שבוע 20 להריון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

שבוע 20 להריוןמגיע לך בשעה טובה ומזל טוב! עברת חצי דרך והגעת לאמצע ההריון. אמנם זה קצת מוקדם לעשות את זה אבל כדאי לך ואף מומלץ להתחיל לברר על קורסי הכנה ללידה.

כדאי להתחיל את הקורסים בסביבות השבוע ה- 33 להריון ולסיים אותם לפני השבוע ה- 37 להריון כדי להרגיש מספיק מוכנה כדי להגיע ללידה עם כל המידע אשר דרוש לך.

מה מתרחש בגוף שלך?

את הולכת וגדלה משבוע לשבוע. כעת בשבוע 20 להריון נפח הדם שלך ממשיך בגדילתו וגופך מייצר תאים אדומים בכמויות גדולות. כדי שתוכלי לייצר תאי דם אדומים, ובייחוד בכמויות שכאלה, את זקוקה להרבה ברזל מכיוון שהתאים מכילים המוגלובין. על מנת שתוכלי לקבל ברזל, חשוב להקפיד לאכול בשר אדום, דגים, עוף וירקות ירוקים המכילים הרבה ברזל. מאכלים אשר מכילים ברזל בכמויות גדולות חשובים מאוד להתפתחות העובר וגם לחוזק הגופני שלך עצמך.

העובר שנמצא לו ברחם מתפתח וגדל מיום ליום, ואתו גם הרחם שלך. בשבוע 20 להריון הקצה העליון של הרחם מגיע לגובהו של הטבור שלך. הבטן יוצאת החוצה יותר ויותר, והרחם מפעיל לחץ על הריאות, מה שעלול לגרום לך לקשיי נשימה בעת הליכה איטית, עלייה במדרגות ואפילו מנוחה.

בעתיד הלא כל כך קרוב סביר (מספר שבועות לפני הלידה) להניח שהעובר יצנח מטה והרחם כבר לא ילחץ על הריאות, דבר שיכול להקל על נשימתך אך יחד עם זאת הוא ילחץ על שלפוחית השתן ואת תמצאי את עצמך רצה פעמים רבות לשירותים.

מה מתרחש אצל העובר?

בשבוע 20 להריון העובר כבר מספיק גדול כדי להיות בתנוחה עוברית ולכן קשה למדוד את אורכו המדויק. כאשר הוא מקופל בתנוחה עוברית גודלו הוא 17 ס"מ וניתן לשער שהאורך המלא מהראש עד כף הרגל הוא 25 ס"מ. בשלב זה העובר שוקל בין 260 ל- 280 גרם.

גופו של העובר כבר הספיק להתעטף כולו בשכבה שומנית שמגנה עליו והיא תסייע לו בעת הלידה לרדת בתעלת הלידה יותר בקלות. מתחת לשכבה זו הציפורניים והשיער ממשיכים בצמיחתם ועורו של העובר הופך להיות עבה יותר. ישנן כבר שלוש שכבות של עור: אפידרמיס, דרמיס, ותת- עור.

בנוסף, בשבוע 20 להריון העובר ממשיך לבלוע מי שפיר בכמויות גדולות מה שעוזר להתפתחות של מערכת העיכול ולהתפתחות הכללית שלו.

מה עלייך לעשות כעת?

כמו בשבוע הקודם, גם שבוע 20 להריון אינו זמן לבדיקות ספציפיות. פרט להרשמה לקורס הכנה ללידה, חשוב שתמשיכי להקפיד על תזונה נכונה עם כל אבות המזון, ובעיקר מזונות עם כמויות גדולות של ברזל, ושתמשיכי לקחת תוספי מזון.

במידה ולא עברת בדיקת מי שפיר (כמובן מתוך בחירה) גשי לעשותה באופן דחוף, אחרת לא ניתן יהיה כבר לעשות זאת.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה: