שבוע 38 להריון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

שבוע 38 להיריון

שבוע 38 להיריוןעוד שבועיים הלידה. תחזיקי מעמד. את מסוגלת לעבור את זה. את כבר עייפה, מותשת וחסרת כוחות, השינה בלילות היא כבר לא שינה של ממש, הבטן כבדה ולוחצת, הרגליים שלך נפוחות וגם הידיים והפנים.

כל זה הגיוני לשלב האחרון של ההריון, אך עלייך לשים לב לתופעות חריגות כמו נפיחות יתר, ראייה מטושטשת או כאבי ראש חזקים. במצבים כאלו עלייך לגשת בדחיפות לרופא כי יש חשש לרעלת הריון. במידה ומתגלה שאת אכן סובלת מרעלת הריון בשלב כה מתקדם, סביר להניח שיילדו אותך.

מה מתרחש אצלך בגוף?

בשבוע 38 להריון את מרגישה שהלחץ על שלפוחית השתן רק הולך וגובר וזאת מכיוון שהעובר נע כל יום עוד ועוד למטה לכיוון צוואר הרחם. את מוצאת את עצמך רצה לשירותים פעמים רבות במהלך היום. בשלב זה של ההריון את כבר לא עולה במשקל וייתכן אפילו שתהיה ירידה מורגשת.

יכול להיות שתרגישי לפעמים תחושה של זרמים ברגליים מפני שהעובר כל הזמן מתנועע בתוך הרחם והוא יכול להיתקל באחד מעצבי הגוף שלך.

מה מתרחש אצל העובר?

המשקל הממוצע של העובר בשבוע 38 להריון הוא 3.100 קילו, אך בהחלט קיימים הבדלים בין העוברים. אם הכול תקין אצל העובר ואם את תחת מעקב רפואי שמאשר שהכול בסדר, אין לך סיבה לדאגה. כל המערכות בגוף העובר כבר מתפקדות טוב מאוד והוא בעצם סיים להתפתח. נכון לשבוע זה ישנה שכבת שומן שעוטפת את הגוף שלו ומגוננת עליו. קצב הגדילה שלו יורד באופן משמעותי בשלב זה.

בעקבות בליעת הנוזל של מי השפיר שמעורבב יחד עם חומרים שונים שמופרשים מגופו- תאים ופסולת, בקיבה של העובר מצטברת צואה שאותה הוא יוציא החוצה אחרי הלידה. הציפורניים של העובר כבר גדולות מספיק והוא מסוגל לשרוט את עצמו גם כשהוא נמצא בתוך הרחם.

במידה והלידה הייתה מתרחשת בשבוע הזה, התינוק יכול היה להתקיים בחוץ מכיוון שהריאות והמוח שלו מפותחים דיים, אולם הם ימשיכו להתפתח גם אחרי הלידה.

מה עלייך לעשות כעת?

במידה ולא עשית עדיין בדיקה להערכת המשקל של העובר עלייך לעשותה בשבוע 38 להריון. עדיין חשוב מאוד לעקוב אחרי התנועות שלו ולספור אותן כמה פעמים ביום. נכון שלעובר כבר נהיה ממש צפוף בתוך הרחם, אך הוא עדיין אמור לזוז באותה מידה. אם את מרגישה שינויים בתזוזות שלו ומספר תנועותיו יורד, עלייך לגשת לרופא במהירות האפשרית. אם יתברר שצריך ליילד אותך, כך יהיה.

בנוסף לדברים האלה כדאי שתבדקי מה חסר לך בבית לקראת בואו של התינוק ותשלימי כבר עכשיו את הקניות. נכון ששבועיים קדימה נראים לך כפרק זמן ארוך מספיק כדי להתכונן לכל הדברים הקטנים, אך בשבוע 38 עלייך להיות מוכנה לכך שאת יכולה ללדת בכל רגע.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה: