שבוע 22 להריון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

שבוע 22 להריוןהשינוי העיקרי שמתרחש אצלך בגוף החל משבוע 22 להריון והלאה בשבועות הבאים הוא גדילת הבטן.

כתוצאה מתהליך הגדילה נשים רבות מבחינות בסימני מתיחה על גבי הבטן, החזה או הירכיים. הסירי דאגה מליבך. זוהי תופעה שרווחת בקרב יותר מ- 50% הנשים ההריוניות, בייחוד אצל מי שעור גופן בהיר.

אין כל דרך למנוע את תופעת סימני המתיחה אולם יש אפשרות להקל עליה באמצעות קרם גוף שמונע את הגירודים הלא נעימים שמופיעים תוך כדי היווצרותם של הסימנים. חשוב מאוד שתקפידי על תזונה נכונה ובריאה ועל שתייה מרובה כדי שעור הגוף יהיה גמיש ובריא וכדי לסייע במניעת הופעה של סימני מתיחה.

מה מתרחש בגוף שלך?

בנוסף להופעתם של סימני המתיחה בעקבות גדילת הבטן, בשבוע 22 להריון העור שלך יכול להפוך להיות אדמומי בפנים, בצוואר, בחזה ובכפות הידיים. האדמומיות באזורים אלה של הגוף היא תוצאה של הרמות הגבוהות במיוחד של האסטרוגן בשלב זה של ההריון. אצל מרבית הנשים האדמומיות נעלמת זמן קצר אחרי הלידה, כשרמות האסטרוגן בגופך מתאזנות וחוזרות להיות מה שהיו קודם לכן.

תופעה נוספת שמתחילה בשבוע 22 להריון היא הופעה של התכווצויות קטנות ברחם. זוהי תופעה נורמלית לשלב זה של ההריון ואין כל חשש לעובר, לבריאות גופך או להמשך ההריון. כדאי מאוד שתשימי לב להתכווצויות אלה ובמידה ואת חשה שההתכווצויות הן חזקות או מופיעות פעמים רבות- ארבע פעמים או יותר במשך שעה, עלייך לגשת לרופא במהירות האפשרית כדי להיבדק.

מה מתרחש אצל העובר?

בסוף שבוע 22 להריון אורכו של העובר הוא 27.5 ס"מ והוא שוקל בסביבות 425 גרם. פרופורציות הגוף שלו כעת דומות מאוד לאלה של תינוק בעת לידה, אך הוא קטנטן ובעל עור מכווץ. עדיין ישנה שכבה דקיקה של שיערות על העור בכל הגוף על מנת להגן עליו.

בשבוע זה ישנה התפתחות משמעותית מאוד במערכת העצבים וביצירה של החושים. העובר כבר יכול להרגיש דברים מכיוון שקצות העצבים שלו מאפשרים לו. העובר מתחיל לגעת לעצמו בפנים ובגוף וגם מוצץ אצבע.

איברי המין מתפתחים יותר ויותר, וגם הבלוטה שאחראית על הפרשת ההורמונים בגוף-בלוטת פנקריאס. העיניים של העובר מתפתחות גם הן בצורה משמעותית אך עדיין הן חסרות צבע, והגבות שלו כבר מפותחות לגמרי.

מה עלייך לעשות כעת?

שבוע 22 להריון הוא הזמן המתאים ביותר לבצע בדיקת סקירת מערכות מאוחרת שבודקת את ההתפתחות של העובר. בדיקה זו משלימה את הסקירה המוקדמת והיא מתבצעת באמצעות אולטרסאונד על הבטן.

סקירת מערכות מאוחרת בודקת שלא התפתחו מומים מולדים במהלך אותם השבועות שלא נעשו בהם בדיקות מאז הסקירה המוקדמת. הבדיקה בודקת את ההתפתחות של מערכות בגוף שלא ניתן היה לבדוק קודם לכן מכיוון שהן מתפתחות מאוחר, כמו מערכת המוח.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן