שבוע 4 להריון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

שבוע 4 להריוןשבוע 4 להריון הוא השבוע שבו העובר שלך כבר נמצא בתוך הרחם והוא מושרש שם היטב. בשבוע זה הסיכויים לראות כי קיים הריון באמצעות בדיקת הריון ביתית רק הולכים וגדלים מכיוון שבאמצעות הבדיקה ניתן לזהות את כמות הורמון ה- HCG בגוף.

אם הבדיקה הביתית מראה תשובה שלילית והווסת ממאנת להגיע, אין זה אומר שאת לא בהריון. הדבר מעיד רק על כך שכמות חלבון ה-HCG לא גבוהה מספיק כדי להראות תשובה חיובית. או אז כדאי לנסות ולעשות שוב כעבור כמה ימים את הבדיקה הביתית.

מה קורה לך בגוף?

אמנם כל הריון והייחודיות שלו על כל תסמיניו הגופניים, אבל ניתן לומר ששבוע 4 להריון מתאפיין בשינויים הורמונליים בגוף כמו עייפות גדולה, בחילות, לחץ על שלפוחית השתן וצורך להתפנות לשירותים מספר רב של פעמים ביום, את עשויה להרגיש רגישות או גודש בשדיים (לפעמים אפילו כאב קל), נפיחות בבטן התחתונה, כאבים דמויי כאבי מחזור, רגשנות יתר ואף שינויים לא צפויים ולא אופייניים לך במצבי הרוח.

שבוע 4 להריון הוא התחלת התקופה שבה למעשה נוצרת השליה שתפקידה לחבר בין גוף העובר לבין הגוף שלך. מכיוון שכך חשוב מאוד שתקפידי על הבריאות האישית שלך, מה שישפיע לטובה על בריאותו של העובר.

הטרימסטר הראשון- 12 השבועות הראשונים של ההריון- חשוב ביותר להתפתחותו התקינה של העובר מכיוון שבתקופה זו הוא פגיע מאוד. על מנת לשמור על בריאותך ובריאותו מומלץ להקפיד על שתיה מרובה של מים, להימנע מצריכה מוגזמת של קפאין, ולהימנע מאלכוהול ומניקוטין, וכמובן להשתדל לנהל שגרת חיים רגוע בלי לחצים מיותרים.

מה קורה לעובר?

הביצית אשר מושרשת כעת בתוך הרחם, ממשיכה להתחלק לתאים תאים עד אשר היא מתפצלת לשני חלקים נפרדים- חלק אחד הופך להיות עובר וחלק אחר אשר מחובר לדופן הרחם יוצר את השליה שכה חשובה וקריטית להתפתחותו.

השליה מעבירה מזון וחמצן מהגוף שלך אל העובר. שבוע 4 להריון הוא הזמן שבו מתחיל להיווצר שק (שק מי שפיר) אשר עוטף את העובר. בעתיד השק הזה יתמלא במי שפיר שנועדו להגן על העובר.

מה עלייך לעשות?

בשבוע 4 להריון יש לעשות מספר דברים: בראש ובראשונה לעשות בדיקת הריון ביתית לאימות קיומו של ההריון. כדאי מאוד להתחיל לקרוא ספרי הריון ולדעת מה צפוי לך בכל שלב ושלב במהלך הדרך.

למען בריאותך ולמען מעקב צמוד אחר ההריון מומלץ לבחור רופא נשים ולקבוע תור לבדיקה ולייעוץ. במידה ואת נוטלת תרופות כלשהן, כדאי להתייעץ עמו לגבי ההמשך- האם להמשיך ליטול אותן או שמומלץ להפסיק. אם לא התחלת עדיין לקחת תוספי מזון כמו חומצה פולית ותוסף ברזל, זה הזמן להתחיל, ודבר נוסף הוא שמירה על פעילות גופנית אך לא מואצת.

קראי עוד:

קונדילומה בהריון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה: