שבוע 30 להריון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

שבוע 30 להריוןאת נמצאת עכשיו בשלב מתקדם של ההריון ואת וודאי מתחילה לתהות איך תהיה הלידה, מה יהיה, איך תרגישי והאם תוכלי לעמוד בכל מה שכרוך בכך.

כל המחשבות מעלות מן הסתם חששות לא קטנים ומצבי הרוח המשתנים שפקדו אותך בתחילת ההריון חוזרים וצפים. הרמות המשתנות של ההורמונים בגופך תורמות את שלהן לשינויים במצבי הרוח.

מה מתרחש בגוף שלך?

תופעה מוכרת שמתרחשת סביב שבוע 30 להריון נקראת "תסמונת התעלה הקרפלית" שהגורם לה הוא לחץ עצבי בכף היד. התסמונת באה לידי ביטוי בכאבים בכפות הידיים, בתחושת הירדמות של הידיים, בעקצוצים ובתחושות של חום בכף היד.

מה שגורם ללחץ על העצבים בפרקים שבכפות הידיים אלה הם העלייה במשקל, השינויים ההורמונליים והנפיחות בגוף. תסמונת זו נפוצה בקרב 25% מן הנשים ההרות והתחושות המתלוות אליה עלולות להפריע לך בשנת הלילה.

שבוע 30 להריון והשבועות הבאים מתאפיינים בכמה דברים נוספים: העייפות שהייתה לך בתחילת ההריון חוזרת ואפילו מקשה על השינה בלילה, את מתקשה לשמור על שיווי משקל בגלל העובדה שהרצועות במפרקים נמצאות כעת במצב רפיון (בגלל הכמויות הגדולות של ההורמונים) וגם יש שינוי במרכז הכובד של הגוף.

בשבוע 30 להריון הבטן שלך כבר גדולה מספיק ואם תנסי להסתכל על הרגליים שלך במצב עמידה תוכלי לשים לב שאינך מסוגלת לראותן מפני שהבטן מסתירה. במידה ואת נכללת בתוך 40% של הנשים שסובלות מדליות ברגליים את עלולה להרגיש בכאבים ברגליים.

הדליות הן ורידים מוארכים ומורחבים והן מתפתחות מפני שבהריון לחץ הדם הוא גבוה, בגלל שהוורידים נהיים רפויים ובגלל שהרחם (כעת הוא גדול) גורם ללחץ על הוורידים באגן הירכיים. רק במידה והדליות מחמירות יש סיבה לדאגה ולבדיקה אצל הרופא.

מה מתרחש אצל העובר?

העובר שוקל בשבוע 30 בין 1,400-1,300 ק"ג וגודלו 38 ס"מ. הוא מתפתח יפה ומשמין משבוע לשבוע. העובר מתחיל להיות מודע לדברים שמתרחשים מסביב. הוא מבחין בשינויים בין חושך לאור, הוא שומע קולות ורחשים והוא מסוגל לעקוב אחריהם במבטים.

סביב העובר ישנה כמות רבה של מי שפיר והם מקיפים אותו מכל הכיוונים. ככל שהוא נהיה גדול יותר כך כמות הנוזל קטנה והוא תופס את המקום שלהם. בנוסף, העובר מרגיש את ההתכווצויות ברחם שאת מרגישה בעצמך, אבל הן כלל לא מפריעות לו.

מה עלייך לעשות כעת?

בכל תקופה של ארבעה שבועות עלייך לגשת לבדיקת מעקב הריון ולבצע בדיקות דם שגרתיות, בדיקת זיהום בשתן ובדיקת המוגלובין. פרט לבדיקות השגרתיות אין בדיקה מיוחדת שעלייך לעשות כעת.

תמשיכי לגלות ערנות לתנועות העובר ולעקוב אחריהן. במידה ואת מרגישה שינויים מיוחדים ביחס לתנועות פני לרופא בהקדם האפשרי. כעת הבטן כבר גדולה מאוד ולכן עלייך להישמר, לא להתאמץ יותר מדיי ולא להרים דברים כבדים.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן