהחל משבוע 40 להריון העובר נוטה להוציא את הצואה שנאגרה לו במעיים- מקוניום, וכאשר הוא שואף את מי השפיר יחד עם המקוניום, הוא עלול להיכנס למצוקה נשימתית.

עוד עובדה שבגללה נדרש מעקב צמוד היא שתינוקות שנולדים מאוחר- החל משבוע 40 נוטים לסבול מהיפוגליקמיה- רמות נמוכות של סוכר, מכיוון שהמאגרים של הסוכר נהיים קטנים מיום ליום. עובדה זו עלולה לגרום לתחלואה ארוכת טווח של התינוק.

סיבה נוספת למעקב צמוד היא העובדה שבהריון עודף העובר נוטה להיות גדול ושמן יותר, מה שעשוי להשפיע על צורת הלידה. לא בכל משקל בתי החולים מאפשרים ללדת בלידה רגילה. מעל משקל מסוים (4/4.5 קילו) מבצעים לידה מכשירנית או ניתוח קיסרי.

חשוב מאוד שתדעי שאם את נמצאת בהריון עודף מעל 40 שבועות זה יכול להשפיע גם על בריאותך- לחץ הדם שלך עולה או שאם יש לך סכרת הריון היא עלולה לצאת מאיזון, כך שאת חייבת להיות במעקב במיון נשים כדי להמשיך בהריון תקין.

מה מתרחש אצל העובר?

ראשו של העובר כבר נמצא באגן שלך, אבל אם את בהריון ראשון ההתמקמות של העובר יכולה להיות רק במשך הלידה. הקוטר של ראש העובר הוא בסביבות 9.5 ס"מ והוא יכול לעבור בתעלת הלידה ללא כל קושי כי האגן שלך רחב מספיק. כאשר העובר עובר בתעלת הלידה ראשו עובר הטיות שונות- כיוף הראש, סיבובו ומתיחתו.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה: