שבוע 35 להריון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

שבוע 35 להריון

שבוע 35 להריוןעוד מעט את מגיעה לסוף ההריון. ממש עוד קצת ואת אחרי הלידה. את אמנם מרגישה שאת כבר רוצה ללדת ושאין לך כוח יותר וכבד לך, אבל עלייך להתאזר בסבלנות.

ההתרגשות לקראת התינוק ועצם העובדה שאת כל הזמן מרגישה את התנועות שלו, גורמים לך להיות קשורה אליו מאוד. עוד מעט ותוכלי גם לראות אותו.

מה מתרחש אצלך בגוף?

הרחם שלך גדול מאוד והוא מגיע לגובה של הצלעות. הוא גדול פי 5 מהגודל המקורי שלו ולכן את חשה בצפיפות גדולה בתוך הבטן. הכמות של מי השפיר כבר לא כל כך גדולה כמו שהייתה בשבועות הקודמים. עכשיו בשבוע 35 להריון העובר הוא זה שתופס את רוב המקום ברחם ולא הנוזלים של מי השפיר.

יכול להיות שתתבקשי על ידי הרופא המטפל להגיע אליו למעקב בתדירות גבוהה יותר מפני שאת מתקרבת ללידה והוא ירצה לבדוק שהכול מתקדם כמו שצריך.

בשלב זה של ההריון- שבוע 35 עושים בדרך כלל בדיקת GBS שנועדה לבדוק האם ישנם באיבר המין שלך חיידקי סטרפטוקוקוס מסוג B. בין 10 ל-30 אחוז מהנשים ההרות נושאות חיידקים אלה אבל הם לא מזיקים ולא גורמים לחולי.

החשש הוא שבעת הלידה האישה עלולה להעביר את החיידקים לתינוק, ואז הוא עלול לחלות במחלה זו. כדי שסכנת ההדבקה של העובר תהיה מינימלית האישה שנושאת את החיידקים לוקחת אנטיביוטיקה בזמן הלידה, שמפחיתה את סיכוייו של העובר להידבק.

יכול להיות שבשבוע מתקדם זה של ההריון יש לך הפרשות מן הנרתיק וגם דימומים בלתי מוסברים. דבר זה מעיד על סיכון גבוה לאפשרות של לידה מוקדמת. אם אכן כך הוא הדבר, מומלץ שתפסיקי לקיים יחסי מין עם בן זוגך. עוד סיבה להפסקת קיום יחסים היא כאבים בעת החדירה אל הנרתיק. כל עוד אין כאבים ואין דימומים את יכולה להיות שקטה ולהמשיך לקיים יחסי מין ללא דאגה.

מה מתרחש אצל העובר?

בשבוע 35 להריון העובר שוקל 2.5 קילו בממוצע ואורכו הוא 45 ס"מ בממוצע. עד שבוע 37, עוד שבועיים, משקל העובר יעלה ברבע קילוגרם. לאחר מכן ועד הלידה קצב העלייה במשקל העובר יורד.

חשוב מאוד שתדעי כי כל עובר נמצא בשלב זה של ההריון בקצב התפתחות קצת שונה מאשר העוברים האחרים, עד שלפעמים יכולים להיות הבדלים גדולים בין אחד לשני. כל הריון לגופו.

בתוך הרחם כבר צפוף מאוד לעובר והוא כמעט שלא יכול לזוז אבל הוא ממשיך להתנועע בתנועות קטנות יותר והוא ממשיך גם לבעוט. הכבד של העובר מייצר כל הזמן פסולת, הכליות שלו כבר כמעט מפותחות לחלוטין ושכבת השומן ממשיכה להתעבות.

מה עלייך לעשות כעת?

בין שבוע 37-35 להריון עלייך לעשות בדיקת GBS (מפורט למעלה). כדאי לך מאוד לשבת עם עצמך ועם בן זוגך ולכתוב תכנית לידה מפורטת שתכלול את כל הדברים שאת רוצה ולא רוצה שיהיו בלידה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה: