שבוע 26 להריון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

שבוע 26 להריוןבשבוע 26 להריון את כבר מרגישה בוודאות את תזוזות העובר ואת הבעיטות הקטנות שלו. אפילו אנשים אחרים יכולים כעת להרגיש את התנועות אם הם מניחים יד על הבטן שלך.

מה מתרחש בגוף שלך?

את ממשיכה לגדול מיום ליום והבטן מקשה עלייך בלילה כשאת ישנה. את לא מוצאת תנוחה נוחה ואת קמה פעמים רבות לשירותים מכיוון שהרחם לוחץ על שלפוחית השתן. למען שיפור איכות השינה, כדאי לרפד את עצמך בכריות בין הרגליים, מתחת לגב ובכל מקום אחר שנוח לך. יש כריות מיוחדות להריון. ישנן נשים שמתעוררות באמצע הלילה עם התכווצות שרירים ברגליים. כדי להקל על התופעה מומלץ לבצע תרגילי מתיחות לפני השינה.

בשבוע 26 להריון מרכז הכובד בגופך מתחיל להשתנות, דבר שעלול לגרום לך לכאבי גב – בעיקר בגב התחתון. חשוב להתכופף בזהירות בעת הרמה של דברים ולשמור על גב זקוף בעת הליכה וגם על יציבה נכונה.

תופעה נוספת שקורת במהלך שבוע 26 להריון היא עלייה קלה בלחץ הדם. אחוז נמוך של נשים הרות- בין 3%-7% סובלות בתקופה זו מרעלת הריון. חשוב לדעת שעלייה קלה בלחץ הדם לאו דווקא מעידה על המחלה אולם חשוב לגלות ערנות לתופעות נוספות שכן מעידות על המחלה כמו טשטוש בראייה, נפיחות בידיים ובפנים, כאבי ראש ועלייה פתאומית במשקל הגוף.

מה מתרחש אצל העובר?

העובר שלך שוקל בשבוע 26 להריון בין 800 ל-850 גרם והאורך שלו הוא בין 32.5 ל-35 ס"מ. השיער שעל ראשו הולך ומתעבה, ריאותיו מתפתחות עוד ועוד והוא ממשיך לשאוף את מי השפיר ועל ידי כך הוא מתאמן בנשימה.

העור של העובר עדיין מקומט ומכווץ אך פחות מהשבועות הקודמים. במידה והעובר הוא ממין זכר, בשבוע זה של ההריון או בשבוע שאחרי אשכיו ירדו מטה ויתמקמו בכיס האשכים.

העצבים באוזניים של העובר ממשיכים להתפתח וכעת הוא גם שומע קולות וגם מגיב במהירות לרעשים שמגיעים מבחוץ וגם מתוך הגוף שלך, דוגמת פעימות לבך או זרימת הדם.

בשבוע 26 להריון העיניים של העובר מתחילות להיפתח ונוצרים ריסים קטנים. כעת העובר יכול לפקוח אותן והוא מבחין בשינויי אור וחושך בצורה טובה יותר משהבחין עם עיניים עצומות. בנוסף, צבען של העיניים עדיין לא נקבע, מה גם שהוא יכול להשתנות גם שנה לאחר הלידה ורק אז להיות סופי.

מה עלייך לעשות כעת?

בשבוע 26 להריון חשוב שתהיי ערנית לסימפטומים שונים של רעלת הריון (כמו שציינו למעלה) שעלולים להופיע או על תסמינים של לידה מוקדמת כמו דימום, צירים מוקדמים או ירידת מים.

במידה ואת מגלה את אחד הסימנים חשוב מאוד לגשת אל הרופא במהירות ולהיבדק. עוד דבר חשוב שעלייך לעשות הוא לשמור על גב זקוף ועל יציבה נכונה כדי לחסוך ממך את כאבי הגב, וכמובן להיזהר בעת התכופפות והרמת חפצים.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה: