שבוע 18 להריון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

שבוע 18 להריוןאת בוודאי חשה איך הגוף שלך הולך וגדל, ואין לך כל כך מה לעשות בנדון. כרגע לא הכול בשליטתך.

אצל מרבית הנשים ההרות התיאבון רק מתעצם והן עולות יפה במשקל. כדאי לך לשמור על כמויות המזון שאת אוכלת כדי שלא תעלי יותר מדי במשקל.

שבוע 18 הוא אמצע השליש השני של ההריון וזהו שלב שבו הבטן מתחילה להפריע ליכולת התזוזה, ובעיקר בלילה בעת השינה. הסיבה העיקרית לכך שהרבה נשים אינן מצליחות להירדם בקלות היא שבזמן שכיבה על הגב, הרחם שלך לוחץ על כלי הדם, במיוחד על הוורידים אשר מזרימים את הדם מהרגליים אל הלב.

שכיבה על הצד מומלצת מאוד שכן בצורה כזו זרימת הדם מתאפרת יותר בקלות, וכך גם תוכלי להניח כרית בין הרגליים ויהיה לך נוח עם הבטן הגדולה.

מה מתרחש בגוף שלך?

בשבוע 18 להריון נפח הדם שלך ממשיך לעלות וישנה גם התרחבות של כלי הדם. להרבה נשים יש בתקופה זו לחץ דם נמוך מהרגיל, מה שעלול לגרום לסחרחורות לעתים תכופות. כדי להימנע מסחרחורות עד כמה שניתן במשך היום, מומלץ לעבור ממצב של שכיבה לישיבה או מישיבה למצב של עמידה בצורה איטית. כך פוחת הלחץ על מערכת הדם ולחץ הדם לא יורד בצורה פתאומית.

מה מתרחש אצל העובר?

משקל העובר בשבוע 18 להריון הוא קצת פחות מ-200 גרם ואורכו נע בין 15-14 ס"מ. העצמות הזעירות ממשיכות להתקשות, מנגנון הבליעה שלו עובד לחלוטין וכעת הוא מסוגל לבלוע. מסיבה זו העובר שותה את מי השפיר ובולע אותם. גם השמיעה משתפרת מאוד בשבוע 18 והעובר כבר שומע את פעימות הלב שלך ואת זרימת הדם שבגוף שלך.

התנועתיות של העובר הולכת וגדלה והוא מזיז את הגפיים העליוניות והתחתונות פעמים רבות. בקרוב מאוד תוכלי להרגיש בוודאות את אותן התנועות. ישנן נשים שכבר החלו להרגיש את התנועות עוד קודם לכן.

עיקר ההתפתחות בשבוע 18 להריון היא בכפות הידיים והרגליים של העובר- בכריות האצבעות, בהן נוצרות טביעות האצבעות הייחודיות רק לו. בנוסף, בשבוע זה נוצרת שכבה שנקראת "מיילין". זוהי שכבה שעוטפת את תאי העצב בגוף ומשמשת כמגן עליהן. שכבת מיילין תתפתח מעתה ואילך לאורך ההריון וגם לאחר הלידה.

מה עלייך לעשות כעת?

בשבוע 18 להריון אין בדיקה מסוימת שעלייך לעשות, אך אם עדיין לא עברת את בדיקת חלבון עוברי גשי לעשותה. בשבוע זה מגיע הזמן שבו את מבינה שאת צריכה לעבור ללבוש בגדי הריון כי אין לך כבר בגדים מהארון שמתאימים לגודל החדש של גופך.

את כבר לקראת אמצע ההריון וכדאי שתתחילי לחשוב על דברים שלא כדאי לעשות אותם בדקה האחרונה כמו לבדוק בתי חולים שונים שם את חושבת ללדת, להתחיל לחשוב על שמות לבנים או לבנות ועוד.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן