שבוע 14 להריון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

שבוע 14 להריוןהנה הגעת לתחילתו של החודש הרביעי להריון, ובוודאי את מבחינה בגדילתה של הבטן. גם אנשים אחרים כבר מבחינים בבטן ואין יותר דרך להסתיר אותה.

הבגדים שבארון כבר אינם מתאימים לך כל כך וזה בדיוק הזמן לקנות בגדי הריון, ובמיוחד מכנסי הריון שילוו אותך עד ללידה. המלצה חמה- כדאי שתלבשי בגדים נוחים, רפויים ולא לוחצים.

מה מתרחש בגוף שלך?

בשבוע 14 להריון יכול להיות שתתחילי להרגיש עלייה בתשוקה המינית. חשוב שתדעי כי את ובן זוגך יכולים לקיים יחסי מין ללא כל חשש, שכן הם לא מהווים כלל סכנה להריון או לעובר שבתוך הרחם. העובר לא מודע כלל לקיום יחסי המין, לא מרגיש בהם ובוודאי שלא יכול להיפגע מהם.

לעתים קורה שבשבוע 14 להריון הפטמות הולכות ונהיות גדולות יותר ממה שהיו וצבען הופך כהה יותר. תופעה נוספת שבוודאי תבחיני בה היא היווצרותו של פס דק וכהה אשר חוצה את הבטן מחלקה העליון לחלקה התחתון, והוא נקרא בשם linea negra. הסיבה להיווצרותו הוא שינויים הורמונליים אשר מתחוללים בגופך. לרוב הנשים הפס מופיע, אך ישנן כאלה שלא רואים אותו אצלן. כך או כך זוהי תופעה נורמלית של ההריון ואין כל סיבה לדאגה.

במהלך שבוע 14 להריון עלולה להיווצר עצירות לא נעימה שתלווה אותך בשבועות הבאים. פעמים רבות העצירות נובעת מן הכמויות הגדולות של הברזל בתוך גופך בזמן ההריון, מה גם שאת מוסיפה ברזל על ידי תוספי המזון. כדי להימנע מהעצירות חשוב שתשתי בין שלושה לחמישה ליטרים של מים בכל יום. אפשרות נוספת למניעת העצירות היא אכילה של מזון עשיר בסיבים, יוגורט, דגנים, פירות וירקות.

מה מתרחש אצל העובר?

בשבוע 14 להריון העובר גדל ומגיע כבר לאורך של 12-8 ס"מ. הידיים שלו נהיות ארוכות יותר והופכות להיות מתאימות מבחינת פרופורציה לאיברי הגוף האחרים. לעומת הידיים, רגלי העובר עדיין קצרות ביחס לשאר האיברים. הגוף מתכסה בפלומה עדינה של שיער כדי להגן עליו, על הראש צומחות שיערות וגם נוצרות גבות.

העובר מניע את הרגליים, הידיים והפנים, אך אי אפשר להרגיש זאת עדיין. איברי המין מתפתחים עוד, בלוטת התריס כבר מפותחת ונוצרים הורמונים.

עוד בשבוע 14 להריון הכבד מתחיל בהפרשת מיצי קיבה, העובר מתחיל לייצר תאי דם אדומים ומתחיל לתרגל את פעולת הנשימה בשאיפה של מי שפיר לריאות. בנוסף, העובר מפריש שתן שמתערבב עם מי השפיר אך זה בסדר גמור ואין צורך לדאוג כי הם מתחדשים באופן עצמאי בכל שלוש שעות.

מה חשוב לעשות?

אם עדיין לא ביצעת בדיקת מי שפיר לגילוי של תסמונת דאון, גשי מהר לעשותה שמא יהיה מאוחר מדי והיא כבר לא תתאפשר. כמובן שאם התגלה סיכון למומים שונים, גשי לעשות בדיקת סיסי שלייה.

חשוב מאוד להמשיך ולשתות כמויות גדולות של מים. שתייה של מים מהברז חשובה מכיוון שהם מכילים פלואוריד שחשוב לבריאות השיניים שלך ולשיניים העתידיות של העובר. כמו כן, חשוב לשמור על תזונה נכונה ועל לקיחת תוספי מזון וויטמינים.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה: